UA
RU

Топ-15 найбільш читаних книг світу

Редагувати переклад

Цей рейтинг було створено на основі кількості надрукованих та проданих книг за півстоліття. Ми вирішили розпочати з кінця, щоб зберегти інтригу.

Перш ніж відкрити цей рейтинг, у нас навіть не було сумнівів, що лідируючу позицію займе Гаррі Поттер! При цьому ми щиро здивувалися, коли побачили, яка книга на першому місці в рейтингу найпопулярніших книг світу.

Щороку на полицях і в електронному вигляді з'являється все більше нових книг, але якісь, все ж, залишаються фаворитами поза часом. У нашій добірці розповідаємо про 20 книг, які прочитав чи не кожен і які доповнили цей список у 2022 році.

15. «Становлення». Мішель Обама

"Становлення". Мішель Обама - книга

Мішель Обама знають усі, як першу темношкіру Першу леді, яка довгий час була головною жінкою у Білому Домі. Але не багато хто знає, з чого почалася її історія. У книзі «Становлення» Мішель розповіла про свій шлях і про те, за допомогою чого та кого вона стала тією, ким стала.

14. "Щігол". Донна Тартт

"Щегол". Донна Тартт - книга топ 14

Третій роман Донни Тартт, який здобув свою славу і став одним із найбільш читаних за останні кілька років. Це історія про силу мистецтва і про те, як 13-річний хлопчик Тео Декер блукає світом у пошуках рідної душі, після того як він став сиротою від вибуху, внаслідок якого загинула його мати. Свою втіху він знаходить у картині, яку вкрав у музеї і яка мало не коштувала йому життя.

13. «Чотири угоди». Дон Мігель Руїс

"Чотири угоди". Дон Мігель Руїс - обкладинка книги

 

Автор книги має цікаве коріння – його предки були шаманами Південної Мексики, тому йому відомі деякі знання щодо відносин один одному, а також побудові здорового суспільства. Він пропонує відмовитися від незрозумілих установок, перестати вірити в плітки і не розповсюджувати їх, якщо виникають питання – завжди озвучувати їх. Відмінна книга, якщо ви хочете здобути свободу.

12. "Великий Гетсбі". Ф.С. Фіцджеральд

"Великий Гетсбі". Ф.С. Фіцджеральд обкладинка книги

Правду кажуть, що краще один раз прочитати, ніж сто разів побачити, адже ця приказка, як жодна інша, розкриває суть книги “Великий Гетсбі”. Варто відзначити, що роман був написаний в 1925 році, в епоху "Століття Джаза". Вже це означає, що вона перенесе вас у захоплюючий любовний роман із трагічним кінцем. Красивий сюжет, красива картинка, красиві герої: ось чому ця книга стала однією з найбільш читаних у світі.

11. «Соловей» Крістін Генна

"Соловей" Крістін Генна обкладинка книги

Історія розповідає про взаємини двох сестер за часів Другої світової війни. Тільки уявіть: французьке село, колись тиха гавань, стало ареною бойових дій і дві сестри, Віанна та Ізабель, які не бачилися давно, живуть під одним дахом. Ось тільки життєві ситуації у них різні: Ізабель рветься до лав Опору, а Віанна тільки провела чоловіка на фронт. Конфронтація інтересів та багато трагізму.

10. «Щоденник Анни Франк». Ганна Франк

найбільш читані книги світу

Книжка заснована на реальних записках єврейської дівчинки Ганни Франк, яка описувала ситуацію, що склалася під час Другої світової війни. Вона розповідала про те, що відбувалося з нею та іншими жителями притулку під час окупації нацистами Нідерландів.

Душощипна історія була перекладена 67 мовами світу і розпродано було понад 67 мільйонів екземплярів книг.

9. «Думай та багаті». Наполеон Хілл

топ-15 читаних книг світу

Якщо коротко, то в книзі представлено 13 кроків, як досягти успіху в будь-якій сфері діяльності. Наполеон Хілл на собі протестував ці уроки, адже ще хлопцям йому доводилося багато працювати, щоб сплатити собі навчання в університеті. На створення книги його підштовхнув Ендрю Карнегі.

Книга розійшлася тиражем у 30 мільйонів екземплярів і стала однією з найбільш читаних у світі.

