UA
RU

У рамках благодійної програми Avon «Місія проти домашнього насильства» планується відкриття першої кризової кімнати у Чернігові.

Редагувати переклад
Цього року Avon спільно з UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення розпочали роботу над відкриттям кризової кімнати для потерпілих від домашнього насильства. 

У рамках благодійної програми Avon «Місія проти домашнього насильства» планується відкриття першої кризової кімнати у Чернігові-Фото 1

Це наступний крок співпраці з UNFPA, який є партнером компанії з 2019 року у рамках благодійної програми Avon «Місія проти домашнього насильства». Відкриття кімнати заплановано на березень наступного року.

Добутки Avon у програмі щодо запобігання домашнього насильства

Благодійна програма Avon "Місія проти домашнього насильства" існує в Україні вже близько 12 років. У листопаді 2019 року партнером компанії став UNFPA, провідне агентство ООН, що працює у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров'я та розбудови потенціалу молоді. За цю годину Avon передала фонду допомогу у вигляді продукції на загальну суму понад десять мільйонів гривень. Створення кризової кімнати для жінок спільно з UNFPA – наступний крок у діяльності Avon проти домашнього насильства.

Ситуація з домашнім насильством в Україні

Згідно з Всеукраїнським дослідженням жінок*, 63% українок так чи інакше стикалися у життя з насильством. 52% з них зазнають насильства від партнера. Серед тих, хто продовжує терпіти домашнє насильство, основними причинами для цього є відсутність місця, куди можна піти (61%), переконання, що не можна руйнувати сім'ю (38%) та фінансові питання (36%).

Також статистика UNFPA свідчить, що домашнє насильство зазнають щорічно 1,1 мільйона українок, а кожна п'ята жінка в Україні стикалася з одним з видів насильства.

Нас здивували такі цифри. Ми вважаємо, що жодна людина у світі не має терпіти від будь-якого виду насильства. Відкриття кризової кімнати має допомогти українкам наважитися на важливий крок, розірвати коло насильства. У соціальній квартирі постраждалі зможуть отримати тимчасовий прихисток, психологічну та юридичну підтримку від фахівців,

— розповідає лідер проекту Avon «Благодійність – 2021», Оріна Ігнатьєва.

Як працюватиме кризова кімната?

  • Адреси самої кімнати тримається біля таємниці задля безпеки потерпілих. Потрапити туди можна лише після звернення до поліції чи соціальної служби. 
  • Кімната розрахована як на самостійне перебування жінки, так і на перебування разом з дітьми.
  • Під час перебування у кімнаті жінки зможуть отримати психологічну та юридичну допомогу, харчування та засоби особистої гігієни у кімнаті. 
  • Термін перебування у кімнаті до 10 днів. За цей період за допомогою спеціалістів жінка приймає рішення щодо подальших кроків, оформлення у шелтер (притулок для потерпілих) тощо.

 На сьогодні в Чернігові вже знайдено приміщення, що відповідає всім вимогам до тимчасового соціального житла. На ремонт та облаштування цієї кімнати компанія Avon вже перерахувала 25 тисяч доларів. UNFPA зі свого боку також проведе підготовку персоналу для роботи з потерпілими.

Читайте також: Артпроект «Діабет не вирок»

«Проблема насильства щодо жінок широко поширена у світі та в Україні. Майже кожна людина або стикалася із цим особисто, або знає когось іншого, хто переживав будь-які його форми: фізичний, психологічний, сексуальний чи економічний. Дуже важливо, щоб кожний чоловік розумів, що жити в страху, маніпуляціях, зазнавати фізичного чи сексуального насильства не є і ніколи не може вважатися нормальним! А кожна людина: жінка, чоловік чи дитина — заслуговують на щасливе, сповнене життя без насильства. Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) та AVON об'єднали свої зусилля, щоб це основоположне право людини стало реальністю. Завдяки цьому співпраці ще більше жінок в Україні зможуть отримати якісну допомогу та підтримку, включаючи безпечне місце перебування, психологічну допомогу та захист для себе та своїх близьких.»

-Хайме Надаль, Представник Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні.

* Дослідницька компанія Gradus на замовлення Avon у вересні 2021 року провела Всеукраїнське дослідження жінок, щоб дослідити динаміку змін у житті української жінки. В опитуванні взяли участь 800 респонденток — жінок 18—65 років з міст України з населенням 50 тис.+, крім АР Крим та району проведення ООС.

 

Статті на тему