UA
  RU

  Леся Патока, художниця по костюмах

  Редагувати переклад
  Кліп на пісню "ZENIT" гурту ONUKA отримав нагороду у номінації "Найкраще музичне відео" на кінофестивалі ARFF Barcelona. Костюми для відео створила Леся Патока. Художниця зазначає, що всі вбрання було створено з вторинні матеріали, і не було використано жодної нової пуговиці чи тканини. Леся – героїня традиційної рубрики Marie Claire.

  Леся Патока відео

  Про що сьогодні не варто говорити вголос, а про що просто не можна мовчати?


  На мою думку, сьогодні не варто говорити вголос про своє особисте життя.. чорт забирай, воно ж від слова особисте… а не віддане на ростерзання та пліткарство навколишніх абсолютно незнайомих тобі людей… чия думка за великим рахунком тобі по барабану. Я дуже вірю, в те, що щастя любити тишу, і в ньому сучасне суспільство цю тишу забирає. Не можна мовчати про домашнє насильство, особливо про насильство над дітьми, коли ти знаєш чи чуєш, і нічого не робиш, думаючи, що це не твоя справа, що «твоя хата скраю». Можливо, ти — останній шанс цієї жінки чи дитини. Я завжди помню про це. Я вірю у карму. Вірю, що з крапель складається океан. Тому кожен може допомогти. Я мрійниця, я знаю.

  Коли та з ким останнім часом вам було приємно помовчати?


  Зараз такий дивний час, час шлюбу спілкування, тому коли я зустрічаюся з друзями чи рідними, чи знайомими — це точно для того, щоб поговорити вдосталь, а не помовчати (усміхається). Тому помовчати, я маю нагоду, лише наодинці. Зазвичай, мені заважають думки, їх багато, і вони створюють фоновий шум разом із навколишнім світом. Тому коли мені треба заглушити все навколо, і в середині собі аби зануритися в тишу — я дуже громко вмикаю музику… так, аби навіть скло дряпало (усміхається). І в цьому чудовому шумі, я досягаю тотальної тиші, якою насолоджуюся.

  Коли ви в останній собі хвалили, а за що зварили?

  Дуже рідко хвалю собі. Упевнена, це недолік творчих людей, які ніколи не задоволені собою і тим що роблять. Тому що немає межі досконалості (усміхається). Зварю – регулярно. Багато говорю сама з собою ((усміхається). До речі, зауважила, що мій внутрішній голос, і голос, яким я розмовляю в житті, і той, який виходитиме на записах інтерв'ю, аудіоповідомленнях — це всі три різні голоси (усміхається).


  Але якщо прям напрягтися і згадати, то хвалила собі за те, що постояла утром у планці, і не з'їла плитку шоколаду вночі. Зварила — що з'їла плитку шоколаду вночі і виправдовувалася сама перед собою, що це ж супер чорний (усміхається). А ще за те, що не можна бути такою вибуховою, треба бути FLEXIBLE…

  Леся Патока арт

  Читайте також: ЧОЛОВІК ГОВОРИТИ: РОМАН ХАЛАІМОВ, АКТОР  Ѓазвіть найРерасивіу СЂС–С‡ С– СЗРѕРјСѓ РІРё С—С— такоя вважаєте ?

  Одну? Лише одну? Це просто неможливо для мене. Неможливо назвати одну річ у світі. Бо світ створінь із фантастичних промов! Просто важливо їх бачити та помічати. Навіть у холодні сірі будні. Навіть у карантин, навіть у 4-х стінах, навіть у підземках і метро. Якщо не хочеться напружуватися аби їх побачити, купіть галаграмні окуляри — це працює! Зуб даю (усміхається)!


  Яким талантом вам би дуже хотілося володіти?

  Я б хотіла, щоб усі мої сні стали реальністю. Щоб усе, що зі мною коїться у снах, ставалося на наступний день у реальній житті. У мене неможливо кольорові сні, і я маю багато надздібностей у тому потойбіччі МорфеяЧому? Якби я все реалізовувала, я була б супержінкою! Хоча я й так супер-жінка, просто в менших масштабах.усміхається).

  Якби ви могли залишити тільки одне спогад, щоб це було?


