UA
RU

Тривожність та цукор: чому хочеться сладкого та що з цим робити

Редагувати переклад

Тяга до сладкого — це досить поширена історія серед людей, які страждають тривожністю. Але цукор — поганий супутник тривоги і його треба уникати.

На жаль, навіть якщо ми знаємо, що потрібно скоротити споживання цукру, часто заїдаємо тревогу чимось солоденьким. І цьому є пояснення. 

Тривожність та цукор: чому хочеться сладкого та що з цим робити-Фото 1

Сахар має здатність тимчасово пригнічувати область мозку, яка зазвичай активна під час тривоги, припиняючи викид гормону стресу (кортизолу). Ось чому ми можемо відчути полегшення, коли з'їдаємо щось сладке, що часто призводить до того, що стаємо залежними від сладкого. Але науковці довели, що споживання цукру підвищує тривожність і реактивність на стресс, що призводить до більшої тривожності.

Одне дослідження, опубліковане у 2017 році, показало, що сахар може підвищити ризик розладів настрою як у чоловіків, так і у жінок. Споживання цукру спричиняє раптові стрибки та падіння рівня цукру в крові, які викликають дратівливість, нервозність і поганий настрій, що негативно сказується на стані тривоги. Науковці вважають, що це впливає на довгострокове психологічне здоров'я і припускають, що менше споживання цукру може бути пов'язане з кращим психологічним здоров'ям. Сахар пов'язують із запаленнями, дефіцитом питних речовин, збільшенням ваги, діабетом, ожирінням, захворюваннями серця, нірок та печінки, а дослідження показують, що ці стани можуть призвести до більшої тривоги та інших розладів психічного здоров'я. 

Рафінований цукор і продукти, що містять цукор, зазвичай бідні на поживні речовини. Крім того, сахар виснажує і зменшує засвоєння ключових витаминів і мінералів, а від цього залежить робота мозку та нервової системи. Так, щоб впоратися зі своєю тривогою, варто почати виключати солодку їжу. Це непросто. Але з часом і наполегливістю вдасться зменшити тягу до цукру і поступово виключити рафінований цукор зі свого раціону. 

З чого почати аби скоротити бажання з'їсти щось солоденьке?

Для початку уникайте очевидних винуватців, таких як торти, печиво, шоколад, пудинги, тістечка, морожене, молочні коктейлі, вафлі тощо. Також заведіть звичку читати список інгредієнтів на етикетках харчових продуктів, оскільки 75% упакованих продуктів містять доданий цукор. Майте на увазі, що навіть так звані здорові продукти, такі як батончики з мюслі, йогурти, смузі, можуть містити додавання сахару. 

Читайте також: Як працювати під час війни: щоб бути максимально продуктивною та не змученою

Що можна їсти замість цього?

Фрукти містять багато корисних поживних речовин і можуть задовольнити потребу в сладких продуктах. Але також слід обмежити споживання фруктів до 2-3 на добу. Фрукти містять багато простого цукру, і його споживання у великих кількостях може впливати на рівень цукру в крові та рівень тривоги. 

Здорова та збалансована дієта може допомогти збільшити споживання натуральних продуктів, залишаючи менше місця для всього, що оброблено та містить доданий цукор! Здорове харчування також зменшить потяг до цукру. 

Рекомендації: Поживайте по два-три фрукти на день Стевія – найкращий натуральний підсолоджувач. Почніть їсти солодкі овочі, щоб керувати тягою до цукру, наприклад, кабачки, гарбузи та морква. Уникайте походів до магазину, коли голодні. Завжди читайте етикетки на продуктах. Продукти тривалого зберігання, консерви та соуси часто містять цукор.

Інформація взята з Телеграм-каналу https://t.me/psy_support

Фото:unsplash.com

Статті на тему