UA
RU

росія пошкодила або зруйнувала 1736 об’єктів медзакладів в Україні

Редагувати переклад

За два роки повномасштабної війни російські окупанти пошкодили або зруйнували 1736 об’єктів медзакладів в Україні. 

росія пошкодила або зруйнувала 1736 об'єктів медзакладів в Україні-Фото 1

Протягом двох років повномасштабної війни російська армія атакує цивільну інфраструктуру, включно з медичними закладами. У Міністерстві охорони здоров’я підрахували пошкоджені і зруйновані об’єкти. За цей час росія пошкодила 1535 об’єктів медзакладів та ще 201 об’єкт зруйнувала повністю. Разом це 1736 українських амбулаторій, поліклінік, пологових будинків, клінік. 

Найбільше постраждали медзаклади Харківської, Донецької, Миколаївської, Київської, Чернігівської, Дніпропетровської, Херсонської та Запорізької областей. Наразі неможливо отримати інформацію щодо медзакладів на тимчасово окупованих територіях.  

У МОЗ повідомили й про результати робіт з відновлення медичної інфраструктури. На кінець лютого 2024 року вдалося повністю відновити 508 об’єктів медзакладів. Ще 360 об’єктів відбудовані частково або перебувають в процесі відновлення. В першу чергу йдеться про медзаклади на деокупованих територіях. А також ті, які зазнали невеликих ушкоджень, таких як вибиття вікон, знищення покрівлі, пошкодження фасаду тощо. Найбільше відновлених медзакладів — у Миколаївській, Дніпропетровській, Київській, Харківській та Чернігівській областях. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Національна поліція України

Читайте також: РОЗСТРІЛЯНУ РОСІЯНАМИ «ШВИДКУ» ПОКАЗАЛИ У ЦЕНТРІ ЛОНДОНА 

Статті на тему