UA
RU

Одеський кінофестиваль 2017: повний перелік переможців

Редагувати переклад

На церемонії нагородження 8-го Одеського кінофестивалю, що проходив у Оперному театрі, було вручено статуетки найкращим фільмам у конкурсних програмах.

Одеський кінофестиваль 2017

Гран-прі фестивалю та грошову нагороду у 10 тисяч євро отримали режисери бельгійсько-нідерландсько-болгарського фільму Король бельгійців Петер Бросенс ​​та Джесіка Вудворт.

Читайте також: ВИЙШОВ ТРЕЙЛЕР ФІЛЬМУ ЗА ПРОРІСТЮ В РЖІ З НІКОЛАСОМ ХОЛТОМ

Переможці Національного конкурсу

Найкращий повнометражний український фільм – Dixie Land Романа Бондарчука.

Найкращий повнометражний фільм – Рівень чорного (Валентин Васянович).

Найкращий національний короткометражний фільм – Випуск'97 Павла Острікова. Стрічка отримала Золотий Дюк та нагороду у 50 тисяч гривень.

Спеціальні дипломи від Міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI отримала короткометражка режисера Катерини Горностай Сірень, фільм Валентина Васяновича Рівень чорного та повнометражний фільм Пріпутні режисера Аркадія Непіталюка.

Нагороду у 50 тисяч грн за найкращу акторську роботу у національному конкурсі здобула 82-річна актриса Ніна Антонова, героїня фільму Сергія Буковського “Головна роль“. 

Одеський кінофестиваль 2017

Переможці міжнародного конкурсу

Найкращий фільм – Літо 1993 (Іспанія) режисера Карли Сімоне. Кінострічка отримала статуетку Дюка та приз у 5 тисяч євро.

Спеціальний диплом Міжнародного журі дістався режисерові з КНР Ген Цзюню за фільм "Вільно і легко".

Найкращі режисери міжнародного журі – Нана Еквтімішвілі та Сімон Гросс за грузинсько-німецько-французьку стрічку Моя щаслива родина. Він отримав приз у 3 тисячі євро.

Найкраща акторська робота – акторки Ія Шугашвілі та Цися Квамсашвілі, які зіграли у фільмі Моя щаслива сім'я. Вони отримали по 2 тисячі євро. 

Читайте також: СТАЛО ВІДОМО, ХТО ЗІГРАЄ РОЛЬ ЖАСМІН У ФІЛЬМІ «АЛАДДІН»

Переможці конкурсу Європейського документального кіно

Переможцем став український режисер Сергій Буковський із фільмом Головна роль. Цей фільм отримав Золоту Дзигу в документальній номінації.

Найкращий серіал на ОМКФ – драма-трилер Прокляті гори (Хорватія). Призом став комплекс послуг постпродакшн на суму 10 тисяч доларів.

Переможці серед пітчингів – Стоп-земля (режисер Катерина Горностай) та Мої думки тихі (Антоніо Лукіч). Обидва проекти отримали приз у розмірі 60 тисяч гривень від спонсора ОМКФ – інвестиційно-девелоперської компанії UDP.

У категорії Work in progress переміг проект режисера Романа Бондарчука Вулкан, відзначений призом генерального авіаперевізника ОМКФ – компанії МАУ: квитками номіналом у розмірі 2 тисячі доларів.

Почесний Золотий Дюк за внесок у кіномистецтво отримала Агнешка Холланд, чий Слід звіра показали на ОМКФ у рамках однієї із позаконкурсних програм.

Статті по темі: 

РЕТРОСПЕКТИВА: 5 НЕЗВИЧАЙНИХ ФІЛЬМІВ ПРО ДИВО-ЖІНКИ

ФЕЛІСІТІ ДЖОНС ЗІГРАЄ СУДДЮ РУТ ГІНЗБУРГ

КІРА НАЙТЛІ І ХЕЛЕН МИРРЕН ЗНІМУТЬСЯ У ЩОВКУНЧИКУ

Статті на тему