UA
RU

У Медвіні відкриють Дім «Життєлюб» для людей старшого віку

Редагувати переклад
В Україні живе 9 млн людей пенсійного віку. При цьому в країні є лише 62 профільні будинки-інтернати, і умови в них далекі від ідеальних. 

У Медвіні відкриють Дім «Життєлюб» для людей старшого віку-Фото 1

Фонд «Життєлюб» вирішив створити Центр для людей старшого віку, де хотітиметься жити, і куди не стыдно і не страшно відвезти своїх родичів.

Яскрава сучасна будівля з доглянутою територією, продуманою інфраструктурою, зручними кімнатами та повним набором можливостей для медичного огляду. Таким після реконструкції старої будівлі лікарні у селі Медвин Київської області стане Центр для людей старшого віку Дім «Життєлюб».

Зараз у цій будівлі знаходиться Центр соціальної захисту Медвінської територіальної громади. Або, як кажуть у народі, «будинок престарілих».

Фонд «Життєлюб» шукає партнерів, щоб провести в будинку комплексний ремонт, оснастити необхідним обладнанням, створити інфраструктуру для Ба та Ді, які потребують спеціального догляду, і перетворити цю установу на місце, де людям старшого віку буде комфортно і радісно.

Про проблему будинків пристарілих та новий комплекс Фонд зняли міні-фільм.

У Домі «Життєлюб» буде все для повноцінної, яскравої та комфортної життя людей старшого віку. Прямо зараз ми створюємо унікальний для України проект, який покаже: у поважному віці можна жити в задоволення, а не «доживати»,

— здається співзасновниця фонду «Життєлюб» Тіна Михайловська.

Кімнати для Ба та Ді у Домі «Життєлюб» будуть тематичними – наприклад, кімнати подорожей, мистецтв, природи. Раз на рік мешканці Дому зможуть переїжджати до іншої кімнати – щоб життя було цікавішим та різноманітнішим.

У будинку буде кафе, де можна зустрітися, випити чаю та поспілкуватися, загальна зона відпочинку з м'якими диванами, настільними іграми та телевізором, творча майстерня. У неї, до речі, зможуть приходити всі охочі. Жителі Медвина різного віку зможуть спілкуватися з Ба та Ді та разом займатися творчістю.

У дворі Дому «Життєлюб» планується зелена зона для сімейних пікніків, літній кінотеатр, артпарк та фотозони. Трекінгова стібка здоров'я з'єднає будівлю з природними пам'ятками Медвина. Життєлюби та їх відвідувачі зможуть взяти палиці для скандинавської ходьби та пройтися до гори Тотоха, подивитись на 600-річний дуб, пам'ятник меду та вину та інші артоб'єкти, які створять спеціально для Дому «Життєлюб».

У Медвіні відкриють Дім «Життєлюб» для людей старшого віку-Фото 2

У Центрі для людей старшого віку будуть працювати кваліфіковані співробітники, які пройдуть спеціальне навчання, засноване на останніх дослідженнях у сфері догляду за дорослими людьми.

Дім «Життєлюб» – некомерційний проект, і всі кошти, які будуть акумулюватися завдяки його роботі, підуть на створення патронажної служби для людей старшого віку з Медвинської ОТГ – тих, хто потребує спеціального огляду.

Перший Дім «Життєлюб» у Медвіні стане показовим прикладом для інших регіонів. Поступово він змінюватиме ставлення суспільства до установ для людей старшого віку. Замість соромного «здати батьків до дому престарілих» зазвучити життєстверджуюче: «подарувати батькам яскраве та наповнене подіями життя з турботою фахівців».

Читайте також: У Центрі сучасного мистецтва М17 відкриття виставки «На акваторії заводу купатися було заборонено»

Коли перший Дім «Життєлюб» почне працювати і стане успішною моделлю, фонд «Життєлюб» планує створити соціальну франшизу. Тоді будь-яка ОТГ зможе відкрити такий Центр для людей старшого віку та подарувати яскраве життя Ба та Ді у своєму регіоні.

А поки що для створення першого Дому «Життєлюб» потрібна допомога! Якщо ви хочете стати партнером проекту та взяти участь на будь-якому його етапі – реконструкції будівлі, її дизайні, створенні тематичних кімнат, оснащенні Центру і так далі – пишіть на пошту happyoldcomua@gmail.com.

 

Статті на тему