UA
RU

З початку війни росіяни вбили 479 українських спортсменів та тренерів

З початку війни росіяни вбили 479 українських спортсменів та тренерів. Військові рф пошкодили та знищили 518 спортивних об’єктів, серед яких 15 баз олімпійської підготовки.  

З початку війни росіяни вбили 479 українських спортсменів та тренерів-Фото 1

У Міністерстві молоді та спорту України розповіли про воєнні злочини росії та втрати українського спорту. З початку війни росіяни вбили 479 українських спортсменів та тренерів. Серед них були чемпіони світу, Європи та учасники Олімпійських ігор. Багато українських атлетів отримали інвалідність.  

«Кожен вбитий росією спортсмен — це трагедія для всієї спортивної родини. Ці злочини є не тільки ударом по нашому спорту, але й спробою агресора завдати удару по нашій національній ідентичності», — наголосив очільник Мінмолодьспорту Матвій Бідний. 

Країна-терорист росія систематично руйнує спортивну інфраструктуру України. Військові рф пошкодили та знищили 518 спортивних об’єктів. Серед них — 15 баз олімпійської підготовки. Ці об’єкти були місцем тренувань найтитулованіших українських спортсменів.

Усі ці злочини кваліфікуються як воєнні за статтею 438 Кримінального кодексу України. Від початку війни задокументовано руйнування понад 160 тисяч об’єктів цивільної інфраструктури. Вже встановлено 48 осіб серед військових рф, які здійснювали не вибіркові обстріли. Наразі є докази щодо частини звірств, які ворог чинив та продовжує чинити під час окупації українських територій. Усі масштаби злочинів ворога можна буде оцінити лише після звільнення всієї тимчасово окупованої території. Україна співпрацює з міжнародними партнерами для покарання росії з використанням механізмів міжнародного правосуддя.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Юрій Дем,яненко / Харківська ОВА / Книга катів українського народу

Читайте також: СВОБОДА ДУМКИ. ІНТЕРВ’Ю З ГЕРОЇНЕЮ ОБКЛАДИНКИ MARIE CLAIRE ЛІТО ОЛЕКСАНДРОЮ МАТВІЙЧУК

Статті на тему