Читайте також: 5 корисних програм для управління фінансами

 

8. «Віднесені вітром». Маргарет Мітчелл

найпопулярніші книги у світі

Деякі письменники видають за романом на рік, а є унікуми, які пишуть одну книгу за все життя і стають всесвітньо відомими та багатими. Маргарет Мітчелл - З цієї категорії. Сімейна сага про кілька поколінь сімейства О'Хара настільки сподобалася читачам, що вони благали Маргарет Мітчелл написати продовження, але нічого, крім «Віднесених вітром», письменниця більше не написала. 

Протягом 50 років було продано близько 33 мільйонів екземплярів.

7. «Сутінки. Сага». Стефані Майер

найбільш читані книги світу

Найбільш читаний роман про вампірів у світі. Сюжет цієї книги буквально наснився Стефані Маєр і, через три роки, вийшла перша книга про роман дівчини і вампіра, який живиться кров'ю тварин.

Критики неоднозначно поставилися до цієї книги, але роман приніс оглушливий успіх автору. Його переклали 37 мовами світу і продали 43 мільйони екземплярів.

Читайте також: Книги зі шкільної програми, які варто прочитати дорослим

6. «Код да Вінчі». Ден Браун

топ-10 читаних книг світу

Перед головним героєм цього роману, Робертом Ленгдоном, стоїть непросте завдання – розкрити вбивство Жака Соньєра, куратора Лувру, знайденого мертвим у вигляді Вітрувіанської людини. Щоб розгадати таємницю, Роберту потрібно вивчити ряд робіт Леонардо да Вінчі. 

Книга із загадковим сюжетом принесла Дену Брауну шосте місце у рейтингу. Щоб весь світ зміг ознайомитися з його твором, книга була перекладена 44 мовами і було продано понад 57 мільйонів екземплярів.

5. "Алхімік". Пауло Коельо

читані книги світу

Перша книга, через яку світ зміг ближче познайомитися з Пауло Коельо. Історія розповідає про мандри пастуха Сантьяго, який вирушив на пошуки єгипетських скарбів, що приснилися йому уві сні. На його шляху - безліч випробувань і труднощів, але він їх успішно долає і знаходить найголовніший скарб - життєвий досвід.

Книга була перекладена 67 мовами світу, її прочитали жителі 117 країн світу, а тираж у 65 мільйонів екземплярів розійшовся миттєво.

4. «Володар кілець». Дж. Р. Р. Толкін

що читають у світі

Фентезі розповідає про магічне Кільце Всевладдя, навколо якого відбуваються різні перипетії. Спочатку автор хотів залишити головним героєм хобіту Більбо, але він не надто підходив на цю роль. Потрібен був вольовий та безстрашний герой. Як наслідок, світ побачив захоплюючу трилогію на чолі з Фродо Беґгінсом, племінником Більбо.

Роман розійшовся тиражем у 103 мільйони екземплярів і став однією з найбільш читаних книг у всьому світі.

3. "Гаррі Поттер". Джоан Роулінг

рейтинг книг

Це було очевидно, але все ж таки лише третє місце. Книги Джоан Роулінг носять звання найбільш читаних книг серед молоді. А розповідають вони про хлопчика-сироту, якому від народження було дано магічні здібності. Боротьба зі злом, дружба і кохання – все присутні у книгах про Гаррі Поттера.

За 20 років вийшло близько 400 мільйонів екземплярів.

Читайте також: Які книги радять читати працівники компанії Google

2. "Цитати Мао Цзедун". Мао Цзедун

найпопулярніша книга

Назва книги говорить сама за себе. У ній зібрано 427 цитат великого імператора Китайської Народної Республіки. За правління Мао кожному жителю потрібно було знати ці цитати та дотримуватися їх. Багато хто досі радить шукати відповіді на хвилюючі питання саме у цій збірці.

Світ побачив 820 мільйонів екземплярів цієї книги.

1. "Біблія"

найпопулярніша книга у світі біблія

Найпопулярніша книга світу. Вона була перекладена 2000 мовами світу і випущено близько 3,9 мільярдів книг. Християнське Писання вже близько 4000 років, але воно щороку залишається на першій позиції найпопулярніших книг світу.

