UA
RU

SaGa Pottery: українська кераміка із душем

Редагувати переклад

Гончарна майстерня SaGa Pottery фото 1

24-25 лютого у Києві пройде маркет «Хюґе» від проекту «Всі. Свої», який вперше представить маркет Кераміки. Два поверхи локації будуть присвячені роботам 30 найкращих керамістів України. З одним із учасників — брендом SaGa Pottery — ми познайомилися особисто, побували у їхній майстерні, по-душевному поспілкувалися під потріскування вогню в каміні та навіть своїми руками створили унікальні предмети. 

Гончарна майстерня SaGa Pottery фото 2

Лампова музика, тріск полін у каміні, чай та кава на вибір в авторських чашках, смачні частування, привітні господарі майстерні та відчуття ніби ви знайомі не перший рік. Саме таким був майстер клас від молодого сімейного бренду SaGa Pottery.

Олександр Барабанов та Галина Канюка — амбітні керамісти-дизайнери, які у певний момент життя захопилися гончарством і з того часу у них виникла велика творча любов до цієї справи. Спочатку Олександр і Галина зайнялися живописом, брали уроки у різних майстрів і потім вирішили спробувати зайнятися іншими сферами мистецтва. Наприклад, подумали, чому б не почати ліпити із глини. Галя зізнається, що цей бренд народився з кохання створювати щось своїми руками і творити, а лише згодом у них із чоловіком народилася думка, що це може бути чимось більшим.   

Гончарна майстерня SaGa Pottery фото 3

Творці бренду SaGa Pottery - Олександр Барабанов та Галина Канюка

Після подорожей ми привозили з собою різні скляночки, глечики, вазочки. Причому могли тягти навіть по п'ять величезних ваз. Ми завжди вибираємо місця, в яких є гончарні та майстерні. На Заході набагато більше цінують та розуміють це мистецтво. Гончарі в Європі не бояться ділитися здобутими знаннями, досвідом і не переживають, що хтось украде у них технологію. Якщо до нас прийдуть люди, ми теж з радістю поділимося своїми знаннями, хоч і самі ще знаходимося на шляху пізнання гончарного мистецтва і в пошуку себе.

SaGa Pottery — молодий бренд, але не дивлячись на це, він уже має свій унікальний неповторний почерк. Роботи Галі та Саші можна легко відрізнити від інших завдяки явним ознакам – нерівним рваним краям виробів, оригінальним формам та особливо яскравій глазурі, кольори якої змушують серце битися зі швидкістю 128 ударів за хвилину.  

Гончарна майстерня SaGa Pottery фото 4

Найцікавішим і найтрепетнішим моментом нашої зустрічі був, звичайно ж, творчий процес. Слухати про ліплення з глини можна вічно, а ось зробити щось своїми руками це зовсім інше. Чесно кажучи, хоч за моїми плечима й стоять роки художньої школи, було страшно, що руки зовсім одубілі й не зможуть упоратися навіть із елементарними діями. Але варто тільки відчути тонкий ненав'язливий запах глини і взяти її в руки, всі сумніви зникли, думки миттю втекли з голови, а руки почали творити. 

Процес створення чогось своїми руками — це дієвий спосіб відволіктися від усіх набридлих проблем, турбот на роботі, університету, такого милого серця гуртожитку та з головою поринути у творчість. Цю терапію можна порівняти з поїздкою в ліс або на море, адже ти начебто перероджуєшся заново і не дуже хочеш повертатися до мирських турбот. Якби не справи насущні, то так і сиділа б я годинами за глиною в приємній компанії Олександра і Галини з потріскуванням в каміні на задньому фоні.

Гончарна майстерня SaGa Pottery фото 5

Під чітким керівництвом Галі у мене все ж таки вийшла ваза! Можливо, вона й не така ідеальна, як у самих хлопців, але в неї була вкладена душа і навіть більше. На вазі ми вирішили не обмежуватися і підготовлені майстри запропонували покрити глазур'ю комплект із двох тарілок — глибокої та звичайної. Ламати - не будувати, дружно вирішили ми і взялися обирати кольори. Але ця справа теж виявилася непростою. Недостатньо сказати — хочу червону тарілочку із золотою облямівкою, потрібно враховувати, чи підходить певний колір глазурі для подальшого застосування в побуті. Наприклад, для гарячих продуктів. У мене вийшов комплект тарілок бірюзового кольору з темно-синьою окантовкою. Але як сказали самі майстри, іноді кінцевий результат виходить дуже несподіваним і все залежить від матеріалу, температури печі та інших непідвладних людині моментів. 

Хлопці намагаються активно просувати свою продукцію: займаються продажами у Instagram, Facebook, виставляють свої товари у різних галереях та беруть участь у виставках. Їх товари можна знайти в Gallery 48, Sofa store та кав'ярні Хай Рості. Нещодавно подружжя стало продавати свої вироби на одному з найбільших інтернет-майданчиків з купівлі-продажу хендмейд товарів — etsy.com.

Наш посуд їде до Канади, Франції, Литви, Лондона. Ти розумієш, що частинка тебе розповсюджується по всьому світу, позитивні емоції переповнюють і підстьобують йти далі, творити щось нове.

Хлопці можуть зробити все, починаючи від елементарного гуртка чи піали та закінчуючи навіть умивальником! Так-так, уявіть собі, у вашій ванні може красуватися не штампований рукомийник, яких повно в кожному магазині, а справжній витвір мистецтва. А якщо ви ще й сліпите його самі під чуйним керівництвом Олександра та Галини, то це вийде справді раритетна річ. Редакція Marie Claire знає точно: якщо вам потрібні речі з душею, із вкладеними любов'ю та натхненням, то вам до SaGa Pottery. 

 
[mc_gallery id=100166]

 

Фото: Рома Єрьоменко
 

Статті на тему