UA
RU

На групу Nirvana подали до суду за поширення дитячої порнографії

Редагувати переклад
Гола дитина з обкладинки альбому «Nevermind» виросла, і тепер потребує справедливості.

Членам групи Nirvana доведеться зіткнутися віч-на-віч із судовим розглядом наодинці – без, а точніше через смерть лідера бенду – Курта Кобейна.

Так, 24 серпня чоловік, який з'явився на обкладинці альбому 1991 року гурту "Nevermind" дитиною, подав позов на гурт. 30-річний хлопець звинувачує музичну легенду, що він став жертвою дитячої порнографії.

Спенсер Елден, який став чи не символом у зовсім маленькому віці, вимагає відшкодування збитків, які виникли внаслідок порушень відповідачем федеральних кримінальних законів про поширення дитячої порнографії.

За словами Спенсера та його адвоката, члени групи Nirvana, серед яких зазначені і Дейв Грол, і Кріст Новоселіч, усвідомлено створювали, володіли та рекламували комерційну дитячу порнографію, головною особою якої був Спенсер, а також отримували прибуток від її розповсюдження.

У судових документах позивач стверджує, що Nirvana «не зробила розумних кроків для захисту Спенсера та запобігання його широко поширеній сексуальній експлуатації та торгівлі зображенням». В результаті позивач стверджує, що Спенсер «страждав і продовжуватиме нести довічний збиток».

Спенсер вимагає відшкодування збитків з кожного члена групи, а також з Кортні Лав, яка є представницею лідера Nirvana – Курта Кобейна, що помер у 1994 році, у розмірі 150 тисяч доларів. Поки що ні члени музичної команди, ні колишня дружина легенди року не прокоментували подібну заяву скривдженого чоловіка.

За інформацією видання розваги Weekly Спенсера обрали для створення обкладинки альбому поруч із трьома іншими дітьми у віці лише 4 місяців. За спогадами арт-директора Geffen Records Роберта Фішера саме таке зображення Кобейна надихнув перегляд документальної картини про дітей, народжених під водою.

На групу Nirvana подали до суду за поширення дитячої порнографії.

На групу Nirvana подали до суду за поширення дитячої порнографії.

LONDON — SEPTEMBER 13: Nirvana artefacts and exhibits are seen at the opening of 'In Bloom: The Nirvana Exhibition', маркуючи 20th Anniversary of release of Nirvana's Nevermind album, на Loading Bay Gallery on13 . (Photo by Samir Hussein/Getty Images)

За словами Роберта, Курт вважав, що така картинка стане крутою обкладинкою. Втім, зображення здавалося надто відвертим, тому вибір вирішили зупинити на дитині, яка плаває під водою.

Entertainment Weekly стверджує, що за зйомки Спенсер заплатили 250 доларів. Також пізніше президент Geffen Records вручив йому особисто тричі платиновий альбом гурту.

У 1991 році така обкладинка отримала чимало критики з боку консерваторів та пуритан.

Позивач стверджує в судових документах, що Курт Кобейн був згоден дещо змінити зображення, додавши скотч у стратегічно важливому місці на тілі дитини та напис: «Якщо ви ображені цим зображенням, то ймовірно ви – таємний педофіл». Позивач стверджує, що стікер так і не був інкорпорований на обкладинку альбому. 

Дивно спостерігати за тим, як нині Спенсер Елден намагається виглядати ображеною подією, яка сталася понад 30 років тому. Особливо через те, що у вересні 2016 року він вирішив повторити знакову обкладинку, обравши, втім, замість повністю оголеного тіла варіант з плавками.

«Я сказав фотографу, що хочу зробити фото у голому вигляді, але він подумав, що це виглядатиме дивно. Саме тому я вдягнув плавки. Ювілей дещо означає для мене. Дивно, що я знімався у віці 4 місяців для цього фото протягом п'яти хвилин і з тих пір кадр став іконічним зображенням. Це круто, але дивно, усвідомлювати, що ти був частиною чогось важливого, але не пам'ятаймо цього».

 

 

 

Статті на тему