UA
RU

Відпочивати не можна: що таке коворкінг?

Редагувати переклад

Ті, хто працює на фрілансі, займається приватним бізнесом чи створює власний стартап, знають, як складно працювати вдома. Спеціально для них і вигадали коворкінг-офіси. Докладніше читайте у цій статті.

1

Коворкінг (від англійського co-working) – це спосіб роботи, у якому фрілансери чи маленькі фірми орендують частину приміщення, зберігаючи у своїй незалежність друг від друга. Іншими словами, ви отримуєте робочий стіл, телефон, доступ до Інтернету та чудову компанію. У такий офіс можна приходити в будь-який зручний для вас час і не звітувати начальнику.

Ви запитаєте, чому б не працювати вдома? Причини кожного мають. Одним не вдається зосередитись у тісній квартирі, де бігають діти, відволікають чоловіки та дружини, заважають домашні тварини та сусіди. Іншим з часом стає нудно та самотньо без спілкування з людьми. Треті не можуть відірватися від телевізора та дивана.

Читайте також: Нова робота: п'ять правил новачка

Багато хто з цих людей просто прямують до кафе з безкоштовним Wi-Fi. Але є й альтернатива – коворкінг. Адже всі ми звикли перебувати у тісному контакті з людьми. Дитсадок, школа, ВНЗ, кафе та концерти – завдяки колективу ми розвиваємося, отримуємо знання та почуваємося сильнішими та впевненішими.

Історія коворкінгу почалася в США в 2005 році. Програмістові Бреду Ньюбергу набридли сірі робочі будні, і він вирішив перейти на фріланс. Обміркувавши всі «за» та «проти», хлопець винайняв велике приміщення в Сан-Франциско і запропонував однодумцям та колегам по цеху розділити з ним орендну плату та офісне обладнання. Ідея сподобалася багатьом і швидко розлетілася світом.

кар'єра

Кому потрібний коворкінг?

Подібний спосіб роботи підійде тим, кого «годує» насамперед ноутбук та Інтернет. Це журналісти, блогери, бізнесмени-початківці, дизайнери, програмісти, архітектори, перекладачі, письменники тощо. Для таких людей навіть корисно поспілкуватися з однодумцями.

Читайте також: Як стати харизматичною особистістю?

Плюси коворкінгу

Крім особистого робочого місця та швидкісного Інтернету, у вашому розпорядженні буде:

  • мітинг-рум, де можна призначати зустрічі з клієнтами та роботодавцями;
  • потрібна оргтехніка, яка особисто вам може бути не по кишені;
  • послуги юриста, бухгалтера та навіть секретаря;
  • цікаві знайомства та партнерства: із сусідами по офісу можна обговорити нові ідеї.

Статті по темі:

РОБОТА МРІЇ: ЯК Скласти ІДЕАЛЬНЕ РЕЗЮМЕ

ЩАСТЯ В ЦИФРАХ: 6 НАУКОВО ОБгрунтованих способів, які допоможуть тішитися життям

КИШЕНИЙ ПОМОЧНИК: 5 ДОДАТКІВ ДЛЯ БОРОТЬБИ СО СТРЕСОМ

Статті на тему