UA
  RU

  Посібник для застосування: як вижити в суспільстві, якщо ви інтроверт

  Редагувати переклад
  Якщо ви теж інтроверт, то ласкаво просимо, нас таких багато.

  Посібник для застосування: як вижити в суспільстві, якщо ви інтроверт-Фото 1


  Усім нам з дитинства вселяють, що треба бути товариськими та розкутими. «Оля, ну що ти сидиш сама, підійди до дівчинки, познайомся!» Але ж не всі можуть бути такими. Може, комусь набагато комфортніше сидіти в кутку та не лізти до інших людей із розмовами.

  Бути інтровертом — це не погано, навпаки, саме люди, які переважають якості такого темпераменту, можуть змінити світ! Варто пам'ятати, що якби не існувало інтровертів — не було б музикантів, художників, дизайнерів, режисерів, науковців та письменників. Дивний був би світ, правда? Якщо ви теж інтроверт, який не може зрозуміти, як вижити в суспільстві комунікабельних і відкритих людей, чорт би їх узяв, то давайте розбиратися разом.


   

  Посібник для застосування: як вижити в суспільстві, якщо ви інтроверт-Фото 2

  На роботі

  З самого початку попередьте своїх колег, що довгим розмовам по телефону ви віддасте перевагу листуванню, а світським розмовам про погоду - роботу. Але особистого спілкування уникати не варто, фахівці рекомендують інтровертам хоча б 45 хвилин на день для неформального спілкування з іншими співробітниками. А якщо на розмову ви все ж таки не налаштовані, то увімкніть музику в навушниках і до вас точно ніхто не підійде з розпитуваннями. Ну а якщо хтось ризикне, то наполегливо ігноруйте його. 


   

  Посібник для застосування: як вижити в суспільстві, якщо ви інтроверт-Фото 3

  При знайомстві з новими людьми

  Інтровертам складно перебувати в компанії нових людей, вони почуваються незатишно та незахищено. Тому не варто приховувати, що вам ніяково, скажіть прямо: "Я хвилююся". Нехай людина знає, що вам потрібен особливий підхід. Згодом дискомфорт зникає і спілкуватися стає легше, тому варто лише перебороти себе на початкових етапах, а потім не встигнеш озирнутися — і ви вже разом випиваєте вино по п'ятницях.  

     Посібник для застосування: як вижити в суспільстві, якщо ви інтроверт-Фото 4

  У великій компанії

  Якщо волею випадку ви перебуваєте на вечірці або презентації, приєднайтеся до маленької компанії. Вам не обов'язково розмовляти та вступати в полеміку, можна просто слухати, кивати та сміятися. Не хочете слухати і вникати в проблеми інших - знайдіть у натовпі хорошого знайомого, з яким точно почуватиметеся комфортно, або займіться чимось: допоможіть господарям вечірки або знайдіть іншу справу. Коли стане зовсім несила, то йдіть з заходу, не бійтеся когось образити. 

  Карл Густав Юнг стверджував, що не варто йти проти своєї природи, інтроверт означає інтроверт. Це нормально, це не відхилення від норми, навпаки, це добре. Тому, головна порада для інтроверта: не потрібно копіювати чужі моделі поведінки та намагатися себе переробити.


  Джерело фото: unsplash.com

  Статті на тему