  Перше квітня, я стою босими ногами на холодній кухонній плитці, дивлюся за вікно. У мене неймовірного розміру живіт, за вікном абсолютно білосніжна розквітнена абрикоска й пластівцями кружлятиме сніг. Це дев'ята ранку, я стою і думаю: «Боже, невже сьогодні? Невже в тобі таке тонке почуття гумору по відношенню до мене? Розвертаюсь, та йду пакувати речі до пологового будинку, з думкою, про те, що сьогодні ми з тобою нарешті познайомимося, але я буду назавжди єдиним людиною у всьому всесвіті хто знатиме тобі на 9 місяців довше…

  СРРРСРРСРРСРРСРРСРРСРРСРРСРРСРРРСРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРСРРРРРРРРСРРСРРРРРСРРСРРРСРРСРРСРРРСРРСРРРСРРСРРРСРРСРРСРРРСРРСРРРѓРѓСѓРЈРѓРѓСѓСѓСћРѓРѓРѓСѓСѓРѓРѓСѓСѓ ?

  Вважати, певно всеосяжна віра, що кожен з них супергерой (усміхається). Бо наразі покоління, яке виросло на «Марвелі», коміксах та надкрутих голівудських блокбастерах. Це круто, коли вони пам'ятають про те, що суперсила шкірного з них не завжди в кількості сили, а завжди в чоловічих поступках.

  Не прикрашає сучасних жінок — кількість торб, які ці крихітки тягнуть щовечора з супермаркетів та ринків. Як вони можуть бути на шпильці та спідницях-олівцях? Як вони можуть бути жіночими та сексуальними, коли тягнути додому три кіло картопля? Я щиро вірю, що у кожній жінці будь-якого віку живе та сама дівчинка, яка породжена задля любові, а не тягання картоплі в нірку…

  Леся Патока стиліст

  Читайте також: ПРО ЩО ЖІНКА МОВЧИТИ: НАДІЯ ПАРФАН, РЕЖИСЕРКА

  Якби вам довелося собі порівняти із алкогольним напоєм чи коктейлем. Ви який?

  Я була б Апероль-Шпріц. Бо він супер рудий, супер смачний і в гарному бокалі. Ти так його п'єш перший, другий, третій бокал. Тобі так класно, так весело, і так безтурботно… а потім ти-дищ і тобі вирубало (усміхається). Я дію приблизно так само.

  До якого поради мами ви не дослухалися, і наразі жалкуєте про це?

  Вона повторювала мені, що не можна ділити світ на біле та чорне. Що напівтіні існують, що я маю знати це як художник. Що це стало для життя. Що це просто варто прийняти. І якщо я це не прийму, мені буде дуже важко життя. Я не прийняла досі, і мені дуже важко жити в крайнощах, проте абсолютно неймовірно цікаво!

  Зовнішність якого визнаного красеня завжди здавалася вам перебільшеною? І, наоборот, хто з чоловіків із невиразною зовнішністю видається вам дуже привабливим

  Ключове у цьому харчуванні слово «зовнішність». Я, як людина, яка працює з зовнішністю, можу вас запевнити на мільйон відсотків: на сьогодні будь-якого людини у світі можна зробити супергарним. Це лише питання грошей, ресурсів, години.

  Це вам здаються ці фантастичні чоловіки досконалими аполонами, а у них по п'ять пластичних операцій. Від «підшивання вушок» до створення штучних суперскул. Вони живуть у спортзалах, і з ними працюють найкращі стилісти світу. І коли вам здається, що він у тій розтягнутій футболці, такий справжній і брутальний, просто помніть: за цим чином, і цією ідеально розтягнутою футболкою стоїть величезна команда стилістів.

  Зовнішність – це пластилі. Сьогодні ти здатний зліпити з себе будь-яких параметрів. Насправді, цінне твоє ядро. У багатьох навіть його нема. Цінна твоя харизма. Її не напрацювати. Вона або є або. Цінні твої темперамент, пристрасть, «бісики в очах» — ти не можеш їм навчитися, це вбудована функція. Або є, або нема. Відповідаючи на ваші запитання, скажу, що мене приваблює не зовнішність, а саме «бісики в очах» і глибина, в яку можна пірнути.

  Фото надала Леся Патока

  Читайте також: #BOOKSHELFY: ЩО ЧИТАЮТЬ РОК-ЗІРКИ: АНДРІЙ ХЛІВНЮК, ЖЕНЯ ГАЛИЧ, САШКО ЧЕМЕРІВ

  Статті на тему