UA
RU

Не тільки холодок усередині: 12 фізичних ознак, що у вас підвищена тривожність

Редагувати переклад
Тривожність і панічні атаки мають фізичні провісники і ми розповімо про них.
Не тільки холодок усередині: 12 фізичних ознак, що у вас підвищена тривожність.

Коли мова заходить про тривогу, то на думку спадають такі відчуття, як занепокоєння, неприємний “холодок” у животі, страх і нервозність. Так, дійсно, вона виражається за допомогою цих відчуттів, але, як виявилося, підвищена тривожність має й інший бік, фізичний. 

Вона задіяє широкий спектр симптомів, які регулярно "спливають" у людини, яка страждає на частие панічне атаки або підвищеної тривожністю. У цьому матеріалі ми розглянемо загальні фізичні симптоми, що сигналізують про високі показники почуття тривоги.

1. Біль у грудях та в області серця

Вам може здатися, що це ознака серцевого нападу, що насувається, але це не так. Коли ви відчуваєте тривогу або у вас повномасштабна панічна атака, серце б'ється швидше, щоб перекачувати більше крові по тілу. Через це ми починаємо вдихати більше кисню, що призводить до скорочення кровоносних судин і, відповідно, наростає біль у грудях. Такий біль не постійний, він може посилюватися і зовсім пропадати, і з'являтися у різних ділянках грудної клітки.

2. Порушення дихання

Цей симптом пов'язаний із попереднім, оскільки дихання порушується через активну роботу серцево-судинної системи. Через це часто з'являється задишка та тиск у грудях. 

3. Біль у м'язах

Тривожність може провокувати біль у м'язах, а це пов'язано з підвищеним стресом організму. Також цей психологічний стан може вплинути на вашу поставу: на те, як ви ходите, сидите і навіть лежите. Незвичний стан тіла також може викликати дискомфорт у м'язах.

Не тільки холодок усередині: 12 фізичних ознак, що у вас підвищена тривожність.

4. Почуття поколювання чи оніміння

Цей фізичний сигнал може з'явитися в будь-якій ділянці тіла, але найчастіше він зустрічається в області рук, обличчя та на ступнях. Це викликано припливом крові до найважливіших частин тіла, наприклад, мозку, які входять у активну фазу боротьби з нападом тривожності, тоді як інші області залишаються без потрібної кількості крові, що викликає такі відчуття.

5. Підвищена температура тіла та потовиділення

Коли організмі виробляється багато адреналіну, це призводить до підвищення температури тіла. Відповідно, активізується процес потовиділення, спрямований на охолодження внутрішніх органів. Зазвичай після нападу паніки, коли тіло починає остигати, але все ще потіє, часто виникає відчуття холоду та тремтіння.

Читайте також: 6 неочевидних причин дефіциту вітаміну А

6. Часте запаморочення

У період підвищеного адреналіну та паніки серце качає кров сильніше, що пов'язано з підвищенням артеріального тиску. Через це може виникати запаморочення.

7. Головні болі

Тривога та панічні атаки зазвичай викликають головний біль через стресовий стан організму. Вони можуть бути різного характеру: тупий біль, гострий, а також з'являтися у різних областях голови.

Не тільки холодок усередині: 12 фізичних ознак, що у вас підвищена тривожність.

8. Проблеми зі сном

Наростання стресу та напруги може спричинити проблеми зі сном. Найкраще боротися з цим за допомогою медитації, яка допоможе вашому розуму і тілу поринути у сон.

З іншого боку, панічна атака та тривалі періоди занепокоєння можуть викликати почуття фізичного та емоційного виснаження. І якщо ви відчуваєте, що настав час відпочити, тоді зволікання лягайте спати.

9. "Холодок" у животі

Цей сигнал відомий усім, але не всі знають як він з'являється. Під час боротьби зі стресом кров відходить від непотрібних ділянок тіла, наприклад, від шлунка. Тому ми відчуваємо відчуття "метеликів" або "холодка".

Також у цей період хочеться часто ходити в туалет - це спосіб тіла позбутися зайвого, у тому числі рідини, яка заважає боротьбі зі стресом. 

10. Проблеми зі слухом

Коли ваш мозок сконцентрований на утилізацію адреналіну, органи слуху не завжди можуть реагувати на зовнішні подразники. Тому ви можете не чути оточуючих під час панічної атаки чи підвищеної тривожності.

11. Помутніння погляду

Під час сплеску адреналіну часто спостерігається затуманений зір. Це тому, що зіниці розширюються, щоб пропускати більше світла у поєдинку зі стресом. Однак велика кількість світла іноді може спричинити нечіткість зору. Це також може бути викликане гіпервентиляцією.

12. Висип на обличчі та акне

Існує кілька причин, через які занепокоєння та стрес можуть викликати висипання:

  • Підвищене виробництво гормону стресу, що може збільшити кількість шкірного сала;
  • Підвищене потовиділення, яке може закупорювати пори;
  • Під час стресу ми частіше торкаємося своєї шкіри, включаючи обличчя. Це відразу спричиняє висипання.

Важлива примітка: хоча тривожність є звичайним явищем, це не те відчуття, з яким потрібно жити або терпіти його, тим більше, якщо воно стає неприємним або змінює ваш спосіб життя. Якщо ви спостерігаєте за собою постійне проявлення симптомів, описані вище, тоді варто звернутися до професіонала.

Фото: unsplash.com

Статті на тему