UA
RU

Ратифікація Стамбульської конвенції – це історічна перемога жінок та громадянського суспільства України

Редагувати переклад
Верховна Рада ратифікувала Стамбульську конвенцію. Стамбульська конвенція – международний стандарт захисту жінок від усіх форм насильства, включно із домашнім. Ратифікація цього документа є одним з умов для надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС.
Стамбульська конвенція

Фото: amnesty.org.ua

У відповідь на сьогоднішнє голосування Верховної Ради України за ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами, Оксана Покальчук, директорка Amnesty International в Україні зазначила:

Оксана Покальчук

«Це історічна перемога жінок і громадянського суспільства України, яка допоможе змінити культуру, ставлення та поведінку до гендерно обумовленого насильства та впливу на життя кожної жінки в країні. Сьогоднішнє голосування є свідченням успіху багаторічної боротьби потерпілих від насильства, які наблизили ратифікацію Конвенції та допомогли іншим жінкам мати безпечніше майбутнє.

Ратифікація Стамбульської конвенції є найбільш рішучим кроком у боротьбі з гендерно обумовленим насильством, що гарантуватиме істотні зміни у законодавстві та роботі державних інститутів відповідно до міжнародних стандартів. Це забезпечити владі чітку дорожню карту реформ, удосконалити механізми захисту та правосуддя для потерпілих, процедуру притягнення до відповідальності кривдників, а також стимулювати розвиток освітніх програм для чиновників та суспільства, а також ввести механізм урядової звітності», – зауважила Оксана Покальчук.

«Це доленосне рішення було прийнято у найскладніші для України години на тлі повідомлень та звинувачень російських військових у сексуальному насильстві щодо жінок, дітей та чоловіків в Україні. І тому нині, під час війни це рішення є критично важливим і своєчасним, ніж будь-коли».

Що має змінитися після ратифікації Стамбульської конвенції?

  • удосконалено законодавство, включаючи вимогу розслідувати домашнє насильство виключно як кримінальний злочин та введеннямвідповідальності за переслідування (сталкінг)
  • покращено роботу поліції та судових органів 
  • запроваджено єдиний державний облік випадків ґендерно обумовленого насильства
  • розбудовано мережу притулків
  • запроваджено та імплементовано освітні програми для державних інституцій, відповідальних за напрямок. 

довідка

Україна підписала Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок та домашньому насильству (Стамбульську конвенцію) ще 2011 року. Цей документ має на меті захистити жінок, чоловіків та дітей від домашнього та гендерно обумовленого насильства та його наслідків.

Статті на тему