Якщо ви встигли прочитати все з цього списку, пропонуємо вам альтернативу — ці книги мають не меншу популярність:

 

1. "Коран"
найпопулярніша книга у світі коран

Багато хто вважає Коран не лише найважливішою священною книгою для мусульман, а й перлиною класичної арабської літератури. Книга складається з 114 розділів (сур) і містить у собі основні принципи мусульманського віросповідання, передані пророку Мухаммеду Аллахом через ангела Джибриля.

 

2. «Хитромудрий ідальго Дон Кіхот Ламанчський». Мігель де Сервантес

найпопулярніші книги у світі дон кіхот

Книга хоч і була написана в XVII столітті, її популярність по наші дні не стала меншою. Школярам, ​​та й багатьом дорослим, складно дається двотомний роман-пародія про пригоди Дон Кіхота, який уявив себе лицарем, але боротьба з повітряними млинами — не лише доля божевільних. 

 

3. "Лоліта". Володимир Набоков

найбільш читані книги у світі лоліта

Володимир Набоков народився Росії, помер у Швейцарії, а популярний був у всьому світі. Його «Лоліту» спочатку заборонили у багатьох європейських країнах, потім письменник досяг випуску роману у Франції. Успіх був не за горами і відлига у вигляді прихильності американських видавництв допомогла «Лоліті» у перші три дні продатись тиражем розміром у 100 тисяч. 

4. «Десять негріт». Агата Крісті

найчитанніші книги у світі десять негренят

Перший роман — «Загадкова пригода в Стайлзі» — Агата Крісті опублікувала у 30 років, уже встигнувши попрацювати медсестрою, вийти заміж та народити доньку. Хоч за свою детективну історію письменниця отримала мізерний гонорар — лише 25 фунтів стерлінгів, це не зупинило її у прагненні завойовувати світ літератури. Щонайменше десятки разів екранізовані «Десять негренят» доводять, що їй це вдалося. 

5. "Над прірвою у житі". Джером Девід Селінджер 

найбільш читані книги у світі над прірвою в житі

«Над прірвою в житі» Селінджера настала така доля, як і «Лоліту» Набокова. У 60-ті роман був заборонений в Америці, а все через бунтарський дух головного героя-підлітка та достаток нецензурної лексики. 

6. «Ен із Зелених дахів». Люсі Мод Монтгомері

найпопулярніші книги у світі Енн із Зелених дахів

«Ен із Зелених дахів» — перший роман із циклу канадської письменниці Люсі Мод Монтгомері. Історія про дівчинку-сироту Енн, яка потрапила на службі до багатої сім'ї, не могла не підкорити читацькі серця. Популярність книг приголомшлива, зараз налічується 16 екранізацій. Найвідоміша – однойменний серіал від Netflix. 

7. «Повість про два міста». Чарльз Діккенс

найповніші книги у світі Повість про два міста

Чарльз Діккенс залишив по собі багату спадщину та десятки творів. Багато хто з них вивчають у школі, екранізують, ставлять на підмостках театрів. Історичний роман «Повість про два міста» пережив століття і не збирається ставати менш популярним. 

8. "Аліса в країні чудес". Льюїс Керол

найпопулярніші книги у світі алісу в країні чудес

Фантазійні світи Льюїса Керролла, здається, завжди на слуху, хоч і були написані кілька століть тому. «Аліса в країні чудес» — живий доказ цього. 

9. "Вона". Генрі Райдер Хаґґард

найчитаніші книги у світі Вона. Генрі Райдер Хаґґард

Ім'я Генрі Райдер Хаггард, може, не так відомий у наших широтах, але світ англійської літератури чудово пам'ятає та шанує цього письменника. У 1887 році роман «Вона» для расових відмінностей без перебільшення вважався проривним. 

10. "Сон у червоному теремі". Цао Сюецінь

найпопулярніші книги у світі Сон у червоному теремі Цао Сюецінь

Роман «Сон у червоному теремі» — один із найпопулярніших китайською мовою. Це не дивно, адже її автор Цао Сюецинь, а підтримку широкої популярності в наш час забезпечують у тому числі

екранізації та навіть серіали!

 

Статті на тему