UA
RU

Професія HR: які фінансові перспективи в Україні

Редагувати переклад
HR та рекрутери – це кадровики нашого часу. Рекрутер шукає співробітників у компанію, а HR відповідає за адаптацію, мотивацію та навчання вже найнятих співробітників. Це традиційно «жіноча» сфера та популярні нетехнічні спеціальності у ІТ. Але які зарплатні перспективи такі фахівці? 

Кар'єрний портал Happy Monday провів власне дослідження зарплат українських спеціалістів сфери HR. Корисно для тих, хто має намір змінити професію або не знає, яку зарплату просити на співбесіді або при підвищенні. 

Професія HR: які фінансові перспективи в Україні-Фото 1

Ганна Мазур

Ми бачимо, що це саме те, чого не вистачає фахівцям, — прозорі актуальні дані про зарплати та фактори, що впливають на можливості розвитку у професії. На мою особисту думку, ринок HR-послуг в Україні ще досить незрілий, і деякі дані дослідження це підтверджують. Нестача спеціалістів із профільною освітою, суттєвий розрив у зарплатах на ідентичних посадах, критичний гендерний дисбаланс. Сподіваємося, що наше дослідження допоможе краще зрозуміти поточний стан розвитку індустрії та зробити ринок праці в Україні більш прозорим та професійним,

- каже Ганна Мазур, засновниця та СЕО Happy Monday.

Професія HR: які фінансові перспективи в Україні-Фото 2

У HR лише дівчата. Практично

Понад 93% опитаних українських HR-фахівців – жінки. Втім, чоловіки-ейчари також існують. З чим пов'язаний такий критичний гендерний дисбаланс, автори дослідження вирішили поцікавитися саме у чоловіків-фахівців. Артур Федоренко, засновник освітньої платформи для рекрутерів та HR «Точка відбору», пояснює це так:

  • у HR та рекрутинг частіше приходять люди з освітою соцпрацівника, психолога, соціолога та інших гуманітарних наук. У цих напрямках кількісно переважають дівчата, відповідно, їхній відсоток і вище у рекрутингу;
  • коли керівництво невеликих компаній шукає, на кого перекласти завдання рекрутерів, найчастіше такими людьми стають особисті помічники або офіс-менеджери. У цих професіях також переважають дівчата. На жаль, рекрутинг часто не вважають діяльністю, яка не потребує глибоких знань. Хоча це не так. 

Читайте також: ЗАБУДЬТЕ ПРО ПОЗВАННЯ І ШУКАЄТЕ «СВОЮ СТАЮ»: 5 ПРАВИЛ, ЯК БУДУВАТИ КАР'ЄРУ В ЕПОХУ ЗМІН

Як розвиватися у HR

У HR один із найлегших шляхів входу. Не обов'язково мати профільну вищу освіту, достатньо мати необхідні soft-skills і бажання вчитися нового. Більшість фахівців HR-сфери одержують необхідні знання на короткострокових курсах, проходять HR-сертифікації. 

Найпопулярніші спеціальності в HR:

  • рекрутер - займається підбором персоналу;
  • HR-менеджер - відповідає і за підбір, і адаптацію персоналу;
  • HR Generalist - спеціаліст, який займається всіма HR-процесами в компанії;
  • HR Business Partner - керівна посада для тих, хто готовий консультувати менеджерів з питань талантів;
  • HR Director – одна з ключових фігур у компанії. Він входить до керівництва, бере участь у розробці середніх довгострокових планів компанії, розробляє корпоративні правила. 

Почати свій шлях у HR можна, попередньо отримавши досвід у рекрутингу, або відразу стартувати в HR після профільних курсів. Найнижча зарплата у сфері у HR-менеджерів – у середньому вона становить 19600 грн. З досвідом у рекрутингу (середня зарплата близько 20 000 грн) та закінченим базовим HR-курсом можна претендувати на посаду HR Generalist (середня зарплата близько 25 000 грн). Якщо вас цікавить вектор розвитку у бік керівних позицій, найвищі зарплати у HR-директорів (HRD) — 55 800 грн. 

Читайте також: ЯК ЗРОЗУМІТИ, ЩО РОБОТА ВАМ НЕ ПІДХОДИТЬ І ЩО З ЦИМ РОБИТИ?

Професія HR: які фінансові перспективи в Україні-Фото 3

Що впливає на розмір зарплати HR-фахівця

На зарплату HR-ів та рекрутерів впливають такі фактори:

  • стаж. Фахівець-початківець на старті може розраховувати на зарплату від 15 000 грн, а за 10 років досвіду ця сума зросте майже втричі;
  • знання англійської. Фахівці, які регулярно використовують англійську у своїй роботі, в середньому заробляють у півтора рази більше за своїх колег. Таким чином, знання англійської допоможе заробляти приблизно на 14 000 грн більше;
  • Місто проживання. Найвищі зарплати у HR-фахівців у Києві та Одесі, а найнижчі – у Львові;
  • наявність профільної освіти. Незважаючи на те, що непрофільний диплом вузу не стане перешкодою у кар'єрі, освіта та регулярне підвищення кваліфікації важливі та дозволять претендувати на більш високу зарплату, ніж у колег;
  • промисловість, у якій працює HR. Зарплати в ІТ-компаніях вищі, ніж в освітній, креативній, економічній сфері чи логістичних компаніях. 

HR – спеціальність для тих, кому подобається працювати з людьми та покращувати всі процеси навколо себе. Якщо ви маєте лідерські якості та ділову хватку, у вас гарні комунікативні навички та критичне мислення — швидше за все, це робота для вас. 

Статті на тему