Закрити
UA
Мода

П’ять причин переглянути новий фільм Гая Річі

Поділись:

У прокат вийшов фільм “Король Артур: Легенда меча” – розповідаємо, як Гай Річі перетворив героя британського епосу на свого хлопця.

Чарлі Ханнеєм

Якби три роки тому студія Warner Bros. довірила зняти чергову версію легенди про короля Артура комусь із Голлівуду, глядачі захлинулися б у море попкорну та соплів у спробі переварити безглуздість і нещадність масштабних сцен і любовного фіаско Артура з королевою Гвіневрою. На щастя, історія пішла іншим шляхом – після вдалого ребрендингу Гаєм Річі класичного Шерлока Холмса, британця до мозку кісток попросили зайнятися найважливішим кельтським героєм. Від такої спокуси Річі відмовитися було: після витончених у сенсі “Агентів А.Н.К.Л.” (ми переглядаємо цей екшен як різдвяний фільм) його режисерська душа вимагала відв’язного рок-н-ролу. Гай зібрався з духом, набрав команду з відчайдушних хлопців, відвів їх у ліс (у числі локацій – Шотландія та Уельс) і популярно пояснив, що потрібно викинути номер на кшталт “Похмілля у Вегасі”, але тільки в пилюці, бруді та якось ну дуже англійською. І не так, як у “Королі Артурі” (1985) з Малькольком Макдауеллом або “Першому лицарі” (1995) з Шоном Коннері. Швидше, ближче до “Монті Пайтон і Святого Граалю” (1975). Гаразд, трохи серйозніше! Як у Річі вийшло?

По-перше, гарно. І коли у повітрі після бійки повільно осідає пил, а у героїв трапляється напад амнезії. І коли Артур із останніх сил бореться з фауною та стихіями одного, скажімо так, не надто приємного краю. Бойові слони, стіни, що руйнуються, хижі птахи, що здійснюють традиційний 3D-проліт – всі епічні сцени нам дають розглянути, не забуваючи про великі плани.

Джуд Лоу Король Артур

По-друге, це справжній драйв. І типовий для Річі режим “перемотування”, який він спритно використовує в кількох цілях: щоб оживити і прискорити сцени, які можуть будь-кого втомити – наприклад, навіщо мучити глядачів неблагополучним дитинством Артура, якщо можна стиснути його до пари хвилин – і вийде візуальна бомба . Або щоб вживити у кіно свій фірмовий чорний гумор – через діалоги, де герої кидають один одному фрази, як м’яч, наново прокручуючи одну й ту саму сцену. Це дико смішно, смішно і дико – з часів першої повнометражної стрічки Гая “Карти, гроші, два стволи”, якій, до речі, вже 19 років.

По-третє, це Джуд Лоу – знову в ролі “бід бою”. Після “Молодого Папи” Паоло Соррентіно на пряму поставу і гордовитий вираз обличчя британського актора не можна дивитися без сліз – що митра, що корона йому личить, як і зневага до всього живого в бездонних зелених очах, яке в “Королі Артурі” він реалізував у повною мірою. Адже колись він був м’якотілим “Красавчиком Алфі”.

Джуд Лоу Король Артур

По-четверте, заради виконавця ролі Артура Чарлі Ханнема можна відмовитися від клятв у вічній любові до Бреда Пітта. Ні правда! У британця і американця, загалом, один типаж, тільки ось у Пітта в очах все більше втоми та сліз (як у недавній фотосесії для журналу GQ, де “котика” до неможливості шкода), а у Чарлі завзяття і нахабства вистачить ще на десяток фільмів. Для контрасту варто згадати “Багровий пік” Гільєрмо Дель Торо, де Ханнею старанно зображував увальня-нареченого, якого наречена проміняла на фатальну пристрасть в особі Тома Хіддлстона. У “Королі Артурі” Чарлі повна протилежність свого попереднього героя – актора не дізнатися, настільки він самовпевнений і добрий. І бордові шкіряні штани, розтягнуті на попі, які він носить до самого фіналу, зовсім ні до чого. Чи це в них уся справа? Цікаво, але факт, що Гай Річі жодним чином не був зацікавлений у Чарлі – на роль Артура він наглядав “Супермена” Генрі Кевілл або хитавицю з останнього “Термінатора” Джая Кортні. Якщо відверто, страшно подумати і про одне, і про інше у цій ролі.  

Чарлі Ханнеєм Король Артур

По-п’яте, у фільмі є камео з деяким дуже популярним. З тим, ім’я якого ми не називаємо. Це друг Гая. Чию бездоганну зовнішність для жарту трохи підправили. У нього дуже, ДУЖЕ важлива роль. Напевно, важливіше, ніж у Еда Ширана (тільки не питайте, хто це) у “Дитині Бріджіт Джонс”. Загалом, все бігом у кінотеатр, і ми заразом – подивитися нового “Короля Артура” вдруге.

Чарлі Ханнеєм Король Артур