UA
RU

Про що жінка мовчить: Марина Єр Горбач, режисерка, продюсерка та сценаристка

Редагувати переклад
Фільм "Клондайк" Маріні Єр Горбач отримав нагороду на Берліналі Стрічку про події авіакатастрофи рейсу MH17 відзначили призом екуменічного журі секції "Панорама" на 72-му Берлінському міжнародному кінофестивалі. Сьогодні режисерка – героїня рубрики Marie Claire.
Марина Єр Горбач

Фото: www.RafalNowak.com

Про що сьогодні не варто говорити вголос, а про що просто не можна мовчати?

Коли людина приймає рішення мовчати, швидше за все боїться бути не зрозумілою, не хоче завдавати собі болю, а в мистецькому середовищі високий рівень вразливості. 

Я б не торкалася тим, які ведуть людину до зневіри. 

Для мене "говорити вголос" означає формувати теми для фільмів. Тут і зараз не можна замовчувати злочини проти людини і проти країни.

Коли та із ким останнім часом вам було приємно помовчати?

Згадалася тиша після перегляду робочої версії фільму «Клондайк», яку ми дивувалися з чоловіком.  

Фільм емоційно складний, він розповідає про життя батьківщини, на сході України під час катастрофи літака МН-1, 17 липня 2014 року. Ми обидва мовчали про щось своє. Я мовчала, бо нарешті змогла віддати свої почуття екрану.

Коли ви востаннє себе хвалили, а за що сварили?

У мене є звичка хвалити собі вголос, особливо якщо поруч діти чи чоловік. Це в шутку відбувається, звичайно, але дійсно так роблю. Спробуйте, потім вони починають те саме вам говорити, це працює.

Загалом не знаю, що такого може зробити жінка, щоб собі зварити. Можливо за різкість, але я швидко вибачаюсь. Можу пошкодувати чи зніяковіти, але не так щоб аж зварити собі. Останнім часом, навпаки, намагаюся собі берегти.

Назвіть найкрасивішу річ і чому ви її такою вважаєте?

Якщо питання про «що», то це катарсис, глибокий після заглиблення у твір мистецтва. Катарсіс робить людей гарними.

Яким талантом вам би дуже хотілося володіти?

Ох, талантливі люди — моя найбільша слабкість, безмежно захоплююсь коли бачу, що людина талантлива і працьовита, це безкінечно вдихає. 

Я б хотіла розвивати та реалізовувати ті таланти, які у мене вже є від природи.

Якби ви могли залишити тільки один спогад, що б це було?

Ми якось пішли з донькою до магазину «за шпильками», коли вона тільки почала ходити. Вона принесла 5-6 прикрас. Кажу: доцю, треба вибрати, а вона відповіла, що вже вібрала. 

Все, що стосується вибору «або або» не про мене. Вибрати або кіно, або батьківщина — не про мене, краще витрачу годину на те, щоб навчитися розподіляти собі, ніж на муки вибору.

Марина Єр Горбач 2

Що личить сучасним чоловікам, а що не прикрашає сучасних жінок?

Я погоджуюсь із актрисою Оксаною Черкашиною, яка зіграла головну жіночу роль у фільмі «Клондайк»: сучасним чоловікам личить фемінізм. А ще треба захоплюватися жінками і їх талантами, вміти про це говорити і бути поруч. Чоловікам слід бути сильно влюбленими і вірними своєму коханню.

Сучасних жінок не прикрашає те, що вони особисто не вважають гарним, для кожної щось своє. Мене не прикрашають крайнощі та одноманітність.

Якби вам довелося себе порівняти із алкогольним напоєм чи коктейлем. Ви який?

Я точно безалкогольний, і молоко не люблю. Я – вода.

До якої поради мами ви не дослухалися, і наразі жалкуєте про це?

Добре, коли люди володіють культурою порад, коли вони запитують чи потрібна їх думка, а ще краще розповідають про свій досвід і дають можливість дитині зробити висновки самостійно. Мені дуже пощастило з батьками, вони дозволяли приймати всі важливі рішення на власний розсуд, навіть якщо вони їм і не нравились. Наприклад, про вступ на режисерський факультет вони впізнали постфактум. Тільки ставши мамою сама, я усвідомила наскільки багато свободи і довіри було і є у мене з боку мами.

Зовнішність якого визнаного красеня завжди здавалася вам перебільшеною? І, наоборот, хто з чоловіків із невиразною зовнішністю видається вам дуже привабливим?

Не оцінюю чоловіків за зовнішністю. Є виразна зовнішність і не виразна, харизма, характер. Наприклад, Сергій Шадрін, який зіграв головну роль у фільмі «Клондайк». Його важко назвати класичним красунчиком, але камеру фіксує породу людини, і якщо вона цікава, то тримає увагу глядача. 

Найбільше ціную в чоловіках глибину, певну філософію життя. На мою думку, глибина тим, якими живе батьківщина прямо пропорційна довжині спільного життя.

Чим пахне щастя?

На щастя пахне жінкою.

Фото надані прес-службою Маріні Єр Горбач

Читайте також: SMALL TALK: МАР'ЯНА БОДНАР, АКТРИСА ТЕАТРУ, ВИКОНУВАЧКА ГОЛОВНОЇ РОЛІ У ВІСТАВІ «МОСКАЛИЦЯ» 

Статті на тему