UA
RU

Олег Сенцов: Ми повинні говорити про повернення Криму всюди

Редагувати переклад

З моменту окупації Криму Росією у 2014 році півострів став недоступним для тисяч людей. У серії «Рідний Крим», створеній Ukraіner спільно з Українським інститутом, герої за допомогою віртуальної реальності спостерігають за знаковими для них місцями в Криму, діляться думками та історіями про рідний півострів.

Олег Сенцов: Ми повинні говорити про повернення Криму всюди.

Олег Сенцов – український кінорежисер, сценарист, письменник та громадський активіст. 2014 року в Сімферополі його затримали російські силовики, звинувативши у підготовці низки терористичних актів. Після 5 років незаконного ув'язнення Олег повернувся до України у межах обміну російських злочинців на українських військовополонених. Він пройшов через викрадення, арешт, неправомірний судовий процес, але досі, як і тисячі інших людей, немає можливості потрапити до окупованого Росією Криму.

 

«У Криму пройшло все моє життя. Там народився, живий лише там. Хоча багато подорожував, але все дитинство, вся молодість пройшла там. Це дуже класне місце, і потім, коли я вже багато їздив по Україні, по світу, я розумів, що краще, ніж Крим, нічого не може бути»,

- Розповівши Олег Сенцов.

Олег Сенцов: Ми повинні говорити про повернення Криму всюди.

Деокупація Криму, на думку Сенцова, може відбутися за умови, що в Росії пройдуть якісь руйнівні «тектонічні» процеси, які призведуть до розколу цієї держави. Попри це, каже Олег, важливо ніколи не випускати це питання з повестки дня.

 

«Ми повинні про це говорити всюди: і всередині країни, і назовні. І вимагати повернення, і працювати на те, щоб відбулися процеси, що призведуть до деокупації. А не намагатися вести переговори з цим режимом, який просто нам дурити голову. Про Крим вони взагалі не хочуть говорити. Я маю на увазі Донбас, тому що для мене це той самий питання, це прояв однієї агресії Російської Федерації. Ми повинні з нею боротися за нашу землю, і все»,

- Зауважив Олег Сенцов.

Олег Сенцов: Ми повинні говорити про повернення Криму всюди.

Більше про Олега Сенцова та його Крим у відео Ukraіner.

Важливо! Ukraіner звертається до всіх, хто на умовах збереження анонімності хотів би поширити свої фотографічні спогади про Крим. Якщо ви зафіксували історичні моменти окупації або живете в Криму і фіксуєте те, що там відбувається зараз, поділитися своїм Кримом зі всім світом.

 

Автор - Ukraіner

Фото О. Сенцова Олег Переверзєв

Фото Криму - волонтер Ukraіner, ім'я якого ми не публікуємо в цілях його безпеки

Статті на тему