UA
RU

Помер дисидент і борець за Незалежність України Степан Хмара

Редагувати переклад

Сьогодні помер український політик, дисидент, борець за Незалежність і Герой України Степан Хмара. Йому було 86 років. 

Помер Степан Хмара

21 лютого помер український політик, дисидент, політв’язень радянських концтаборів, борець за Незалежність і Герой України Степан Хмара. Йому було 86 років. Трагічну новину у соцмережі Facebook повідомила його дружина Роксолана Хмара: 

«Не хочу у це повірити. Не хочу це писати. Мій найдорожчий у світі чоловік помер. Все. Ми всі робили все, що могли і навіть більше. Ми так хотіли, щоб він був з нами, коли проголосять нашу Перемогу! Я так хотіла бачити його щасливе обличчя! Його прекрасне обличчя! Бо він був таким красивим навіть у свої 86. Його голубі очі вже не були такими чисто голубими, але все ж бездонними. Він так любив Україну і українців. Він рвав свою душу і серце за неї. І Україна підніметься з попелу, вона Воскресне! Я знаю…»

Степан Хмара народився 12 жовтня 1937 року у селі Боб’ятин Львівської області. У 1964 закінчив Львівський державний медичний інститут за спеціальністю лікар-стоматолог. З 60-х років брав участь у дисидентському русі, поширював самвидав і заборонену літературу. У 1980 році був заарештований і звинувачений за статтею «антирадянська пропаганда». Степана Хмару засудили до 7 років ув’язнення в таборах суворого режиму та 5 років заслання. У 1987 році він вийшов на свободу, повернувся в Україну, де став одним із керівників Української гельсінської спілки. У 1990-му підтримав Студентську революцію на граніті, виходив на одиночні пікети. Степан Хмара тричі обирався народним депутатом. У 2006 році отримав звання Героя України.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Facebook / Степан Хмара

Читайте також: У ВІЦІ 100 РОКІВ ПОМЕРЛА УКРАЇНСЬКА ХУДОЖНИЦЯ-МОНУМЕНТАЛІСТКА ОКСАНА ГРУДЗИНСЬКА

Статті на тему