Закрити
UA
Мода

«Оскар-2018»: сюрпризи та несподіванки головної кінопремії

Поділись:

Вже цієї ночі пройде ювілейна 90-та церемонія вручення нагород і, схоже, варто очікувати багато сюрпризів. Давайте розберемося, чим уже встиг здивувати та засмутити «Оскар-2018».

posts-to-db-Фото 1

Щороку головна кіноцеремонія світу чимось дивує. Наприклад, у 2016 «Оскар» пройшов під гаслом «Оскар надто білий», що дало свої плоди, оскільки у 2017 ми побачили багато картин темношкірих кінематографістів. Цього року не пройшла стороною акція Time’s Up, адже дехто з акторів через звинувачення у домаганнях залишився без номінації. Подивимося, чим уже встиг здивувати та трохи засмутити «Оскар-2018».

 

Джеймс Франко не отримав номінацію як найкращий актор

«Оскар-2018»: головні сюрпризи та несподіванки.

Актор вважався одним із головних учасників оскарівських перегонів, адже був удостоєний «Золотого глобусу» та «Вибору критиків». Проте організатори не допустили Франка до участі у премії. Одразу після церемонії, де актора визнали найкращим у комедії чи мюзиклі, з’ясувалося, що він замішаний у секс-скандалі.

Дві учениці акторської студії Франко заявили, що той чіплявся до них, а неповнолітню дівчину запрошував до себе у готельний номер. Щоправда, це чи ні, але по репутації актора вдарило сильно. На «Марші жінок» проти Трампа Скарлетт Йоханссон різко висловилася проти актора та звинуватила у лицемірстві, адже на церемонію «Золотого глобуса» той прийшов зі значком організації Time’s Up, яка бореться з будь-якими видами сексуального насильства. Невідомо, як склалася ситуація з «Оскаром», якби не цей скандал, але зараз ЗМІ точно припишуть виліт із номінації через секс-скандал.

Читайте також: Номінанти на «Оскар-2018»

 

“Логан” – перший супергеройський фільм, який отримав номінацію за найкращий сценарій

«Оскар-2018»: головні сюрпризи та несподіванки.

Кіноакадемія активно продовжує чинити опір блокбастерам, залишаючи за ними лише технічні номінації. Як правило, фільми з супергероями більше зосереджені на екшен, ніж на персонажі або сюжеті. «Логан» зробив акцент зовсім на іншому. Йому вдалося відзначитися сценарієм, тому що фільм отримав рейтинг R, бюджет менший і більш приземлений сюжет. Багато критиків назвали фільм найкращим у всій серії про Людей Ікс.

 

Британці вириваються вперед

«Оскар-2018»: головні сюрпризи та несподіванки.

Гарі Олдман, “Темні часи”

Цей рік у плані кінематографічних досягнень для британців дуже вдалий: три актори з острівної держави претендують на статуетку за найкращу акторську гру — Гарі Олдман за роль Уінстона Черчілля в «Темних часах», Деніел Дей-Льюїс, що втілила образ «кутюра , і Деніел Калуя за картину жахів «Геть» 

 

 Грета Гервіг та номінація за найкращу режисуру

«Оскар-2018»: головні сюрпризи та несподіванки.

Грета Гервіг стала п’ятою жінкою в історії кіноакадемії, яка здобула номінацію за режисуру. До речі, удостоєна нагороди у цій номінації лише одна жінка — Кетрін Бігелоу за картину «Повелитель бурі». Гервіг уже розірвала хибне коло і стала п’ятою жінкою номінантом за режисуру, але чи вдасться їй здобути нагороду? Дізнаємось 4 березня.  

 

Нарешті Крістофера Нолана помітили

«Оскар-2018»: головні сюрпризи та несподіванки.

Крістофера Нолана давно обділяють у номінації за режисуру і цього року за військову драму «Дюнкерк» він цілком заслужено побореться за статуетку. Він міг би отримати нагороду за сценарій фільмів «Пам’ятай» та «Початок», але на сьогоднішній день один із провідних режисерів все ще без «Оскара». Жодної ситуації не нагадує?

 

Російський фільм може отримати нагороду

«Оскар-2018»: головні сюрпризи та несподіванки.

