UA
RU

Чоловік каже: Остап Ступка, актор

Редагувати переклад
Ми поговорили з актором Остапом Ступкою під час прокату українського фентезі для всієї родини «Казка Старого Мельника», де Остап зіграв одну з головних ролей, у парі з Ірмою Вітовською. За перші 10 днів прокату стрічка стала найкасовішим українським фільмом із початку пандемії, тобто з березня 2020 року. Також стрічка потрапила до ТОП-3 за кількістю глядачів, які прийшли на фільм і стала лідером серед контенту для дітей.

Остап Ступка

Що для вас означає поняття "нова маскулінність"? Яким має бути «справжній чоловік»?

Я вважаю, що потрібно залишатися природним. Чоловік має бути різним, харизматичним, трохи таємничим, мужнім. Це справа кожного робити манікюр чи ні. Я не можу розповідати, як чоловікові ставитися до дітей, жінок, як виховувати дітей. Кожен має свої рецепти.

Які життєві уроки дали вам батьки?

Увага та повага до людей — батьківський приклад, музеї, концерти, книги, колекціонування вінілових платівок — мама.посміхається).

У вас був поворотний момент, після якого можна ділити життя на «до» та «після»?

Хіба можна розкласти людське життя по полицях? Життя ділиться певні етапи. До коронавірусу був один етап, потім другий. До війни — одне, після війни теж буде інший.

Що найбільше вас драйвіт: у житті, роботі, стосунках?

Кіно, музика, живопис. Я постійно дивлюся фільми, ходжу до театру, галереї.

Як вам здається, ви знайшли себе?

Ще не знайшов. Шукаю. Якщо людина знаходить себе одразу, все далі можна не йти. З професією я визначився у школі, у 8-му класі. Ми з товаришем їздили на екскурсію з його школою до Прибалтики. То була зима, січень. Виходячи з поїзда, я сильно підвернув ногу, спускаючись сходами вагона. Через це два тижні лежав удома, до школи не ходив. І, коли лежав удома, то в мене була можливість подумати «що я робитиму довше?». Я усвідомив, що я нічого, крім як бути актором і виступати на сцені не зможу в житті, тому що я більше нічого не вмію. Це спадкове.

Якими критеріями ви вимірюєте успіх?

Глядачі визначають критерії успіху, актор сам не визначає. Це визнання людей, глядачів, увага. Напевно так.

Який виглядає ваш стандартний день?

Репетиція з 11 ранку до 14-ї або 15-ї. Увечері спектакль. Якщо немає вистави, то додому. Останнім часом люблю сидіти вдома. Люблю займатися своєю квартирою. Щось робити, удосконалювати, переважувати, міняти.

Бувають зйомки. З друзями зустрінеться, випити вина з ними. Поїхати до дітей або запросити їх до себе. Обов'язково почитати книги. Я люблю мистецькі альбоми, біографії. Зараз читаю сучасного швейцарського письменника Діккера Жоеля "Правда про справу Гаррі Квеберта". Сучасний роман, франкомовний письменник. Тож мені цікаво.

Які якості у партнері для вас важливі?

Театр – це колективна творчість. Партнер має бути у темі, підхоплювати, якщо виникла імпровізація, бути уважним, розуміти тебе з півслова, бути відданим.
Партнери різні бувають: у побуті, у житті, на сцені. Наприклад, після творчої зустрічі на показі українського фентезі фільму «Казка Старого Мельника» нас із Ірмою попросили записати промо-відео для фільму (Остап Ступка та Ірма Вітовська грають у фільмі чоловіка та дружину, одних із головних героїв – прим. ред). Ми давно не бачилися, але за секунду зрозуміли одне одного та імпровізуємо. Це – партнерство.

Яка людина ніколи не буде поруч з вами?

Зі мною поряд ніколи не буде невіглас.

Від чого ви не відмовилися б ні за що на світі?

Від мандрівок. Я люблю Нью-Йорк. Але зараз, через пандемію, немає можливості подорожувати. Ніколи не відмовлюся від мистецтва. Є багато речей, яких неможливо відмовитися. Не можна однозначно відповісти на це запитання.

Читайте також: ПОДАРУНКИ НА ВЕСЬ РІК

 

Статті на тему