UA
RU

Новорічні ялинки: як знайти офіційні ярмарки і перевірити дерево

Національна поліція опублікувала поради, як правильно купувати новорічні ялинки. А також, як знайти офіційні ярмарки та як перевірити, чи є ярмарок законним. 

Новорічні ялинки: як знайти офіційні ярмарки і перевірити дерево-Фото 1

Напередодні свят у Національній поліції нагадали, що купувати живі новорічні дерева варто лише на офіційних ярмарках. А також розповіли, як перевірити, чи є ярмарок і дерева — законними.  

Як перевірити, що новорічний ярмарок офіційний

  • На офіційному ярмарку всі ялинки, сосни та смереки мають бути чиповані або містити етикетки. На чипі чи індивідуальному номері штрихкоду міститься вся інформація про дерево.
  • Територія офіційного ярмарку має бути обов’язково огороджена.
  • Локація офіційного ярмарку має містити інформацію про суб’єкта підприємницької діяльності, який здійснює продаж, та режим роботи.
  • На офіційному ярмарку має бути лінійка для виміру розміру новорічного дерева. А також оприлюднена вартість погонного метра.

Як перевірити ялинку 

Усі законно зрубані ялинки можна перевірити на сайті Державної агенції лісових ресурсів України у розділі «Перевірка новорічних дерев». У Національній поліції нагадали, що за незаконну вирубку, транспортування та реалізацію нелегальних ялинок передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. У разі виявлення незаконного продажу новорічних дерев просять повідомляти на 102.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Morgane Le Breton / Unsplash

Читайте також: НОВОРІЧНИЙ НАСТРІЙ В СТИЛІ ХЮҐЕ: 5 ПОРАД ДЛЯ ДЕКОРУ

Статті на тему