Закрити
UA
Мода

Серіал місяця: чому варто подивитися «Матрьошку» від Netflix

Поділись:

Без спойлерів розповідаємо, чому варто подивитися новий серіал “Матрьошка” від Netflix. Забігаючи наперед, попередимо, що він короткий, тому перегляд не забере багато часу.
Серіал "Матрьошка" фото

Головним серіалом минулого місяця можна беззастережно назвати “Sex Education”. Ми щиро співпереживали героям, згадували свої підліткові роки та милувалися неймовірними краєвидами, а в лютому пропонуємо звернути увагу на новий хіт від Netflix – «Матрьошку». 

Читайте також: 10 найочікуваніших серіалів 2019 року

 

Сюжет

«Матрьошка» («Russian Doll») розповідає про героїну на ім’я Надя, яка святкує 36-й день народження у стильному нью-йоркському лофті, а після вечірки вмирає. На цьому серіал можна було б закінчити, але дівчина (о диво!) потрапляє у тимчасову петлю і щоразу переживає свою смерть: то її збиває машина, то кондиціонер падає на голову, то спуск сходами закінчується сумно.

Надя – втілення різноманітних кліше. Їй трохи за тридцять, вона не обтяжує себе серйозними стосунками, заміж не поспішає та тримає кота Овсянчика. Проте оптимізму їй не позичати. Потягуючи косячок в одній із серій, вона каже: «Я викурюю по дві пачки на день, мої органи вдові старші за мене. Якщо я дотягну до 70, буду в шоці». Як ви зрозуміли, чорний гумор – одна з головних фішок серіалу.

Що ж змушує Надю постійно вмирати? Це намагається протягом усіх серій з’ясувати героїня. Версій у неї багато, вона звинувачує одвірок і намагається дізнатися його склад, вважає, що проблема у колишній єврейській школі, в якій зараз житловий будинок, але до справжньої причини ми дістанемося не раніше за саму Надю. 

Читайте також: Найпопулярніші серіали від Netflix за 2018

 

Особливості серіалу

"Матрьошка" ("Russian Doll") фото

Нова версія «Дня бабака» та йому подібних відходить від традицій жанру. Героїня який завжди робить набір одних і тих ж дій і обмежена у просторі. Вона постійно намагається змінити перебіг подій, перебуває у різних місцях і навіть намагається виправити помилки минулого. Уважний і досвідчений глядач чи не з першої серії помічатиме підказки і кричатиме «я знаю причину, це він/вона/воно винне!», але інтригу творці тягтимуть до останнього.

Головний плюс серіалу – хронометраж. Виділити час на довгі серії є можливість не у всіх, та й дивитися десять сезонів про тимчасову петлю було б мукою. Але «Матрьошка» дуже динамічна. Вісім серій по двадцять п’ять хвилин напхані подіями, не дають глядачеві сумувати (попри обмеженість тем) і постійно підкидають нові сюрпризи та нових персонажів (кіт, бомж, колишній хлопець, продавець із магазину).

posts-to-db-Фото 3

На фото: Сінді Холенд, Емі Полер, Наташа Ліонн та Леслі Хедланд.

За створення серіалу взялися Емі Полер («Парки та зони відпочинку»), Леслі Хедланд («Холостячки»), Джемі Беббіт («Дивовижна місіс Мейзел», «Дівчатка Гілмор») та відома глядачеві за іншим проектом Netflix «Помаранчевий — хіт сезону» Наташа Ліон.

Ідея серіалу з’явилася у Ліонн, Полер та Хедланд ще у 2014, дівчата написали сценарій, приправивши його саркастичними жартами та наполовину автобіографічною історією Наташі (дівчина в минулому була залежна від алкоголю та наркотиків), а потім запропонували його Netflix. Щоправда, сценарій був розбитий на три сезони і хто знає, може серіал продовжать? Офіційної інформації від стрімінгового сервісу поки що не було, але якщо врахувати успіх серіалу, можна припустити швидке повернення Наді на екрани цілком реальним.