UA
RU

Перший день на новій роботі: як уникнути помилок

Редагувати переклад
Звичайно, перші дні на новому робочому місці – це майже як перші дні у новій школі. Присутність незнайомих людей навколо і страх зіпсувати враження про себе змушують нервувати. Ми підкажемо, як уникнути найпоширеніших серед новачків помилок.

Перший день нової роботи: як уникнути помилок?

1. Не представитися

Цілком виправдано, що в перші дні на новому місці ви трохи розгублені. Але другого шансу справити перше враження у вас не буде. Тому постарайтеся познайомитись та налагодити спілкування з усіма своїми новими колегами. Особливо важливо встановити контакт із людьми, з якими ви пов'язані спільними проектами чи взаємозалежними робочими обов'язками.

Читайте також: Робота мрії: як скласти ідеальне резюме.

2. Засмучуватися, що знаєте не всі

Багато хто чекає, що на новому місці роботи все йтиме гладко з самого першого дня і не виникне жодних проблем. Але, якщо ви від початку будете готові до деяких труднощів, вам буде набагато легше впоратися з ними.

Перший день на новій роботі: як уникнути помилок.

3. Не ставити запитання

Якщо ви чогось не знаєте або не розумієте своїх нових робочих обов'язків, не намагайтеся приховати це. Навпаки, що швидше ви проясніте всі незрозумілі собі моменти, то краще. Вам ніяково турбувати колег по дрібницях, перепитуючи їх з кожного приводу? Зберіть усі свої питання та уточнення в один список та опрацюйте їх зі своїм шефом чи колегами.

Читайте також: Що варто пам'ятати при сидячій роботі: 5 важливих речей

4. Обговорювати стару роботу

Не варто обговорювати з новими колегами своє місце роботи. Зрештою, вони можуть подумати, що ви вважаєте своє місце «грою на зниження».

Перший день на новій роботі: як уникнути помилок.

5. Ставити завищені цілі

Коли ви починаєте роботу на новому місці, цілком зрозуміло, що вам хочеться уявити себе в кращому світлі перед колегами та начальством. Але підвищені вимоги можуть призвести до того, що ви не зможете їх виконати. Тверезо оцінюйте свої можливості спочатку. А амбітніші цілі залиште на той момент, коли вже цілком освоїться в новій компанії.

Читайте також: Як впоратися зі стресом на роботі: 5 порад

6. Недоречно одягатися

Одягатися екстравагантно можна лише в тому випадку, якщо ви працюєте в модній індустрії або компанії, де немає офіційного дрес-коду. В інших випадках ваш зовнішній вигляд тільки заважатиме кар'єрі. Але іноді і дуже строгий стиль теж може викликати певні незручності, особливо якщо всі ваші колеги ходять на роботу у джинсах. Під час візиту на співбесіду в нову компанію ви мали можливість оцінити зовнішній вигляд співробітників та вимоги до офісного одягу, які там прийняті. От і намагайтеся їх дотримуватись. 

Статті на тему