UA
  RU

  Отримувати емоції в годину війни і шукати бадьорість: практичні причини

  Редагувати переклад

  Глибина переживання простих насолод у годину війни — дуже висока. 

  Ви зовсім по-іншому можете сприймати смак ранкової кави, смак свіжого хліба, обійми рідних. Знайдіть ті, за що ви можете подякувати новому дню. 

  Приємні емоції під час війни та пошук вдячності: практичні поради-Фото 1

   

  Всі, хто не виробив до війни правильну життєву філософію вдячності, мають чудову нагоду зробити це просто зараз. 5 простих вправ для практикування вдячності.

  Ведіть щоденник вдячності

  Починайте кожну сторінку зі слів «Сьогодні я вдячна за…» і напишіть або намалюйте, за що ви вдячні. Коли пишете, за що ви вдячні сьогодні, то подумайте, як ця подія чи людина вплинула на вашу життя. Розмови про вдячність можуть стати чудовою практикою за сімейною вечерею. Або їх можна використовувати з класом під час онлайн-уроків на початку або в кінці уроку. 

  Створіть «банку вдячності»

  Напишіть на маленьких папірцях, за що ви вдячні, і покладіть їх у прозрачну скляну банку. Важливо, щоб банка була прозрачна, адже тоді ви бачите, як там назбираються папірці, і уявляєте, скільки вже сталося промов, за які ви вдячні. Наступного разу, коли у вас буде поганий настрій, ви можете витягнути папірець з банки навмання і нагадати собі, за що ви вдячні. З дітьми за допомогою такої банки можна грати в «крокодила» — дитина має показати, що написано на папірці, а решту вгадують.

  Рефлексія добра чи обдумування добра

  Подумайте про людину, яка виявила до вас доброту чи допомогла вам. Зразу на думку спадає друг чи якась близька людина, проте треба також не забувати про незнайомців, які зробили вам щось приємне. Дитина може подумати про незнайомого людини, яка працює на фабриці і пошила її улюбленого м'якого ведмедика. Або про солдата, який зараз на фронті захищає нас. Ви також можете пропрацювати таку гру: оберіть предмет, яким користуєтесь щодня, і подумайте про всіх людей, які його вигадали, виготовили, продали. За допомогою цієї вправи ми приходимо до думки, що всі пов'язані між собою і навколо є багато людей, які намагаються нам допомогти. Коли ви подумали про цього чоловіка, можна намалювати його, а потім пояснити цю добру справу всім. Поки малюєте і розповідаєте про цього чоловіка, помічайте зміни у вашому тілі і те, як змінюється ваш настрій. Почути чиїсь історії добра і допомоги — це теж приносити радість і підіймає настрій.

  Читайте також: Чому зараз турбота про себе особливо важлива і з чого почати?

  Приємні емоції під час війни та пошук вдячності: практичні поради-Фото 2

  Постер вдячності

  Наступний крок — додайте ім'я або професію цього людини у вашу банку вдячності і, якщо можливо, надішліть цьому людині записку з подякою. Є багато способів сказати дякую — якщо ви не знаєте адресу цього людини, можна причепити постер вдячності в собі на вікні, і людина буде проходити мимо і прочитає його. Зробити фото — і викласти у соцмережах. Або надішліть постер нашим захисникам. 

  Такі прості вправи допоможуть вам почати відчувати смак життя.

  Джерело: Освіторія

  Інформацію взято з Телеграм-каналу https://t.me/psy_support

  Фото:unsplash.com

   

  Статті на тему