UA
RU

У Брюсселі відбудеться виставка Irpin. Invincible», присвячена війні в Ірпені та життю міста в окупації 

3-4 червня у Брюсселі відбудеться виставка «Ірпін. Invincible», присвячена війні в Ірпені та життю міста в окупації. Виставка відкривається в «Українському хабі», що знаходиться в одній із будівель Європейського парламенту, що символізує своєрідну подорож містом і наочно демонструє, яким Ірпінь був до та став після приходу «руського світу». Відкриття виставки – 3 червня о 18:30. Вхід вільний.

Ірпінь 5

росія розпочала найкривавішу війну в Європі у 21-му столітті, вже четвертий місяць вона щодня здійснює геноцид проти українського народу та нації. В Україні вбито десятки тисяч людей, зруйновано сотні міст та сіл, руйнуються визначні пам'ятки культури.

Ірпінь, Буча та Гостомель — міста, які першими прийняли на собі удар ворога та зазнали значних втрат. Туди, куди приходить росія, залишається лише смерть та повна руйнація. Світ повинен це бачити і усвідомлювати загрозу, яка сьогодні стоїть не лише перед Україною.

За словами організаторів заходу – Institute for Global Transformation, «Irpin. Invincible» — це можливість розповісти світовій спільноті про звірства російської армії на території України внаслідок повномасштабного вторгнення. Це візуальний щоденник війни та окупації. Головна мета заходу — надати максимальну розголосу подіям, що відбуваються зараз в Україні через війну, аби європейські країни, зокрема, мали змогу на власні очі побачити та дізнатися всю правду про військову агресію росії проти українського народу.      

Ірпінь 2

Ірпінь 3

На виставці будуть представлені залишки унікальних культурних експонатів, які були знайдені на місці зруйнованого росією Центрального будинку культури — головної пам'ятки Ірпеня. Серед них, зокрема, залишки малого концертного роялю «August Forster», залишки копії археологічної пам'ятки «Трипільський резонатор», залишки внутрішнього декоративного оздоблення будинку культури, посуду, побутових промов, обломки ракет тощо. Також на виставці будуть представлені речі місцевих жителів, які потерпіли від російських військових, особисті речі тих, хто намагався врятуватися від війни, проте не зміг.

Всі ці напівзруйновані предмети є символами та пам'яттю культури нескореного народу, яку неможливо знищити.

«Ірпінь — маленьке, але мужнє місто із сильними духом та незламними мешканцями, яке разом із Бучею та Гостомелем прийняло найміцніший удар російського наступу на українську столицю. Ми встояли, зупинили наступ на Київ, але заплатили високу ціну. 70% міста повністю зруйноване чи сильно пошкоджене. Постраждало понад 3000 будівель приватного сектору, понад 500 багатоповерхових будинків, знищені школи, дитячі садочки, лікарні. Шкіра зруйнована будівля — неймовірний біль нашого серця. Сьогодні Ірпінь потребує відбудови, і ми це обов'язково зробимо. Ірпінь — це приклад героїзму і сили українського духу, приклад гідності у боротьбі за свободу. Виставка у Брюсселі — це послання до світу: що таке росія і що відбувається, коли вона приходить на вашу землю. Світ має знати і зробити правильні висновки», — розповів міський голова Ірпеня Олександр Маркушин, котрий особисто відвідає виставку «Irpin. Invincible».

 На сьогодні у місті зруйновано 1613 об'єктів приватного сектору, понад 1500 зруйновано частично. Серед багатоповерхових будівель 513 об'єктів отримали серйозні пошкодження або повністю зруйновані. 27 закладів освіти отримали серйозні пошкодження або повністю зруйновані. Всі заклади охорони здоров'я, що розташовані на території Ірпінської територіальної громади, отримали серйозні пошкодження.

Після визволення Ірпеня понад 20 міжнародних делегацій відвідали місто з візитом, аби на власні побачити наслідки «руського світу» на українській землі та підтримати українців, серед них — представники ООН, міністри закордонних справ європейських країн, спікери парламентів та світові зірки.

Ірпінь

Ірпінь 4

Сьогодні українці борються зі страшним ворогом, із тотальним злом не лише за власну свободу, а й за свободу Європи та всього цивілізованого світу. Ми повинні разом протистояти росії, бути єдиними та сильними. Україні потрібна допомога та підтримка. Бо якщо росію не зупинити сьогодні, то страшні картини руйнування Ірпеня та інших українських міст стануть реальністю для багатьох інших країн. Війна прийде і на їхню територію.

Фото надала пресслужба

Читайте також: КИЇВ ХОВАЄТЬСЯ У ДЕТАЛЯХ: НЕЗВИЧАЙНИЙ ФОТОПРОЄКТ ПРО КУЛЬТУРУ ТАКСОФОННОЇ ЗВ'ЯЗКИ У СТОЛИЦІ

Статті на тему