UA
RU

Симбіоз літератури та мистецтва: У київському музеї «Золоті ворота» відкрили арт-виставку «K'niga»

Редагувати переклад

16 вересня у київському будинку музею «Золоті ворота» відбулося офіційне відкриття арт-проекту «K'niga», присвяченого читанню, літературі та навіть тактильному задоволенню перегортання паперових сторінок. Це виставка робіт понад 20 топових українських художників, які об'єднали в собі сучасне мистецтво та літературу. Завдання проекту – відродити любов українців до книги, популяризувати читання та розвиток.

Симбіоз літератури та мистецтва: У київському музеї «Золоті ворота» відкрили арт-виставку «K'niga»-Фото 1

Симбіоз літератури та мистецтва: У київському музеї «Золоті ворота» відкрили арт-виставку «K'niga»-Фото 2

Симбіоз літератури та мистецтва: У київському музеї «Золоті ворота» відкрили арт-виставку «K'niga»-Фото 3

На виставці представили скульптури, графіку, живопис та незвичайні арт-інсталяції. Серед художників-учасників «K'niga» вже відомі в Україні та Європі імена: Роман Михайлов, Анастасія Лойко, Мирослав Вайда, Марія Куліковська, Ганна Щербина, Валерія Трубіна, Ганна Звягінцева та інші. Одні автори використовували книгу як метафору, інші — буквально, одні художники працювали у звичній для себе манері, інші ж експериментували з технікою та медіа. Але всі твори мистецтва однаково дбайливо вписані в контекст унікальної споруди — Золотих Воріт.

Кураторами проекту виступили книжковий продюсер, власник та директор видавництва Lazutkina Publishing House Олена Лазуткіна, мистецтвознавець та куратор Ольга Узлова та арт-експертка, основниця галереї Forsa Gallery Аліса Нанавова.

Симбіоз літератури та мистецтва: У київському музеї «Золоті ворота» відкрили арт-виставку «K'niga»-Фото 4

Симбіоз літератури та мистецтва: У київському музеї «Золоті ворота» відкрили арт-виставку «K'niga»-Фото 5

Симбіоз літератури та мистецтва: У київському музеї «Золоті ворота» відкрили арт-виставку «K'niga»-Фото 6

Симбіоз літератури та мистецтва: У київському музеї «Золоті ворота» відкрили арт-виставку «K'niga»-Фото 7

Симбіоз літератури та мистецтва: У київському музеї «Золоті ворота» відкрили арт-виставку «K'niga»-Фото 8

1.Чому потрібно відвідати цей проект?

Аліса Нанавова, галеристка та куратор проекту:

Тому що такий проект відбувається в Україні вперше- поєднання сучасного мистецтва та літератури. Більшість робіт створені саме під проект та для локації. Тобто митці приходили, надихалися Золотими Воротами, а також історією, пов'язаною з ними та пропонували свою концепцію. 

Олена Лазуткіна, ідейний вдохновитель проекту:

Українські митці стали першими, які ризикнули посягнути на нове розуміння літератури. Це перша подібна колекція і ви маєте можливість спостерігати за тим, як вона розвивається і поширюється. Бути першим, хто побачить народження. 

Симбіоз літератури та мистецтва: У київському музеї «Золоті ворота» відкрили арт-виставку «K'niga»-Фото 9

Аліса Нанавова, галеристка та куратор проекту

  1. За якими принципами до нього було обрано авторів?

Аліса Нанавова, галеристка та куратор проекту:

Нам було важливо, щоб роботи відповідали тематиці проекту, щоб вони були актуальними. Наша мета — просування сучасного мистецтва та літератури в суспільстві, особливо серед молодого покоління гаджетів.

Олена Лазуткіна, ідейний вдохновитель проекту:

За одним єдиним принципом — цікава та сучасна ідея, яка спонукає чи до роздумів, чи до читання книжок та вивчення біографій письменників.

3.Хто з авторів (письменників, режисерів, художників) українських / закордонних найбільше вплинув на ваше становлення як особистості?

Аліса Нанавова, галеристка та куратор проекту:

Перелік дуже великий. Щодня спілкування з видатними українськими художниками, письменниками та поетами продовжує впливати на мене. У дитинстві це були Фелліні, Джармуш, Жолдак. Зараз це Жадан, Блудов, Ройтбурд, Волокітін, Waone Interesni Kazki, Петро Бевза. Дуже надихає спількування з колекціонерами, їхнє бачення, смак, досвід.

Симбіоз літератури та мистецтва: У київському музеї «Золоті ворота» відкрили арт-виставку «K'niga»-Фото 10

Олена Лазуткіна, ідейний натхненник проекту

Олена Лазуткіна, ідейний вдохновитель проекту:

Михайло Булгаков, Стендаль та «Том Сойєр» якщо в детстві, зараз мене формують автори, з якими я створюю різноманітні книжки. З сучасників я обожнюю не дуже в нас відомих Амелі Нотомб, Федеріко Андахазі, якщо хочеться чогось неймовірного — це Бредбері, якщо жахливого — це Кінг, стежу за новинками Пелевіна та Муракамі, зараз від Наталя Влащенка подарувала книгу — якраз беру на Львівський Форум.

Статті на тему