UA
  RU

  Сергій Жадан став Людиною року на думку Gazeta Wyborcza

  Редагувати переклад
  Відоме польське видання Gazeta Wyborcza назвала українського письменника Сергія Жадана "Людиною року". 

  Сергій Жадан


  Автор матеріалу, журналіст зазначив, що коли редакція обговорювала, хто б міг стати цьогорічним лауреатом, дійшли висновку, що це має бути хтось з України, людина, яка бере участь у боротьбі. Список кандидатів довгий. Його відкриває президент Володимир Зеленський, до нього входять вицепрем'єр-міністр Ірина Верещук, мери Києва, Маріуполя, Миколаєва та Харкова, українські командири та дипломати, солдати та рятувальники. «Україна стала землею героїв», — підсумовує автор Бартош Т. Вельські.

  Письменник Сергій Жадан від початку повномасштабного вторгнення займається волонтерською діяльністю та продовжує висвітлювати українську реальність у соціальних мережах, а також у статтях та інтерв'ю для західних медіа.


  «Він зайнявся тим, до чого покликані письменники під час війни: підняття настрою людей, оновлення їх сердець, організація концертів у пристосованій до притулку станції Харківського метро. Відвідує поранених у шпиталі, бере припаси бійцям на фронті. Водночас захищає українську культуру від Росії. Така дивовижна постать – Сергій Жадан. Наша людина року 2022“, – додають у газеті.

  «Дякую Газеті Виборчій за звання людини року. Хоча чудово розумію всю умовність цього означення — нині всі українці, які б'ються за свою країну, які працюють на ній, є Людьми Року, людьми з великої літери. Честь і щастя жити поруч із ними в одну годину і в одній країні. І величезна благодарність польському народу за підтримку та допомогу. Разом переможемо імперію зла. Всім дякую, всіх люблю. Слава Украине!", — Сергій Жадан подякував за номінацію на своїй сторінці у Фейсбуку.

  Статті на тему