UA
RU

Про що жінка мовчить: Оксана Черкашина, актриса

Українська драма «Клондайк» Маріні Єр Горбач отримала другу нагороду на 72-му Берлінському кінофестивалі — приз глядацьких симпатій, який присуджується за результатами глядацького голосування у рамках конкурсної фестивальної програми «Панорама». Виконавиця головної ролі актриса Оксана Черкашина героїня рубрики Marie Claire.

Оксана Черкашина

Про що сьогодні не варто говорити вголос, а про що просто не можна мовчати?

Я проти будь-якого виду цензурі, особливо і в першу чергу проти автоцензури. Тому не маю тих, на які не варто говорити вголос. Саме наоборот. Говорити варто, особливо в нашому такому неідеальному світі, сповненому несправедливості, насильства та болю. Бо мовчання, як відомо, – це співучасть.

Коли і з якою останньою годиною вам було приємно помовчати?

Мені приємно мовчати наодинці з самою собою. Але цей стан треба створювати. Завдяки улюбленій праці в стані глибокої концентрації і потоку, або медитації і, авжеж, музиці. Природа мозку – це хаос, та інколи вдається його ненадовго опанувати. Найбільш тихі та вдохновлені моменти я відчуваю у моменти гри на сцені та творчості. Або під час тренувань зі сходніх єдиноборств у залі та грі на фортепіано.

Коли ви останній раз собі хвалили, і за що зварили?

Я вимоглива до себе, але й справедлива. Вимоглива, тому що саме рівень моєї професійності, як місткині, моя ініціативність, рішучість та наполегливість визначають мій успіх. І це не зовнішні критерії, я сама собі створюю ці критерії. А справедлива, бо навчилася не знецінювати собі, свої досягнення, а наоборот заохочувати. Зараз хвалю собі все ж таки більше, ніж критикую.

Назвіть найкрасивішу річ і чому ви її такою вважаєте?

Якщо ставитися до поняття «річ» у Гайдеґґерівському сенсі, то найкрасивішою річчю для мене є Седьма симфонія Бетховена. Бо музика – найпрекрасніше з мистецтв.

Який талант вам би дуже хотілося мати?

Колись я мріяла мати здатність читати книжки так швидко, як героїня Тільді Свінтон у фільмі «Виживуть тільки коханці», просто проводячи ладонями повдоль книги.

Якби ви могли залишити тільки одне спогад, що це було б?

У моїй голові часто прокручуються різні драматичні сценарії. Це відбувається неочікувано, майже невідомо. Чи може це професійна деформація, не знаю? Наприклад, я можу уявити, що втрачаю пам'ять після страшної аварії. І ось завжди, коли я це уявляю, мій фантазм закінчується сценою в лікарні, куди до мене приходять найближчі люди і я дуже хоче пам'ятати їх обличчя, очі і наші з ними історії.

кіноколо

Читайте також: #BOOKSHELFY: КАТЕРИНА КВІТ, ДИЗАЙНЕРКА

Що пасує сучасним чоловікам і що не прикрашає сучасних жінок?

Сучасним чоловікам дуже пасує фемінізм, до речі. А також знання у сфері жіночої сексуальності та фізіології. Достатньо табуйована у нашому суспільстві тема. Я кайфую, коли зустрічаю таких smart boys. А нас, жінок, мабуть, зовсім не прикрашає покірність і скромність. Мені подобається відстоювати свою самість, ламати стереотипи та брати на собі нетрадиційні соціальні ролі. І зовсім не другорядні.

Якби вам довелося себе порівняти з алкогольним напоєм чи коктейлем. Ви який?

Який? Коктейль Молотова.

До якого поради мами ви не прислухалися і шкодуєте про це?

Коли я була тінейджеркою, я не дуже подобалася собі на фотографіях. Мама колись сказала мені: «Оксано, дивишся на свої фото через 20 років, на цю юну і красиву дівчину, і дуже шкодуватимеш, що мала такі комплекси». Я не слухала маму, але так і сталося, зараз я дивуюсь ті фото і бачу юну і красиву собі.

Зовнішність якого визнаного красеня завжди здавалася вам перебільшеною? І наоборот, хто з чоловіків з непоказною зовнішністю здається вам дуже привабливим?

Цікаве питання, яке вже містить у собі гру і сенс. А саме, що конвенційні каноні краси іноді бувають затісними для нас, різних і неповторних. Від цієї тиранії створеного образу «красеня» чи «красуні» нудити. Зазвичай, у нашому суспільстві прийнято обговорювати зовнішність жінок, критикувати і об'єктивувати. Але і чоловіки інколи стають жертвами існуючих канонів маскулінності. Тому не буду публічно обговорювати чиюсь зовнішність. Краса людини – це не про обличчя, це вся її історія, весь досвід та світогляд.

Чим для вас пахне щастя?

А чи має щастя запах? Щастя – це про тут і зараз. А зараз мій коханий чоловік, готує вечерю в італійському стилі.

Фото: Анна Науменко, Катерина Перверзєва

Читайте також: ЧОЛОВІК ГОВОРИТИ: СЕРЖ СМОЛІН, ДИЗАЙНЕР

Статті на тему