UA
RU

Що подивитись на 12-му ОМКФ: вибір Анни Мачух

Редагувати переклад
Розповідаємо, на чому акцентуватимемо свою увагу.

12-й Одеський міжнародний кінофестиваль стартує вже за лічені години, а отже час визначатися зі своїми фаворитами, які обов'язково варто подивитись на фестивалі. Виконавча директорка ОМКФ Ганна Мачух допоможе із цим нелегким вибором.

Що подивитись на 12-му ОМКФ: вибір Анни Мачух-Фото 1

Аннетт (Фестиваль Фестивалів)

Що подивитись на 12-му ОМКФ: вибір Анни Мачух-Фото 2

Мюзикл "Аннетт" для французького режисера Леоса Каракса став першим англомовним фільмом. Головні герої у виконанні Адама Драйвера та Маріон Котійяр переживають кризу після народження особливої ​​доньки. Власне, режисер посвятив стрічку своїй донці, з якою вони 10 років тому пережили смерть дружини Каракса. “Аннетт” знято у формі рок-опери, в якій автор рефлексує над болем втрати через стосунки стендап коміка та оперної співачки.

Сценаристами виступили брати Рой та Рассел Мейл, засновники та учасники культового гурту “Sparks”, які кілька років поспіль працювали над створенням мюзиклу, доки не зустрілися із Леосом Караксом. Фільм відкривав 74-й Каннський кінофестиваль і отримав приз за найкращу режисур. 

СТОП-ЗЕМЛЯ (Національний конкурс)

Що подивитись на 12-му ОМКФ: вибір Анни Мачух-Фото 3

Драматична стрічка Катерини Горностай "Стоп-Земля" перемогла у конкурсі Generation 14plus Берлінського кінофестивалю. Журі розчулила і підкорила історія 16-річної Маші, яка переживає першу вкоханість водночас із напруженою шкільною буденністю.

Пам'ять (Фестиваль Фестивалів)

Що подивитись на 12-му ОМКФ: вибір Анни Мачух-Фото 4

Це перший фільм Апічатпонга Вірасетакула, який він зняв англійською мовою та за межами рідного Таїланду. Головна героїня (Тільда ​​Свінтон) вирушає до Колумбії із рідної Шотландії. З часом вона починає чути дивні звуки, які не дають їй заснути. Виявляється, причина криється в тих подіях, що колись тут відбулися. Стрічка отримала приз журі Канського кінофестивалю 2021 року.

Читайте також: Постер останнього фільму Пенелопи Круз цензурували.

Ґунда (Гала-Прем'єрі)

Що подивитись на 12-му ОМКФ: вибір Анни Мачух-Фото 5

Документальна стрічка Віктора Косаковського, виконавчим продюсером якої став Хоакін Фенікс, — це кінематографічне нагадування людству про те, що планета належить не лише нам, а ще й миллиардам тварин. Через знайомство з головними героями фільму, а саме свиноматкою Ґундою, двома винахідливими коровами та одноногою куркою, глядач переживає емоційний зв'язок, який існує між звірами. Фільм отримав номінацію на премію Європейської кіноакадемії як найкращий документальний фільм 2020 року.

Соблаз/Бенедетта (Гала-Прем'єрі)

Що подивитись на 12-му ОМКФ: вибір Анни Мачух-Фото 6

У центрі сюжету нового фільму знаменитого Паула Вергувена — реальна історія монахині католицького монастиря Бенедетті Карліні, яка мешкала у Тоскані у XVII столітті, коли навколо вирувала чума. Здатна творити чудеса з раннього детства, Бенедетта негайно і докорінно змінює життя своїх нових співмешканців. У фільмі, який змагався за головну нагороду 74-го Каннського кінофестивалю, паралельно розвиваються дві лінії: історія кохання героїні з іншою монахинею та визнання паломниками Бенедетті як святої.

Чоловік, який продав свою шкіру (Фестиваль Фестивалів)

Що подивитись на 12-му ОМКФ: вибір Анни Мачух-Фото 7

Стрічка Каутера Бен Ханьї “Чоловік, який продав свою шкіру”, в якій головну жіночу роль виконала Моніка Белучі, заснована на реальних подіях. Це історія про біженця Сема Алі, який приїздить до Лівану, аби врятуватися від громадянської війни у ​​Сирії. Герой зустріча відомого американського художника Джеффрі Ґодфроя, який перетворює спину Алі на полотно для творчості. Татуйована шкіра героя є твором мистецтва, а він сам — товаром. Фільм отримав премію “Edipo Re Award” Венеціанського кінофестивалю та був номінований на “Оскар”.

Переглянути ці та інші фільми з програми 12 Одеського міжнародного кінофестивалю, який відбудеться з 14 до 21 серпня, можна з абонементами та квитоками: https://ticketsbox.com/ua/odeskij-mizhnarodnij-kinofestival/

Статті на тему