UA
RU

ДБР завершило розслідування найбільшої справи Майдану — розстрілу «Небесної сотні»

Редагувати переклад

розстріл "Небесної сотні" розслідування ДБР

Працівники ДБР завершили розслідування справи щодо колишнього керівництва держави за організацію розгону та розстрілів демонстрантів 18-20 лютого 2014 року. Перед судом постануть тодішні Президент України Віктор Янукович, міністр внутрішніх справ, заступник міністра внутрішніх справ, голова СБУ, перший заступник голови СБУ, міністр оборони, командувач внутрішніх військ МВС, в.о. начальника ГУМВС України в м. Києві, заступник начальника ГУМВС України, командир ПМОП «Беркут».

розстріл "Небесної сотні" розслідування ДБР

Вони обвинувачуються в організації вчинення з 18 по 20 лютого 2014 року у складі злочинної групи незаконного перешкоджання проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій, перевищення працівниками правоохоронних органів влади та службових повноважень, умисних вбивств та закінчених замахів на вбивства, заподіяння умисних тяжких тілесних ушкоджень, а також організації терористичного акту.

«Встановлено, що вони 18-20 лютого 2014 року віддавали накази та приймали відповідні рішення щодо застосування працівниками правоохоронних органів без відповідних на те підстав і з порушенням норм чинного законодавства спеціальних засобів, військової техніки, вогнепальної зброї для силової протидії та розгону демонстрантів у центрі столиці та припинення акцій протесту. Також посадовці організували штурм Майдану під виглядом «антитерористичної операції». А а вранці 20 лютого наказали розстрілювати мітингувальників. Це робилося з перевищенням влади, службових повноважень, без жодних законних підстав», — йдеться у заяві ДБР.

Колишні посадовці втекли з України. Тому досудове розслідування здійснювалось за спеціальною процедурою. Відносно них обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Частина обвинувачених переховується у тимчасово окупованому Криму. Їх буде взято під варту і передано суду одразу після звільнення цих територій Збройними Силами України.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Mstyslav Chernov / Unframe / Wikimedia Commons

Читайте також: «УКРАЇНЦІ ЩОДНЯ НАГАДУЮТЬ, ЩО СВОБОДА БЕЗЦІННА І ЗА НЕЇ ВАРТО БОРОТИСЯ». 20 ЛЮТОГО — ДЕНЬ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

Статті на тему