UA
RU

Психологічна підтримка: 6 способів покращити настрій завдяки домашнім улюбленцям

Редагувати переклад

Іноді бувають такі хвилини, години або дні, коли здається, що весь світ проти вас і нічого не можна з цим вдіяти. Панічна атака, постійна тривожність чи депресія можуть застати зненацька, а поруч не виявиться нікого, крім вашого домашнього улюбленця. І саме він може стати тією пухнастою пігулкою від проблем із ментальним здоров'ям. Редакція Marie Claire спільно з брендом для тварин Дронтал® дізналися, як наші улюбленці можуть допомогти впоратися з психологічними проблемами, особливо в цей непростий для українців час.

Психологічна підтримка: 6 способів покращити настрій завдяки домашнім улюбленцям-Фото 1

Що кажуть дослідження?

Майже 90% опитаних у Великобританії підтвердили, що домашні улюбленці допомогли їм нормалізувати психоемоційний стан у період локдауну та ізоляції. Вони легше перенесли відчуття тривоги, смутку та самотності.

Власники домашніх тварин енергійніші, ніж ті, хто не має улюбленця. Вони більше години проводять на свіжому повітрі та підвищують свою соціальну активність завдяки спілкуванню з іншими власниками.

Рівень кортизолу (гормону стресу) знижується, коли ми гладимо собаку, а рівень окситоцину, наоборот, підвищується, що робить нас спокійними та розслабленими.

Психологічна підтримка: 6 способів покращити настрій завдяки домашнім улюбленцям-Фото 2

Як це працює на практиці?

Безперечно, зараз більшість українців через війну, розлуку з батьківщиною та невизначеність зіштовхнулися з ментальними проблемами. І саме в цей момент пухнасті друзі стають пригодними як ніколи. Розповімо, як можна проводити час із домашніми улюбленцями так, щоб це приносило користь вашому психічному здоров'ю.

1.Щасливі зустрічі щовечора

Щоб уникнути самотності, психологи рекомендують завести собі домашнього улюбленця. І це дуже слушна порада, адже завжди приємно приходити додому і розуміти, що там на вас чекає муркотливий кіт чи щасливий пес. Якщо ви відчуваєтеся одиноким, то пухнастий друг – ідеальне рішення. Спілкування з тваринами запобігає виникнення хвороб і навіть продовжує тривалість життя на кілька років, тоді як ізоляція та одинокість можуть викликати депресію. Догляд за твариною допоможе вам почувати себе потрібним і бажаним і відволіктися від проблем, особливо якщо ви живете самі.

Психологічна підтримка: 6 способів покращити настрій завдяки домашнім улюбленцям-Фото 3

2.Прогулянки разом на свіжому повітрі

По-перше, такі прогулянки чудово стимулюють роботу всього організму, у тому числі й нервної системи. По-друге, дають можливість розслабитися, відволіктися від негативних думок та змушують більше рухатися. Варто пам'ятати, що не лише власники собак можуть дозволити собі прогулянки на свіжому повітрі, а й ті, у кого є коти, – просто придбайте спеціальний повідець чи рюкзак-перенесення з панорамним вікном, і ваш улюбленець зможе насолоджуватися вуличними краєвидами разом із вами .

Кожна прогулянка біля парку, контакт з іншими тваринами, обнюхування незнайомих предметів на вулиці можуть призвести до зараження паразитами, зокрема гельмінтами. Щоб захистити свого улюбленця, радимо використовувати пігулки від гельмінтів Дронтал® Плюс для собак або Дронтал® для котів. Ці препарати, відомі чи не кожному власникові домашніх тварин уже понад 20 років, захищатимуть пухнастиків від усіх найпоширеніших паразитів шлунково-кишкового тракту. Отже, поки хвостаті піклуються про ваше ментальне здоров'я, ви потурбуйтеся про їхнє фізичне самопочуття

3.Знайомство з новими людьми

Прогулянки з домашніми улюбленцями можуть стати хорошим приводом для нових знайомств, і навіть якщо ви затятий інтроверт, ми впевнені, що вам захочеться підтримати розмову про вашу пушистику. Власники собак часто зупиняються та розмовляють один з одним під час прогулянок, господарі домашніх тварин також знайомлятимуться з новітніми людьми у зоомагазинах, клубах та на тренінгах. А це зі свого боку нормалізує психологічний стан, розширює коло знайомств і дає відчуття необхідності.

Психологічна підтримка: 6 способів покращити настрій завдяки домашнім улюбленцям-Фото 44.Спілкування з домашнім улюбленцем

Ідеальними компаньйонами для спокійної бесіди є коти. Вони – як своєрідні психотерапевти, адже вміють вислухати та наштовхнути на правильний хід думок. Спілкування з твариною може заспокоїти, зменшити тривогу та зміцнити упевненість у собі. 

Обійми з улюбленцем – невід'ємна частина спілкування, прояв любові та прив'язаності один до одного. Однак контакт із улюбленцем повинен бути безпечним і для власників. Є багато паразитів, спільних для тварин та людей, тому спеціалісти радять дегельмінтизувати улюбленців один раз що три місяці, у цьому вам допоможуть засоби лінії Дронтал®.

 

5.Щоденні ритуалі як спосіб життя

Домашні улюбленці, як ніхто, допоможуть синхронізувати ваше життя, адже ви почнете жити за певним графіком, а це позитивно вплине на самоорганізацію. Незалежно від вашого внутрішнього стану (депресії, тривоги чи стресу) лише один жалібний погляд улюбленця змусить вас підвестися з постелі, щоб погодувати його, вигуляти чи потренувати. Це чудово відволікає від проблем та навчатиме дисципліні.

 

6.Відсутність сенсорного стресу

Дотик і рух – два здорові способи швидко впоратися зі стресом. Погладжування собаки, кота чи іншої тварини може знизити артеріальний тиск і допоможе швидко відчути спокій та зменшити стресс. Тому пестіть, обіймайте свого улюбленця, коли відчуваєте, що рівень кортизолу підвищується і ніщо в цьому житті не тішить.

Отже, домашні улюбленці заслуговують на звання «кращих психотерапевтів», які завжди поруч, тому піклуйтеся про те, щоб вони почувалися добре, а їх не турбували паразити. Пам'ятайте, де б ви не були, планове очищення вашого пухнастого друга – запорука здоров'я та безпечного спілкування.

 

Advocate, Advantix, Drontal, Drontal, Elanco та діагональний логотип є торговими марками Elanco або її афілійованих осіб. Bayer та Bayer Cross є торговими марками Bayer © 2022 Elanco та її афілійовані особи. PM-UA-22-0114.

 

Статті на тему