UA
RU

Соціальне самоізолювання: чи є це нормою і як з цим жити

Редагувати переклад

Бажання бути на самоті: норма чи психічний розлад? Розбираємось нижче в матеріалі.

Події, які відбуваються зараз навколо кожного українця, змушують нас переживати різні емоції. Спершу всі гуртувалися заради порятунку та допомоги, а зараз комусь хочеться усамітнитись, чому так відбувається.

Соціальне самоізолювання: чи це є нормою і як з цим жити-Фото 1

На фоні тревожних подій чи пережитих стресових ситуацій у людини може виникати бажання самоізолюватися від суспільства, усамітнитися, уникати живого спілкування з людьми. При чому, таке можуть відчувати не тільки люди з психотипом інтроверт, але й екстраверті. Психологіня Галина Волошина пояснює чому ми можемо відчувати потребу в самотності.

Стрес — це захисна реакція нашого організму на зовнішні подразники. Кожна людина індивідуальна, і стрес переживає кожен по-різному. Соціальне ізолювання може свідчити про емоційне виснаження, у відповідь на певну стресову подію. Під час довгого перебування в емоційній напрузі наш організм вимагає «підзарядки» (відновлення), і для деяких людей це може бути обмеженням спілкування на деяку годину. 

Як собі допомогти?

У сучасних реаліях будь-яка наша реакція на стресс є нормою, оскільки всі ми зараз переживаємо ненормальні події. Намагайтесь за можливості більше знаходитися на свіжому повітрі хоч наодинці з собою, хоч з іншим чоловіком. Спробуйте нормалізувати свій сон та розпорядок дня, намагайтеся вводити у життя звички, які були присутні раніше.

Згадайте, що саме вам приносило задоволення в довоєнному житті та спробуйте це відтворити зараз, поспостерігаючи за своєю реакцією на цю дію, якщо вона і зараз продовжує приносити вам задоволення, тоді не відмовляйтеся від цього.

Читайте також: Mindly – ​​нова платформа з надання психологічної допомоги онлайн

Їжте корисну та багату на вітаміни їжу. Зараз вже можна знайти свіжі продукти і тішити себе правильним харчуванням. Проте, якщо такий стан (відсутність бажання спілкуватися з людьми) продовжується від тижня і більше, то краще звернутися до спеціаліста за допомогою. 

Інформація взята з Telegram-каналу https://t.me/psy_support

Фото: unsplash.com

Статті на тему