UA
RU

NAMU у співпраці зі стартапом STAMPSDAQ випустити ексклюзивну колекцію NFT творів українського мистецтва

Редагувати переклад

Національний художній музей України заявляє про початок співпраці зі старопом STAMPSDAQ. Мистецькознавці, дизайнери та програмісти об'єднали усилия, аби зовсім скоро запрезентувати українському споживачу унікальну цифрову NFT-колекцію вітчизняного мистецтва. Купити NFT-версії картин Олександра Мурашка, Олександра Екстера, Всеволода Максимовича чи Миколу Пимоненка всі охочі зможуть після офіційного запуску торгової площадки STAMPSDAQ на початку 2022 року.

NAMU у співпраці зі стартапом STAMPSDAQ випустити ексклюзивну колекцію NFT творів українського мистецтва-Фото 1

Нині музейники шукають нові підходи і деколи вдаються до різноманітних експериментів, щоб спонукати покоління “тіктокерів” відвідувати експозиції. А в умовах пандемії COVID-19 взаємодія музеїв із публікою стала непростим викликом. Навіть ті, хто раніше регулярно відвідували культурні заходи, втратили можливість навідуватись у музеї. На щастя, новітні технології дозволили мистецтву залишатися важливою частиною життя і в нових реаліях. Наприклад, завдяки блокчейну практично кожен може гарантувати собі право власності на цифровий об'єкт, у тому числі твори мистецтва.

NAMU у співпраці зі стартапом STAMPSDAQ випустити ексклюзивну колекцію NFT творів українського мистецтва-Фото 2

Соціальні мережі далеко не єдиний шлях об'єднання ком'юніти нашого музею та поціновувачів українського мистецтва. Завдяки стартапу STAMPSDAQ колекція Національного художнього музею України, яка є інтелектуальною власністю та надбанням нашого суспільства, стане ще доступнішою. Дуже скоро NAMU у співпраці зі STAMPSDAQ випустить ексклюзивну колекцію NFT найкращих зразків українського мистецтва. З шкірного купленого NFT-токена музей буде отримувати роялті в обсязі 10% від вартості токену.

NAMU у співпраці зі стартапом STAMPSDAQ випустити ексклюзивну колекцію NFT творів українського мистецтва-Фото 3

Зображення творів Олександра Мурашка, Олександри Екстер, Миколи Пимоненка, Всеволода Максимовича та інших будуть доступні на торговій площадці STAMPSDAQ на 5 щаблях рідкісності: звичайний, рідкісний, супер рідкісний, ультра рідкісний і унікальний. Наразі дизайнери працюють над тим, щоб надати кожному з цих рівнів неповторності завдяки анімаційним елементам. Інакше висловлюючись, відомі полотна NAMU оживуть на екрані ваших гаджетів. Це абсолютно новий рівень досвіду для українського глядача.

Читай також: І знову про кохання: Вічна історія взаємин у новому кліпі Goodcat feat Bazhana

«Новітні технології стирають дедалі більше кордонів, і зокрема, допомагають класичному мистецтву вийти за рамки своєї традиційності. Співпраця Національного художнього музею України зі стартапом STAMPSDAQ цінна для музею тим, що завдяки стартапу музей стає ще ближчим до світового глядача», — наголосила Юлія Литвинець, генеральний директор Національного художнього музею України.

NAMU у співпраці зі стартапом STAMPSDAQ випустити ексклюзивну колекцію NFT творів українського мистецтва-Фото 4

“У STAMPSDAQ ми дуже цінуємо той кредит довіри, який можна отримати від керівництва NAMU. Ми дуже раді, що наша ідея наблизити традиційне мистецтво через NFT до української аудиторії знайшла схвальний відгук у стінах музею”, — зазначив Андрій Шаповалов, CEO стартапу STAMPSDAQ.

NAMU у співпраці зі стартапом STAMPSDAQ випустити ексклюзивну колекцію NFT творів українського мистецтва-Фото 5

Крім можливості придбання у вигляді NFT-творів мистецтва, блокчейн-екосистема STAMPSDAQ дозволить купувати поштові марки різних країн світу. Таким чином, стартап має на меті не тільки посилення інтересу до класичного мистецтва, а й розвиток світової філателії у NFT форматі.

“Ми хочемо, щоби завдяки STAMPSDAQ світова філателія знову стала мейнстримом. У хорошому значенні цього слова, звичайно! У листопаді 2020 року наша компанія стала асоційованим членом Dot Post Group (DPG), що є структурним підрозділом Всесвітнього Поштового Союзу. Разом ми будемо працювати над запуском єдиного цифрового ринку крипто марок. Більше того, STAMPSDAQ підписав договір з поштовою адміністрацією Кот-д'Івуар і тепер має ексклюзивне право на виготовлення NFT-марок цієї країни. Це тільки перший договір — скоро ми повідомимо про співпрацю з низкою інших поштових адміністрацій по всьому світу», — додав пан Андрій Шаповалов, CEO STAMSDAQ.

NAMU у співпраці зі стартапом STAMPSDAQ випустити ексклюзивну колекцію NFT творів українського мистецтва-Фото 6

На початку грудня стартап STAMPSDAQ планує провести публічний краудфандинг спеціального випуску токенів на платформі Binance. Пізніше їх можна буде обміняти на NFT-предмети мистецтва та поштові марки у пропорції 1 NFT = 100 токенів блокчейну STAMPSDAQ.

Що таке NFT?

NFT це унікальний цифровий актив, побудований на основі технології блокчейн. Токені NFT надають художникам і творцям контенту унікальну можливість монетизувати свої твори. Сфера цифрового мистецтва була першою, де почалося масове використання NFT, завдяки здатності технології блокчейн забезпечувати унікальний підпис і право власності на NFT.

 

Статті на тему