UA
RU

Оксана Півень, доктор біологічних наук

Редагувати переклад
Жінка, що руйнує стереотипи - доктор біологічних наук, провідна наукова співробітниця відділу генетики людини Інституту молекулярної біології та генетики НАН України Оксана Півень стала героїнею рубрики Marie Claire

Про що сьогодні не варто говорити вголос, а про що просто неможна мовчати?

Чесно кажучи, важко уявити — про що саме варто мовчати нині. Мені здається переваги сучасності — відкритість до обговорення всіх тем і не думаю, що якщо людину щось щиро хвилює але це не модно, чи не популярно до обговорення, то їй варто про це мовчати. А от про ще мовчати зараз не можна, то це про байдужість, несправедливість, жорстокість та дискримінацію у всіх її проявах.

Коли та із ким останнім часом вам було приємно помовчати?

Останнім часом помовчати дуже приємно, з огляду на трирічну донечку, яка постійно щось питає або розповідає (усміхається ), а помовчати мені краще за все з горнятком кави та дощем.

Коли ви востаннє себе хвалили, а за що сварили?

Регулярно це роблю, зварю правда частіше. Тут, мабуть, накладаються особливості виховання, у дитинстві всі мої здобутки та добрі поступки сприймалися батьками як «так і треба було, так годитися і інакше не могло б бути», тому через цю призму важко собі хвалити, але це конче необхідно! Тому хвалю собі за кожну тренування, що не полинувалась і знайшла годину, навіть за маленькі здобутки намагаюся собі похвалити і хвалю свою маленьку донечку за все що вона робить, за те що пісяє на горщик чи стрибає на одній нозі або ж складає іграшки. А собі зварю за невдачі і проколи, за те що не вийшов ПЛР, чи погано виділилася РНК, це реальні приклади і дуже свіжі.

Назвіть найкрасивішу річ і чому ви її такою вважаєте?

Найкрасивіша річ – це природа, вона досконала у своєму прагненні до життя і пристосуванні до виживання. Цим просто неможливо не захоплюватися. Особливо я бачу красу і в окремій клітині і в квітці півонії.

Яким талантом вам би дуже хотілося володіти?

Талантом говорити – ні, я дуже м'яка людина і мені важко відмовляти людям, особливо коли мене просять про допомогу. В результаті ці свої обіцянки я часто виконую вже просто на резервних ресурсах свого організму.

Якби ви могли залишити тільки один спогад, що б це було?

Мої найсильніші та найцінніші спогади – це поява моїх доньок, на цей світ, момент їхнього народження. І різниця у години між цими подіями більше ніж 20 років проте я б не хотіла викреслити з пам'яті хоч секунду ні першого ні іншого спогаду. 

Про що жінка мовчить: Оксана Півень, доктор біологічних наук-Фото 1

Що личить сучасним чоловікам, а що не прикрашає сучасних жінок?

Я не підтримую сексизму в оцінці рис сучасних людей, чи то чоловіка чи жінки, я не думаю що загальнолюдські якості якісь поділяються за статтю чи корелюють із нею. І сучасним людям личити людяність перш за все.

Якби вам довелося себе порівняти із алкогольним напоєм чи коктейлем. Ви який?

Ймовірніше вино, можливо коктейль Хюго, трохи квітів, трохи бульбашок та свіжості від м'яти та холодку від льоду. Мабуть такий коктейль найближчий до мого «Я».

Оксана Півень 2

До якої поради мами ви не дослухалися, і наразі жалкуєте про це?

Я була дуже слухняною дитиною, так що тут і сказати нічого. Але в будь-якому випадку не жалкую ні про що з того що було, все це мій власний безцінний життєвий досвід

Зовнішність якого визнаного красеня завжди здавалася вам перебільшеною? І, навпаки, хто з чоловіків із невиразною зовнішністю видається вам дуже привабливим?

Краса така суб'єктивна категорія, що якось і важко сказати, кожен бачить красу по-своєму, звісно є якісь кліше чи стереотипи які з часом можуть змінюватися проте все одно, мені здається, не варто говорити про красу зірок чи селебреті — їх ролі це тимчасові образи. Перебільшені вони чи ні, залежить від обставин чи конкретної ролі. На фото чи екрані одне, а життя інше. І краса — це не лише зовнішність, це гармонія зовнішньої оболочки та внутрішнього наповнення, без спілкування ніколи не дізнаєшся що під обгорткою. І звичайно для мене привабливий мій чоловік, інакше я б з ним не жила вже стільки років.

Чим пахне щастя?

На щастя пахне морем.

Фото з владного архіву Оксани Півень

Читаєте також: ПРО ЩО ЖІНКА МОВЧИТИ: НАТАЛІЯ АТАМАСЬ, НАУКОВИЦЯ, ОРНІТОЛОГИНЯ 

Статті на тему