Американська кіноакадемія включила фільм «Нелюбов» російського режисера Андрія Звягінцева до списку претендентів на премію у номінації «Найкращий фільм іноземною мовою». Конкуренція у Звягінцева велика — володар «Золотої пальмової гілки» у Канні «Квадрат» шведа Рубена Естлунда, володар «Золотого ведмедя» у Берліні «Про тіло і душу» угорського режисера Ільдіко Еньєді, а також «Фантастична жінка» чилійського Образа» ліванця Зіада Дуері. Конкуренція серйозна, але й поборотися є за що!

 

Спілберг здає позиції?

«Оскар-2018»: головні сюрпризи та несподіванки.

Несподівано мало номінацій (всього дві) отримав фільм «Секретне досьє» Стівена Спілберга: за найкращий фільм та за найкращу жіночу роль Меріл Стріп. До речі, для актриси це вже 21-а номінація і рекорд буде складно перевершити будь-кому. Історія видавця та редактора газети «Вашингтон пост» хоч і зайняла місце у дев’ятці кандидатів, але сталося це ніби за інерцією з поваги до іменитого режисера і не менш іменитої актриси. 

За останні 10 років Спілберг зняв 7 фільмів, з яких чотири були номіновані і лише два отримали заповітний «Оскар» («Лінкольн» — 12 номінацій та дві статуетки, «Шпигунський міст» виграв у номінації найкращий актор). Схоже, метр активно здає позиції, а кіноринг виходять нові бійці.  

 

Вперше жінка номінована за найкращу операторську роботу

«Оскар-2018»: головні сюрпризи та несподіванки.

Чесно кажучи, дізнавшись, що Рейчел Моррісон стала першою жінкою в номінації «Найкраща операторська робота», я не те що здивувалася, я просто здивувалася! 90-та церемонія, а жінки ще жодного разу не були не те, що визнані найкращими операторами, більше того, вони навіть номінацій не отримували. Гадати в чому тут справа — брак талантів у цій галузі серед слабкої статі або просто небажання їх визнавати — не має сенсу, але факт залишається фактом. До речі, фільм «Ферма „Мадбаунд“» має чотири номінації, та й тема в ньому піднімається актуальна — картина висвітлює расизм у штаті Міссурі.

У великому кіно Рейчел дебютувала торік із картиною «Чорна Пантера», ставши оператором стрічки студії Marvel. У 2017 спільнота кінокритиків Нью-Йорка нагородила Рейчел Моррісон як найкращого оператора. Так само не обминули її і премії критиків Чикаго та Північної Кароліни. Тому оператор має всі шанси на перемогу в номінації.

 

Який фільм стане найкращим?

«Оскар-2018»: головні сюрпризи та несподіванки.

Найбільшу кількість номінацій отримав фільм Гільєрмо дель Торо “Форма води” – цілих 13, у тому числі і за найкращий фільм. За ним слідує військова драма «Дюнкерк» з восьми номінаціями, серед яких також за найкращий фільм та найкращу режисуру Крістофера Нолана. Лише трохи відстає британський режисер Мартін Макдонах із картиною «Три білборди на кордоні Еббінга, Міссурі» та семи номінаціями. Варто зазначити, що цього року немає явного фавриту, яким у минулому виявився «Ла-Ла-Ленд», або «Той, хто вижив» у 2016-му. 

Аналітик видання The Hollywood Reporter зазначив, що за звання найкращої картини може поборотися лише фільм, який мав номінацію на приз Акторської гільдії (SAG) за найкращий ансамбль. Така тенденція встановилася за останні 22 роки. Цього року такі номінації отримали «Леді Берд», «Ферма „Мадбаунд“», «Геть», «Три білборди на кордоні Еббінга, Міссурі» та «Любов — хвороба». Але «Білборди» трохи програють у неабиякій гонці, бо за останні 85 років лише два фільми вигравали, не маючи режисерської номінації. За методом виключення виходить, що у лідерах стрічка «Геть» та «Леді Берд». Але тут знову-таки все не просто, тому що вони не мають номінації за монтаж, яка в більшості випадків є вирішальним фактором для перемоги в категорії «Найкращий фільм». 

Джерело фото: gettyimages.com, kinopoisk.ru