UA
RU

Рух #MeToo: як боротьба за власні права об'єднала мільйони жінок

Редагувати переклад
Рух #MeToo - про особисті сексуальні кордони.
Рух #MeToo: як боротьба за власні права об'єднала мільйони жінок-Фото 1

#MeToo – хештег, відомий у соціальних мережах з жовтня 2017 року як позначка засудження сексуального насильства. Напис набув популярності внаслідок скандалу з кінопродюсером Харві Вайнштейном і був розповсюджений актрисою Алісою Мілано. Зірка поділилася своїми історіями домагань і закликала жінок не мовчати. З того часу мільйони людей, зокрема, і знаменитості використовують #MeToo для того, щоб розповісти про чудовий досвід сексуального насильства.

#MeToo – основні поняття 

Рух #MeToo: як боротьба за власні права об'єднала мільйони жінок-Фото 2

Рух розмежовує сексуальні домагання та сексуальне ґвалтство. Останнє є формою першого. Терміни зазвичай означають невідповідне та небажане сексуальне поведення.

За даними Комісії з рівних можливостей зайнятості сексуальні домагання полягають у «небажаних сексуальних замахах, проханнях про сексуальні послуги та інших вербальних чи фізичних поведінках сексуального характеру».

За даними РЕЙНН, сексуальне насильство характеризується будь-яким сексуальним контактом без згоди жертви включно зі зґвалтуванням або його спробою, небажаним дотиком чи примусом іншої особи до вчинення статевих актів проти її волі. Дії можуть супроводжуватися застосуванням сили, яка необов'язково є фізичною. Якщо жертвою маніпулюють або її примушують до небажаної сексуальної поведінки, то це теж насильство.

Лица #MeToo

Рух #MeToo: як боротьба за власні права об'єднала мільйони жінок-Фото 3

Громадська активістка Тарана Берк започаткувала «MeToo» на Myspace у 2006 році для боротьби за права та можливості темношкірих жінок, які стали жертвами сексуального насильства.

У 1998 році під час продакшеного фільму «Playing by heart» Харві Вайнштейн домагався Анджеліну Джолі у готельному номері, про що потім стверджувала актриса.

 

Рух #MeToo: як боротьба за власні права об'єднала мільйони жінок-Фото 4

Роуз Макговен одна з перших жінок, яка наважилася офіційно звинуватити Вайнштейна в сексуальному насильстві. Донині жінка продовжує бути прихильницею руху та захисницею прав жінок.

Кара Делевінь поділилася історією про те, як Вайнштейн телефонував їй із запитом про сексуальні уподобання, пізніше, запросивши актрису в готельний номер з проханням поцілувати іншу жінку. Модель розповіла про цей жахливий досвід у надії надихнути інших не мовчати.

Актриса Різ Візерспун розповіла, що зазнала насильства в підлітковому віці від режисера, і додала, що це був не єдиний такий випадок.

Дженніфер Лоуренс заявила в ефірі CNN, що її обмацували та переслідували керівники та продюсери Голлівуду

Рух #MeToo: як боротьба за власні права об'єднала мільйони жінок-Фото 5

Ісландська співачка Б'єрк розповіла у Facebook подробиці сексуальних домагань, з якими жінка зіткнулася завдяки датському режиссеру Ларсу фон Трієру. Вона поділилася: «Поінформувала, що режисер може торкатися і переслідувати акторок за бажанням, і інститут кіно це дозволяє».

Коли Ґвінет Пелтроу працювала над створенням фільму Вайнштейна «Емма», режиссер запросивши жінку до свого готельного номеру на масаж. Актриса мовчала до #MeToo, бо боялася, що чоловік зруйнує її кар'єру.

Читайте також: Met Gala 2021: Образи зірок як політичні заяви

Це важливо

Рух #MeToo показавши, що жертви сексуального насильства не самотні. Якщо ви здобули такий досвід – не мовчіть. Можете звернутися до людей, яким ви довіряєте – членів сім'ї, друзів, коханих чи психологів — таким чином, побудувавши мережу підтримки. ЇЇ наявність допоможе полегшити період реабілітації від сексуального насильства чи домагання.

Крім цього, висвітлення допоможе не залишити злочинців непокараними, забезпечивши інших видів схожого досвіду. 

Автор: Марина Горда

Фото: imgur.com

Статті на тему