UA
  RU

  Сексуальна освіта – розбещення поколінь чи здоровий глузд

  Редагувати переклад

  Якщо мастурбувати, на руках виросте волосся. Або засліпнеш. Щоб не завагітніти, треба ТУДИ засунути часточку лимона. Пам'ятаєте це «правильні поради», які зазвичай давалися десь за школою під сходами, зухвало розкурюючи одну сигарету на п'ятьох? Можна згадати ще два десятки таких «істин» про секс. Засмучує тільки, що ці «страшилки» до цих пір актуальні.


  Олена Соловйова

  У часи моєї юності з сексуально освітнього були лише вульгарні чб газетки з такими ж розповідями, томик Камасутри, книга про масаж і … досвід друзів. Розмовляти ПРО ЦЕ з дорослими було дуже соромно і навіть на думку не спадало ставити будь-які питання. Ось і вірили ми через лимони і оволосіння кінцівок.


  А зараз? За часів інтернету та повної доступності будь-якої інформації, при існуванні мільйона книг для будь-якого віку, дитячих сексуальних енциклопедій, курсів та коучерів… Знаєте, що змінилося? НІЧОГО. Тому що ми стали тими дорослими, які не вміють говорити про секс.

  Трохи сухої статистики. 60% дітей віком від 15 до 18 років поняття не мають, як правильно одягати презерватив. Старшокласники здебільшого взагалі не знають про методи контрацепції. Лише 8% пар від 25 до 40 років відвідували секс-шоп. 10% загального населення країни відвідували якісь освітні курси на сексуальну тематику.

  Ми дикі. Нас приносить лелека в коренеплоди. А потім забирає.


  Природна реакція на незручну тему – сміх чи агресія. Так виходить сором, це підтвердить будь-який сексолог. Тому всі спроби поговорити про секс навіть у дорослій компанії викликають або пубертатне "ги-ги-ги" або деякі спроби перейти на особистість. А поговорити про це з дітьми... Ах, ну вже ні. Звільніть. Ми ж якось виросли. І вони... виростуть.

  Ключове тут ЯК ТО. Тому що ми все життя намагаємось вирішити наслідки, ніж попрацювати над причинами. Так набагато дурніше, зате простіше. Знаєте чому всі тоталітарні державні режими насамперед намагаються заборонити секс і все, що з ним пов'язане? Та тому що сексуально розкута і задоволена людина ВІЛЬНА. І йдеться не про тварину «хочу» і проміскуїтет, а про усвідомленість бажання та розуміння важливості сексу для нормального життя, розкриття своєї сексуальності, чуттєвості, прийняття фантазій. Така людина поза рамками та стереотипами. А як ним тоді керувати, питається? Сіре безлике стадо набагато зручніше.

  Секс – це базовий інстинкт. Це ваше здоров'я, як фізичне, так і психологічне, це ваше ставлення до творчості, грошей, краси, самореалізації… Так-так, за все це відповідає саме сексуальна енергія. Ми не звикли до таких знань. Ми їх боїмося, тож відкидаємо. Нам страшно показати, що ми чогось не знаємо та не розуміємо.  сексуальна освіта

  Автор колажу: Ірина Татаренко

  Щоб сісти за кермо, треба вчитися. Читати – треба вчитися. Грати на будь-якому інструменті – треба вчитися. Навіть є вилкою ми вчимося. А ось сексу… Ну як те саме… І найстрашніше, що несміливі спроби тих, хто розуміє потребу освіти в цій сфері, напарюються на реакцію «а в тебе що, якісь проблеми?». Знайомо? Сексуальна освіта – базова потреба будь-якого цивілізованого суспільства.

  Це рівень свободи та захищеності. Це діти, які знають свої права, межі та межі. Це дівчата, які можуть сказати «ні без презервативу». Це хлопці, які думають про партнерок. Це покоління, які розуміють, що така розвага, якщо до нього ставиться недбало, будуть неприємні наслідки. Це покоління енергетично та фізично здорових людей, які не соромляться власних емоцій. І викладатися це має з дитячого садка та на рівні держави. Розпуста поколінь, як кричать багато хто? Ну так, набагато краще, коли дівчатка в 15 років щиро впевнені, що вагітність сама розсмокчеться, а юнаки в 20 називають членами «писів».


  Навряд чи ситуація якось кардинально зміниться у найближчому майбутньому на рівні держави. Але для тих, хто не хоче залишатися на рівні «природа сама підкаже», вихід є. Книги, курси, навчальні програми, тренінги, вечірки, де можна розкрити свою сексуальність і краще впізнати себе – це вже є. Питання в тому, що рівень дуже різний. І якщо не хочете отримати негативний досвід та розчаруватися з першої спроби – просто думайте та вибирайте. Ретельно. Як і у випадку із сексуальним партнером)

  Що скажете?)

  Автор: Олена Соловйова, засновник готелю для рольових ігор Cherry Twins


  Статті на тему