UA
RU

Шість добрих побутових еко-звичок

Редагувати переклад
Сьогодні, у Всесвітній день захисту довкілля, поговоримо про еко-звички.

Шість добрих побутових еко-звичок-Фото 1

На прохання Marie Claire Марія Хованська та Віра Демус доступно та ненудно розповідають, як маленькі звички допоможуть вирішити глобальні проблеми навколишнього середовища.

Зазвичай у несприятливій екологічній ситуації прийнято звинувачувати індустріальних гігантів та недбайливі уряди. Так, влада має впливати на забруднюючі підприємства та агропромислові комплекси своїми методами, у них в арсеналі достатньо коштів – від податків до тарифів. Але поговоримо про те, як ми, звичайні споживачі, можемо допомогти світові, в якому живемо.

Звичка №1: Відкритий без потреби водопровідний кран

Звичай лити воду без рахунка вивів Київ на одне з перших місць у світі в «чемпіонаті» з нераціонального споживання води. Це не тільки виснажує запаси якісної питної води, ресурсу, що відновлюється дуже повільно, але й підвищує навантаження на водоочисні споруди, які є джерелом викиду парникових газів.

ФАКТ: прийняття душу замість ванни заощаджує до 400 л води на тиждень.

Україна є найменш забезпеченою водними ресурсами серед країн Європи – згідно з класифікацією Європейської економічної комісії ООН. Отже, водні ресурси країни поберегти не гріх.

ФАКТ: із відкритого водопровідного крана за 1 хвилину витікає відро води.

Ті, хто хоче вжити додаткових кроків у справі економії води, можуть поливати квіти водою, в якій варилися яйця або милися фрукти. Наливайте воду у склянку, коли чистите зуби: заощадите до 10 тисяч літрів води на рік. Сильні духом можуть збирати так звану «сіру» воду, що зливається посудомийною та пральною машинами, щоб використовувати її для зливу в туалеті, заощаджуючи таким чином щоразу по 10 літрів води.

ФАКТ: повне завантаження пральної машини зменшує витрати електроенергії на 15%.

Читайте також: У БІЙ ЗА ПРИРОДУ: 6 СПОСОБІВ ЖИТИ БІЛЬШЕ ЕКОЛОГІЧНО І СВІДОМО

Звичка №2: Зарядні пристрої, що залишилися в мережі

Екологи їх називають «електронними вампірами», які за добу можуть даремно «висмоктати» до 2 Ватів електроенергії. Здавалося б, дрібниці. Але доби на рік 365, гаджетів у кожного члена сім'ї може бути штуки 3-4, а якщо помножити на мільйони мешканців, які живуть у вашому місті, то виходять значні цифри споживання електроенергії. А це, зрештою, попит на паливо, що згоряє, що збільшує кількість шкідливих викидів, які отруюють наше повітря.

ФАКТ: вимикаючи гаджети з мережі, можна зменшити споживання електроенергії на 8%.

Звичка №3: ​​Невимкнене світло в тих приміщеннях, де воно не потрібне

При розумній економії можна зберегти до 30% електроенергії.

ФАКТ: енергозберігаючі лампи скорочують витрати електроенергії до 20%.

Шість добрих побутових еко-звичок-Фото 2

Звичка №4: Їздити до найближчої булочної машини

Машина потрібна для щотижневих сімейних закупівель у супермаркеті або вилазок за місто по уїк-ендах, але в найближчий магазин за печивом не полінуйтеся з'їздити на велосипеді або піти пішки. І здоров'ю користь, і вихлопні викиди менше. До речі, регулярний техогляд автомобіля не лише підвищує безпеку на дорозі, а й сприятливо впливає на природне середовище.

Звичка №5: Відчинені дверцята холодильника

ФАКТ: холодильник споживає щонайменше 30% усієї електроенергії, що витрачається на домашні електроприлади.

Що зазвичай відбувається, коли ми підходимо до холодильника? Правильно: спочатку відчиняємо дверцята, а потім думаємо, чого нашій душі завгодно. Спробуємо поміняти місцями доданки: спочатку - думаємо, що нам треба, потім швидко відкриваємо холодильник, беремо продукти, закриваємо холодильник. Здавалося б, просто, але подолати цю звичку майже так само складно, як куріння.

Читайте також: ЗБЕРІГТИ ПЛАНЕТУ: 5 КОРИСНИХ ЕКО-ЗВИЧОК У МЕГАПОЛІСІ

Звичка №6: Одноразове використання пластикових пакетів

За часів перебудови поліетиленові пакети стиралися, сушилися на мотузках і навіть... лопалися. Їх берегли як зіницю ока. Проте зараз ми кинулися до іншої крайності: один пакет використовується лише один раз. Чому б не взяти пакет із-під хліба із собою – для походу за покупкою нового хліба? Чи не обзавестися багаторазовою тканинною сумкою або стильним плетеним кошиком?

Фото: Gettyimages

Статті на тему