Закрити
UA
Чому варто подивитися серіал «Роки» — найкращий у 2019
Мода

Чому варто подивитися серіал «Роки» — найкращий у 2019

Поділись:

Творець серіалу “Роки” задумався про майбутнє нашого світу та зняв картину, в якій одне з центральних місць відведено Україні. 

posts-to-db-Фото 1

Перша половина 2019 року примітна десятками відмінних серіалів. Найкращими цього року беззастережно можна назвати «Чорнобиль», «Статеве виховання», «Любов, смерть та роботи». Шоу на абсолютно різні теми зуміли завоювати свою аудиторію та розповісти про важливе. «Статеве виховання» порушило питання сексуального виховання підлітків, а «Чорнобиль» нагадав про страшну трагедію і зачепив рану багатьох людей, яка не загоїлася за десятки років.

Серіал “Роки” від BBC, який пізніше став транслювати HBO, виконує інші функції. Він робить прогнози про страшне майбутнє, яке здається цілком реальним, враховуючи швидкий технологічний прогрес, кількість смертей та військових конфліктів у всьому світі. 

Читайте також: 8 комедійних серіалів, які скрасять вечори

Сюжет

У центрі серіалу із шести епізодів знаходяться три покоління звичайної британської родини. У них народжуються і дорослішають діти, вони влаштовують скандали та миряться, а в країні та в усьому світі тим часом відбуваються глобальні зміни. Сімейству Лайонсов доводиться миритися з новими умовами і буквально виживати, що не всім виявиться здійсненним. Тимчасові рамки того, що відбувається на екрані, – з 2019 по 2034 рік. Усього за п’ятнадцять років світ стає невпізнанним, а умови життя більше схожі на вигадку маститого фантаста.

Майбутнє від Расселла Т. Девіса

Шоураннером серіалу став досвідчений у своїй справі режисер, сценарист та продюсер Рассел Т. Девіс. Рівень його майстерності можуть оцінити навіть ті, хто ще не дивився «Роки», достатньо дізнатися про його послужний список. Раніше Девіс працював над “Доктором Хто” та “Дуже англійським скандалом” (“Золотий глобус”, BAFTA), що вже свідчить про якість. 

За його версією події у (вигаданому) майбутньому розгорнуться з неабияким масштабом:

  • Трамп приходить на другий президентський термін
  • між Америкою та Китаєм розгорається ядерна війна
  • у Британії до влади приходить популістка Вів’єн Рук, яку спочатку ніхто не сприймав серйозно
  • голосування буде обов’язковим для всіх громадян Британії, а насамперед потрібно буде пройти тест на рівень IQ
  • фільтри з Інстаграма можна буде носити в реальному житті (виглядає це видовище страшно)
  • стане можливий секс із роботами

І це мала частина всього, що описується у серіалі. Не оминув Девіс і нашу країну. За сюжетом 97% українців проголосують за російське громадянство, що спричинить потік біженців до Америки. Ідею серіалу Девіс обмірковував із середини 90-х, а фінальна сцена крутилася у нього в голові двадцять п’ять років. Але саме зараз настав слушний час для втілення ідеї в реальність. 

Читайте також: Серіали про дружбу: жіночої, чоловічої та токсичної

posts-to-db-Фото 2

Їдка сатира чи реалістичний прогноз?

“Роки” дуже нагадують “Чорне дзеркало”. Обидва серіали розповідають про лякаюче майбутнє і стусанами виштовхують глядача із зони комфорту. Чого тільки варті серії «Чорного дзеркала» про веб-камеру або про те, як люди заробляють статус у суспільстві завдяки лайкам. Після їх перегляду захотілося не лише заклеїти веб-камеру на комп’ютері та видалити Інстаграм, а піти жити у ліс, щоб перебувати подалі від сучасних технологій. Але якщо «Чорне дзеркало» застерігає від поганих наслідків і кричить «схаменись!», то «Роки» показують безвихідь і несуттєвість звичайних людей. 

Що ж таке серіал «Роки»: грандіозний трилер із елементами фантастики чи наше майбутнє, яке ближче, ніж здається? Як сказав Рассел Т. Девіс, він «про теперішній час і про те, який світ довкола нас сьогодні».