UA
  RU

  Лариса Денисенко, письменниця

  Редагувати переклад
  Лариса Денисенко – українська письменниця, адвокатка, правозахисниця, телеведуча, радіоведуча. Лариса – авторка 10 романів. Минулого року виступила співавторкою книжки «Я і Конституція», яка пояснює Конституцію для дітей простою мовою. А також випустила книгу про розмаїття людських стосунків у сучасній Україні «Майя та її мами». Ларисою важко не захоплюватися, і в першу чергу через її сміливість та відкритість світові, суспільству. 

  Лариса Денисенко письменниця


  Про що сьогодні не варто говорити вголос, а про що просто не можна мовчати?

  Не можна замовчувати насильство і дискримінацію, неможливо замовчувати воєнні злочини, смерті від ковиду, не можна ігнорувати знущання над дітьми, тваринами, вразливими людьми, та й взагалі не можна мовчати про проблеми людей. А вголос не варто говорити про певні інтимні теми, які ви хочете залишати при собі, або ділити лише з обраними, і про щастя, його легко налякати, полохливий стан.


  Коли та з ким останнім часом вам було приємно помовчати?

  Мені добре вести розмови з собою і мовчати з людьми моєї сили, а також одним французьким бульдогом.

  Коли ви в останній собі хвалили, а за що зварили?


  Напевно, така проблема є у багатьох людей, котрі займаються різними справами одночасно, або є працеголичками, щоразу, коли хочеш почитати, послухати музыку, подивитись серіал або просто згорнутися під коциком, у тобі оживає змія, що сичить: чого лежимо? Чого байдикуємо? Освітній курс як і книга самі не напишуться! Що, робота скінчилася? Що таке, всьо, бобік зітхнув, сил нема, совісті нема, відповідальність пролежала? А люди, ти всім відповідала, всім приділила увагу? А мейлі? Ти взагалі збираєшся відповідати на мейлі? Від хвалю я собі, коли зупиняю на якусь годину потік цих обурливих думок. Молодець, Лариско, кажу. Піди пострибай у парк зі своїм собакою. Попустись! Земля обертається довкола сонця, а не довкола тебе.

  Ѓазвіть найРерасивіу СЂС–С‡ С– СЗРѕРјСѓ РІРё С—С— такоя вважаєте ?

  Це стали і перевірені часом щирі, сповнені любові, уваження і прийняття взаємин між людьми.  Яким талантом вам би дуже хотілося володіти?

  Вміти пояснювати всім людям, кожному та кожному незалежно від їх поглядів, освіти, попереджень, виховання, страхів, релігії, складні речі, процеси, важливість і універсальність прав людини і свобод, наприклад, і навчати такій універсальній нетоксичній комунікації інших.


  Лариса Денисенко писемниця

  Читайте також: ПРО ЩО ЖІНКА МОВЧИТИ: ІРИНА ЦІЛИК, РЕЖИСЕРКА ТА ПИСАННЯ

  Якби ви могли залишити тільки одне спогад, щоб це було?


  Що я можу і вмію розвеселити людей. О, я б тоді могла вирішити, що я президентка.

  СРРРСРРСРРСРРСРРСРРСРРСРРСРРСРРРСРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРСРРРРРРРРСРРСРРРРРСРРСРРРСРРСРРСРРРСРРСРРРСРРСРРРСРРСРРСРРРСРРСРРРѓРѓСѓРЈРѓРѓСѓСѓСћРѓРѓРѓСѓСѓРѓРѓСѓСѓ ?

  Мені видається, нам треба відходити від концепції сприйняття жінки чи чоловіка через те, що їм личить сьогодні чи в майбутньому. Як і від дискурсу: справжній чоловік, справжня жінка. Мені завжди будуть подобатися сміливі, сильні, енергійні люди, котрі приймають інші люди, можуть відстоювати собі і справедливість, мають почуття гумору, цікавляться культурою, виступають проти насильства, і є екологічно відповідальними.

  Якби вам довелося собі порівняти із алкогольним напоєм чи коктейлем. Ви який?

  Я – кофе. Гірка. Міцна. Без цукру, вершків та алкоголю.

  До якого поради мами ви не дослухалися, і наразі жалкуєте про це?

  Справа в тому, що більшість порад мамі давала і даю я. Переважно вона дослухається.

  Зовнішність якого визнаного красеня завжди здавалася вам перебільшеною? І, наоборот, хто з чоловіків із невиразною зовнішністю видається вам дуже привабливим?

  Для мене людина, чоловік чи жінка, це завжди не лише про зовнішність. Насправді, і більшість людей сприймають «визнаних красенів та красунь» далеко не через зовнішність: тут ідеться про те, наприклад, чи понравився фільм, де людина грала, чи пісня, яку співала; ще є цілеспрямовані компанії, зокрема рекламні, які нам кажуть: о, це ж зразок краси, модні тенденції щодо зовнішності. Але ж важливу роль тут відіграє енергетика людини і ті, якою чи якою ми сприймаємо і відчуваємо себе.

  Чим гахне щастС?

  У травні Київ завжди пахне щастям, коли сходяться аромати свіжості і першоквітів садових дерев, потім додаються пахощі сирени, акації, липи, молодого листя тополя, йдеш у сутінках, дихаєш цим і обов'язково хоч на мить розумієш: щастя. Один вдих, і воно вже в тобі.

  Читайте також: MC@WORK: ЛЕОНІД МАРТИНЧИК, ІНФЛЮЕНСЕР, ТЕЛЕВЕДУЧИЙ, ФЕШН-ЕКСПЕРТ

  Статті на тему