UA
RU

Рік повномасштабної війни: слова підтримки від друзів України

Редагувати переклад

24 лютого 2022 року росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. Цей день розділив життя українців на до і після.

рік війни в Україні

В ніч з середи на четвер росія почала наносити ракетні удари по всій території України. Близько сьомої ранку Володимир Зеленський звернувся до українців. Це було хвилинне відео, яке закінчувалося словами: «Без паніки. Ми сильні. Ми готові до всього. Ми всіх переможемо. Бо ми – це Україна!»

У сьогднішньому звереннні Президент України згадав, як розпочався день 24 лютого 2022 року:

«Найдовший день нашого життя. Найважчий день нашої новітньої історії. Ми прокинулися рано й відтоді не засинаємо».

Українці об'єдналися, стали ще сильнішими. Вся країна зараз працює над тим, щоб 2023-й став роком перемоги:

«Це був рік стійкості. Рік небайдужості. Рік мужності. Рік болю. Рік надії. Рік витримки. Рік єдності. Рік незламності. Лютий рік незламності. Його головний підсумок – ми вистояли. Ми не зазнали поразки. І зробимо все, щоб цього року здобути перемогу!»

рік війни в Україні

Слова підтримки українцям надіслав Президент США Джо Байден:

«путін думав, що Україна — слабка, а Захід — розділений. Він думав, що зможе пережити нас. Він помилявся. Рік потому ми всі стоїмо разом з народом України».

рік війни в Україні

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн опубликувала фото прапорів України біля штаб-квартири Європейської Комісії та підсвітку в національних кольорах: 

«Сьогодні ввечері наші будівлі прикрашають кольори України. Ми шануємо мужність українського народу. Пам’ять про полеглих. Силу духу цілої країни. Нехай це освітлення нагадуватиме, що разом ми зможемо подолати навіть найтемніші часи».

Країни НАТО також підтримали Україну:

«НАТО стоятиме з Україною, скільки це буде потрібно. Демократія завжди переважатиме автократію. Свобода завжди переважатиме гноблення».

рік війни в Україні

Офіс прем'єр-міністра Великої Британії заявивши, що країна завжди буде разом із Україною. Колишній прем'єр Борис Джонсон, який підтримав Україну з перших днів повномасштабного вторгнення, сьогодні відвідав у Лондоні Українську Католицьку Церкву і віддав данину пам’яті всім, хто загинув за рік.

Президент Польщі Анджей Дуда наголосив, що весь цей час вірив в Україну:

«Коли світ очікував, що Київ впаде за три дні, а уся Україна – за тиждень, ми в Польщі знали, що цього не станеться. Бо нас – поляків і українців – об’єднує велика любов до свободи. Така велика, що за неї можна віддати життя!»

Президент Франції Еммануель Макрон запевнив, що Франція завжди стоятиме разом з Україною за солідарність, перемогу та мир.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц сказав, що після 24 лютого 2022 року світ вже не той, що був раніше:

«Ми переживаємо злам епох. Ми також бачимо: путін зі своїми планами зазнав поразки. Україна об’єднана, як ніколи раніше. Європейський Союз і Німеччина непохитно стоять на її боці – сьогодні та у майбутньому».

рік війни в Україні

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що його країна й надалі підтримуватиме Україну:

«Вже рік українці героїчно та віддано борються за свою свободу. Вони роблять це за повної підтримки Нідерландів і союзників з Європи, Північної Америки та решти світу. Ця війна не закінчиться, поки не переможе Україна. Це є і залишатиметься нашим зобов’язанням. Нідерланди продовжуватимуть підтримувати Україну, наскільки це можливо, і стільки, скільки це буде необхідно».

Звернення записали Президент Литви Гітанас Науседа, Президент Латвії Егілс Левтіс та Президент Естонії Алар Каріс. Гітанас Науседа заявив:

«Рік тому світ змінився назавжди. росія розпочала жорстоку війну проти суверенної країни – України. Те, що вони зробили, ніколи не пробачиться і не забудеться. Україна продовжує героїчну боротьбу за свободу. Брати українці, Литва з вами до кінця, до вашої перемоги!»

Егілс Левтіс звернувся до українців:

«Латвія стоїть разом з Україною та її народом. Вами всі захоплюються. Ви — натхнення. Дякуємо за мужність і безстрашність! Ця війна є вирішальною для майбутнього України та всієї Європи. Україна переможе!» 

Алар Каріс запевнив у підтримці:

«Ми й надалі допомагатимемо вам у боротьбі з російською агресією. Мужність ваших воїнів і сильний український дух, які ви демонструєте нам щодня, вражає».

рік війни в Україні

Прем'єр-міністерка Фінляндії Санна Марін опублікувала фото з Володимиром Зеленським і додала слова підтримки:

«Питання України – це наше питання. Сьогодні — рівно рік, як росія розпочала повномасштабну, незаконну та жорстоку загарбницьку війну в Україні. Наш меседж українцям: ми будемо вас підтримувати і допомагати, поки буде потреба. Ми на вашому боці. Слава Україні!»

Автор: Яна Панюшкіна

Ілюстрація: Яна Панюшкіна

Фото: Instagram / President Joe Biden, Instagram / Ursula von der Leyen, Instagram / Boris Johnson, Instagram / Mark Rutte, Instagram / Sanna Marin

Читайте також: КРАСА БЕЗ ВІКУ: ЯК ПРИПИНИТИ ЕЙДЖИЗМ ТА ЗВІЛЬНИТИСЬ ВІД СТЕРЕОТИПІВ 

Статті на тему