UA
RU

Що такого особливого у фільмі «Орландо», і чому він став натхненням для Інституту костюма

Редагувати переклад
Щороку всі шанувальники модної індустрії чекають, затамувавши подих, один з найпомпезніших заходів - Met Gala. І 2020 не виняток. До речі, наступного року Метрополітен-музей відзначатиме своє 150-річчя.

Що такого особливого у фільмі «Орландо», і чому він став натхненням для Інституту костюма.

Нещодавно Інститут костюма Метрополітен-музею оголосив тему виставки. Вона називатиметься «Про час: мода і тривалість» (About Time: Fashion and Duration) і охопить півтора століття моди. Така тематика переосмислення моди навіяна культовою картиною 1992 «Орландо» за мотивами роману Вірджинії Вулф, а точніше конкретною сценою.

У фільмі є чудова сцена, де Тільда ​​Суінтон входить у лабіринт у сукні XVIII століття у французькому стилі, і коли вона проходить через нього, її одяг перетворюється на сукню середини XIX століття, і вона з'являється у 1850-х роках в Англії. Ось звідки прийшла ця ідея, – пояснює керівник Інституту костюму Ендрю Болтон. — Що мені подобається у Вірджинії Вулф, то це ідея часу як континууму. Немає ні початку, ні середини, ні кінця. Є лише велика жирна середина. Я завжди відчував те саме щодо моди. Мода – це справжнє.

Ми вирішили розібратися, що ж такого особливого у стилі та образах картини «Орландо».

Читайте також: МОДА КРІЗЬ ЧАС: ІНСТИТУТ КОСТЮМУ ОГОЛОШИВ ТЕМУ MET GALA 2020

Що такого особливого у фільмі «Орландо», і чому він став натхненням для Інституту костюма.

Хронологія картини охоплює 400 років. За цей час головний герой – представник старовинної аристократичної сім'ї – встигає пізнати всі спокуси життя як в іпостасі чоловіка, так і в іпостасі жінки. А передати одночасно ці два стани вдалося найкращій — Тільде Суінтон, яку після прем'єри назвали «головним кіноандрогіном Голлівуду».

Орієнтуватися в ході подій стрічки глядачеві допомагає саме одяг героя, за яким, до речі, можна детально вивчити історію англійської моди. А все завдяки художниці по костюмах Сенді Пауелл. Жінка настільки бездоганно відтворила вбрання чотирьох століть, що її копітка праця була увінчана жаданою номінацією на «Оскар». Хоча під час зйомок Санді навіть про це й не здогадувалася. За словами Тільди Суінтон через брак коштів Пауелл викручувалась, як могла:

Одного разу ми навіть вирушили на ринок Брік-Лейн і закупили сувій індійських сарі за копійки. Розкішні шати XVIII століття, зроблені із сарі, уявляєте?

Читайте також: ЩОРІЧНИЙ БАЛ MET GALA: 50 СУКНЯВ МИНУЛИХ РОКІВ

Що такого особливого у фільмі «Орландо», і чому він став натхненням для Інституту костюма.

Завдяки майстерності костюмера образи Орландо еволюціонували з кожною новою епохою. Орландо юнак часів Єлизавети I носить відповідні часи дублет та тісні трико. Орландо-дівчина одягнена у сукню з блідо-блакитного сатину з широким, відповідно до моди XVIII століття, криноліном, прикрашеним гірляндами троянд. У Вікторіанську епоху Орландо з'являється у темно-синій та чорній колірній гамі, яку так любила сама королева Вікторія. XX століття Орландо зустрічає у характерній шкіряній куртці «авіатор». А в 1990-ті він носить сорочку, штани та піджак чоловічого крою, чим не лише демонструє моду десятиліття, а й підбиває висновки своїх багатовікових перевтілень.

Що такого особливого у фільмі «Орландо», і чому він став натхненням для Інституту костюма.

Саме на прикладі Орландо Ендрю Болтон і планує показати взаємодію моди та часу:

Мода нерозривно пов'язана з часом. Вона не тільки зображує дух часу, але й змінюється та розвивається з його течією.

Додамо, що офіційне відкриття виставки Met Gala відбудеться 7 травня 2020, а сам бал пройде 4 травня. Співголовами Met Gala 2020 стануть креативний директор Louis Vuitton Ніколя Жеск'єр, посол бренду Емма Стоун, Меріл Стріп та Анна Вінтур. До речі, Меріл Стріп уперше побуває на Met Gala.

Автор: Олена Худенко

Статті на тему