UA
RU

Музей з пляшок Серафима Леська

Редагувати переклад

У Великій Яромирці на Поділлі розташований музей Серафима Леська. Роками він колекціонував предмети старовини та історії людей, які вклав у величезну родову енциклопедію села. Про це пише Ukraіner.

Музей із пляшок Серафима Леська-Фото 1

У 1997 році Серафим почав власноруч будувати музей: заклав фундамент зі скляних пляшок, стіни збудував із пластикових, а на крыші встановив вітряк. 

 

«Ходив, думавши, з чого будувати, щоби не розтрачувати грошей. Та й які тоді гроші були? 85 рублів - така у колгоспі зарплата. Нарешті почав пляшки збирати: і по смітниках ходив, і люди багато допомагали — без них я нічого не зробив би. Були й скептики, що мали, скільки відсотків уже побудував. А план був зробити. У 2000 році я вже відкрив музей"

- Розповідає Серафим.

Музей із пляшок Серафима Леська-Фото 2

У колекції музею — старовинні предмети побуту, глиняний посуд, знаряддя праці та сільськогосподарські приладдя, військовий реманент, нагороди, фотографії та книги. Експозиція музею також містить зібрання медалей та орденів. Колекціонер особливо пишеться «наполєоновським» експонатом — надбитим дзвоником, який чіпляли на коня чи до брички. На ньому зберігся напис: «Париж, Наполеон, 1812».

Музей із пляшок Серафима Леська-Фото 3

У музеї є Книга життєписів яромирчан, що містить родовід Серафима аж до 1829 року, а також сімейні історії місцевих жителів. Починається вона переліком прізвищ.

 

«Це ті, хто працює над книгою, хто допомагав мені. Бо я тільки записую, але люди щось приносять. А я спілкуюся з людьми, щоби писати цю книгу. Коли людина історію знає, вона дивуватися на світ інакше"

– підкреслює Серафим.

Більше про музей із пляшок Серафима Леська: у відео Ukraїner

Нагадаємо, Ukraіner — це волонтерський медіапроект, який у дослідницьких експедиціях відкриває справжню, несподівану, цікаву та автентичну Україну і презентує її у світі.

 

Автор — UKRAINER

Фото — Поліна Забіжко

Статті на тему