UA
RU

Три білборди на кордоні Лондона: активістки привернули увагу до проблеми прийомом із фільму

Редагувати переклад
Ідея з фільму як спосіб боротьби з несправедливістю!

Три білборди на кордоні Лондона: активістки привернули увагу до проблеми прийомом з фільму.

Британські активісти відтворили у Лондоні сцену з фільму-номінанта на «Оскар 2018» Мартіна Макдонаха «Три білборди на кордоні Еббінга, Міссурі». Вони поставили в самому центрі міста вантажівки із закликами продовжити розслідування причин пожежі у 27-поверховій житловій вежі Grenfell Tower.

Як повідомляє Daily Mail, три машини з'явилися біля Вестмінстерського палацу, де відбуваються засідання парламенту. Через час автомобілі попрямували до іншої точки міста. На червоних білбордах були написи «71 людина загинула. І ще ніяких арештів? Як же так?". 

Три білборди на кордоні Лондона: активістки привернули увагу до проблеми прийомом з фільму.

Таким незвичайним чином британські активісти хотіли привернути увагу до трагедії, яка сталася в ніч на 15 червня 2017 року і тривала близько 60 годин. У момент загоряння в будинку 1974 перебувало близько 600 осіб. Під час пожежі загинула 71 людина та ще 70 було поранено. Основна версія спалаху - проблеми з проводкою. Цікаво, що для розслідування було призначено спеціальну комісію і під час слідства з'ясувалося, що теплоізоляція будівлі та облицювання не пройшли тест на пожежну безпеку. Повідомлялося, що поліція може звинуватити в ненавмисному вбивстві. Але досі не відомо, хто винний у тому, що трапилося. 

Організаторами креативної акції стала організація Justice4Grenfell. За словами однієї з активісток, на акцію їх надихнув фільм ірландця Мартіна Макдонаха «Три білборди», оскільки в картині є наочний приклад, як подібна акція може вплинути на владу та правосуддя. Фільм розповідає про трагедію матері, яка після зґвалтування та вбивства доньки намагається знайти винного та змусити поліцію щось робити. При в'їзді в місто вона поставила три величезні білборди з підписами «Згвалтована, поки що помирала», «Все ще ніхто не заарештований?», «Як так вийшло, шериф Віллоубі?» 

Як бачимо, кіно — це не просто візуальне мистецтво, це ще й наочний приклад для людей, які виборюють свої права і хочуть досягти справедливості. 

Джерело фото: gettyimages.com, justice4grenfell.org

Статті на тему