UA
  RU

  У Маріуполі внаслідок обстрілів зруйновано мозаїки Аллі Горської

  Редагувати переклад
  В окупованому Маріуполі внаслідок ворожих обстрілів зруйновані мозаїки української художниці-шістдесятниці Аллі Горської.
  Алла Горська мозаїка 5

  Фото: Іван Станіславський/Facebook

  Про це повідомив журналіст і фотограф Іван Станіславський, один із авторів книги «Усі відтінки маріупольських мозаїк».

  «Маріупольським шедеврам Аллі Горської прийшов кінець. Роботи «Дерево Життя» та «Боривітер» були створені в інтер'єрі ресторану «Україна» бригадою митців протягом творчого відрядження до Маріуполя, що тривало з 23 травня до 12 червня 1967 року.

  Сюжетно позачасові, досконалі естетично та позбавлені будь-яких соцреалістичних концепцій ці дві роботи бригади Аллі Горської були перлинами маріупольського збору монументалістики«, - написавши Іван на своїй сторінці у Фейсбук.

  Алла Горська

  Фото: treasures.ui.org.ua

  Після смерті художниці панно «Дерево життя» замурували кирпичною кладкою, бо залишати на огляд роботу відомої дисидентки із зображенням дерева, що символізує вічну життя, було неприйнятно. Тільки у 2018 році стіну було демонтовано. Оскільки приміщення ресторану багато років не використовувалося, «Дерево Життя» та «Боривітер» були недоступні для широкого огляду. Маріупольська спільнота мала змогу знову побачити ці мозаїчні панно у 2018 році завдяки проекту «Жовта лінія».

  Алла Горська мозаїка 6

  Алла Горська мозаїка 3

  Мозаїка «Боривітер»

  Алла Горська мозаїка 8

  Алла Горська мозаїка

  Мозаїка «Дерево Життя»

  Читайте також: АЛЛА ГОРСЬКА: ЛІДЕРКА ШІСТДЕСЯТНИКІВ

  Статті на тему