Гліб Буряк, доцент Українсько-американського університету Конкордія, ведучий “Радіо Аристократи” та просто цікавий співрозмовник, розповів Marie Claire про три правила комфорту, планування дня та про те, як бути щасливою людиною.
– Що для вас означає поняття “нова маскулінність”? Яким має бути «справжній чоловік»?
— У мене в дитинстві була книга «Чоловікам до 16 років» — набір рекомендацій юним радянським джентльменам, як користуватися робочими інструментами, як грати у футбол і підтягуватися, як поводитися в школі та інше — сьогодні вона здається безнадійно застарілою і з духом часу, що минув. Але ж живі старовинні видання з етикету або правила англійських джентльменів, або навіть кодекс «Бусідо».
Думаю, не важливо, яка епоха маскулінності на дворі, важливо мати набір зрозумілих принципів і слідувати їм. Справжній чоловік має бути зрозумілим і передбачуваним, зі зрозумілою і розумною людиною завжди можна домовитися, а це не та стабільність, якої так не вистачає в нашому нескінченно креативному та мінливому світі?
— Які життєві уроки дали вам батьки?
— Батьки навчили любити, я завжди відчував їхню підтримку та віру в мене, продовжую відчувати це й зараз. Вони виховали мене щасливою людиною — те, чого багато чим не вистачає, у мене було з дитинства.
— У вас був поворотний момент, після якого можна ділити життя на «до» та «після»?
– Їх було кілька. Людина мешкає кілька життів, нормально, коли стара закінчується. Я навчився відпускати старого себе та будувати нове життя, навіть з нуля. Життя – це подарунок, тому кожен поворотний момент – нова можливість, не треба триматися за старе.
Читайте також: ЧОЛОВІК КАЖЕ: МАКСИМ СІКАЛЕНКО, CAPE COD
— Що найбільше вас драйвіт: у житті, роботі, стосунках?
– Нові враження. Я думаю, в цьому є сенс життя, наповнити його досвідом, вивчати все, що навколо тебе, як у глибину, так і в ширину: місця, події, людей — вивчати, як світ змінюється і змінюватися разом з ним. Якщо зловити цю хвилю, то вона сама тебе нестиме і «драйвить».
— Як ви думаєте, ви вже знайшли себе?
– Поки що так! Але, як говорилося вище, і це теж може закінчитись і потрібно буде шукати себе заново. Зараз мені здається, я знайшов своє місце, але хочу вірити, що в мене ще багато попереду.
— Якими критеріями ви міряєте успіх?
— Я дивлюся на зовнішню оцінку, якщо близькі хвалять, то все добре. Але, озираючись назад, успіх — це коли тобі вже не цікаво і можна братися за нове.
Великими справами можна займатися все життя і не мати успіху, а дрібні успіхи швидко минають.
– Як виглядає ваш стандартний день?
— Я все життя живу за розкладом та звик розписувати справи на тиждень уперед. Мої друзі сміються, якщо мені вдається спонтанно витягти на зустріч. Жодної спонтанності не існує, якщо ви мене випадково зустріли — це тому, що я вже запланував зустрітися з ними.
Обов’язкові справи протягом дня – здоровий сніданок, ранкова молитва (я віруючий), зарядка, душ. Далі день може сильно відрізнятися, але він майже завжди включає робочі зустрічі, листування з друзями, 50-100 сторінок читання і прогулянку на самоті.
– Які якості у партнері для вас важливі?
— Внутрішня свобода, вона ж чесність, щоб людина приймала себе і була з собою дружня. Партнер повинен мати сили говорити про себе чесно, називати свої справжні цілі та бажання, а не переробляти себе у гомункула.
Людина — нескінченно цікава і можна прийняти абсолютно будь-яку справжню людину поруч із собою.
Є невелике застереження, мені близькі три правила комфорту, є лише три умови, щоб дві людини могли бути разом:
Читайте також: ЧОЛОВІК КАЖЕ: ДАНИЛА ХОМУТОВСЬКИЙ
— Яка людина ніколи не буде поруч з вами?
– Слабкий. І я не про силу волі, прагнення та досягнення, я про пізнання себе. Якщо внутрішній стрижень бовтається і кришиться, і людина кидається з одного стану в інший, які б подвиги він не робив, він залишається слабким і немає скелета, який утримає його за будь-якої стихії.
— Чого б ви не відмовилися ні за що на світі?
— Від свободи та нових можливостей.
Фотограф: Дар’я Мангубі