UA
RU

Підкаст про маленьких людей від великих людей

Редагувати переклад
Усе змінюється, коли у житті людей з'являється ще один чоловік. Спершу ви плануєте, потім готуєтеся стати батьками, але коли дитина з'являється на світ, питання «що?» "як?" «Коли?» і «яким чином?» виникає у дорослих.

Підкаст про маленьких людей від великих людей-Фото 1

Спеціально для існуючих та майбутніх батьків на допомогу приходити подкаст Батяні від Радіо Аристократі.

Ведучі Олексій Карачинський, доктор філософії у сфері психології, Іван Давиденко, «найголовніший редактор», знають про що говорять. За їхніми плечима гумор, досвід, статистика та немовлята. Шутко Іван називає свою доньку Віру «Вірунчик», а Олексій сина Івана «Ватрушкін». До того ж, Батяні є давніми друзями, що дозволяє їм обговорювати батьківство зі всіма його радощами та складнощами відкрито, чесно та аргументовано.

Підкаст про маленьких людей від великих людей-Фото 2

«Якщо я побачивши дружину під час пологів, то такою красивою її взагалі ніколи не бачив»

Зізнається в одному з епізодів Льоша. Чи потрібно чоловіку бути присутнім на родах? Питання дискусійне. Звісно, ​​можна керуватися принципом «в житті хоча б раз треба все спробувати», як каже у підкасті Іван, а можна підійти до цього рішення більш свідомо.

Наприклад, розглянути варіанти можливої ​​підтримки, зважити всі «за» та «проти», подивитися на ситуацію з психологічної точки зору, звернутися до статистики і тих, хто вже пройшов через досвід партнерських пологів. А Іван та Олексій через нього пройшли. Ми вже казали, що Батяні знають, про що говорять?

Про партнерські пологи

Читайте також: ЯК ГОВОРИТИ З ДІТЬМИ ПРО СЕКС, КІБЕРБЕЗПЕКУ ТА ВТИЛИТИ СЕКСУАЛЬНЕ ОСВІТУ В УКРАЇНІ?

«Хлопчики повинні гратись машинками, а дівчата ляльками»

Хтось погодиться, хтось ні, а Батяні кажуть, що ці стереотипи виникають через формування однобічних гендерних ролей під впливом вихователів, учителів, церкви, сусідів, телебачення, інтернету та інших зовнішніх факторів.

Якщо правильно виховувати дітей з точки зору гендеру, то у хлопців буде менше рвати крышу в плані бійок, наркотиків, екстриму, а дівчата будуть мудрішими та розумнішими.

Але в чому різниця між гендером та статтю? І чи готові ви та ваша дитина (обережно, спойлер) обрати один із 54 існуючих гендерів? Серед іншого, Батяні розмірковують, чи повинен хлопчик бути сильним, а дівчинка охайною та красивою, чому соціум наділяє ляльку певною ролевою моделлю і коли колготки для хлопчиків перестають бути зашкваром.

Нарешті, Льоша та Ваня погоджуються з визначенням поняття гендерної рівності, як свободи вибору для розвитку своїх здібностей без обмежень. І наголошують, що прагнути треба до рівності прав та можливостей, але не прагнути до рівності результату. Що це означає? Усе розкладено по полочках у підкасті.

Про гендер

Підкаст про маленьких людей від великих людей-Фото 3

З ґендером розібралися. Зрозуміли, що хлопчики можуть гратися ляльками, а дівчата конструктором, і це нормально. А що робити зі всім знайомою істерикою в супермаркеті «Мамо, купи!»? Батяні пропонують кілька варіантів:

  • купити і дати ремня
  • просто дати ремня, не купуючи
  • запропонувати дитині накопичити 10-20 відсотків від вартості омріяної речі, а потім придбати її

Зрозуміло, що варіантів може бути більше, а з почуттям гумору у Батяні все добре. Проте питання корисних і водночас цікавих подарунків для дитини залишається відкритим. Що обрати, аби зрештою ваш презент не опинився на горищі?

Захоплюючий подкаст про те, як завдяки вогнегаснику, трактору та асфальтоукладальника можна стати безсмертним.

Про подарунки

Читайте також: ДИТИНА — НЕ ВИРОК. ІСТОРІЯ МОЛОДОЇ МАМІ, ЯКУ ПОЗБАВИЛИ ТИТУЛУ НАЙКРАСИВІШОЇ ДІВЧИНИ КРАЇНИ ЧЕРЕЗ ЇЇ СОЦІАЛЬНИЙ СТАТУС

Одна справа, коли виховання залежить цілком від батьків, інша – коли з'являються ризики фізичного розвитку. «А якщо моя дитина народиться з вадами?». Мабуть, немає батьків, які б не задумувалися над цим питанням. 

Підкаст про маленьких людей від великих людей-Фото 4

«Коли людина думає, що у неї буде дитина, і так вистачає страхів»

З психологічної точки зору, кажуть Батяні, страх виникає через неможливість контролювати майбутнє. Коротше кажучи, нас лякає все невідоме. Воно ж контролює і батьківський страх народження дитини з вадами. У цьому випадку варто собі запитати: «Я займаюся прогнозуванням чи займаюся залякуванням?». Питання, яке свого часу допомогло Олексію сконцентруватися на 95% вірогідності народження здорового дитини та припинити фокусуватися на 5% ризиків. 

Відповідно до частини 3 статті 143 сімейного кодексу України, дитина може бути залишена батьками в пологовому будинку, якщо вона має суттєві недоліки фізичного та психічного розвитку. Або за наявності інших обставин, що мають істотне значення.

Якщо страх все ж таки став реальністю, батьки постають перед складним вибором: залишити дитину собі чи віддати на виховання професіоналам у пологовий будинок? Цей подкаст навряд чи дасть практичні поради, але висвітлити всі можливі варіанти та наштовхне на роздуми.

Про страх народження дитини з вадами

Іван Давиденко та Олексій Карачинський не стеснятимуться говорити на спірні теми. Чайлдфрі, чоловік у декретній відпустці, аборт або вибір няні – у їхньому творчому доробку можна почути безліч сценаріїв розвитку подій щодо батьківства. Прослухавши, залишається лише визначитися, який із можливих варіантів імпонує особисто вам.

Усі епізоди підкасту Батяні можна послухати на сайті Радіо Аристократі, а також на платформах Apple Podcasts та Підкасти Google.

Статті на тему