UA
RU

Вчені: недосипання робить людей непривабливими для оточуючих

Редагувати переклад

цікавий експеримент

Вчені: постійний недосип перешкоджає спілкуванню - фото

Всі ми знаємо про те, наскільки для нашого організму важливий сон. Постійне недосипання призводить до розвитку серцево-судинних захворювань, діабету, набору ваги та розладу нервової системи. А нещодавно шведські вчені з Каролінського інституту з'ясували, що нестача сну може негативно позначатися на нашому соціальному житті.

Читайте також: Вчені: соціальні мережі посилюють почуття самотності

Вчені провели експеримент за участю 25-ти добровольців, серед яких були як жінки, так і чоловіки. Вони сфотографували кожного учасника двічі: один знімок було зроблено після двох ночей повноцінного сну, другий після двох безсонних ночей. Після цього фотографії показали 122 мешканцям Стокгольму, які не були знайомі з учасниками експерименту. Виявилося, що люди легко визначають, на якій фотографії людина почувається добре, а на якій їй хочеться спати. Крім того, при погляді на знімки добровольців, що не виспалися, опитувані визнавали, що сумніваються у своєму бажанні з ними спілкуватися. На їхню думку, такі люди виглядають менш привабливими та здоровими. 

Як відзначають автори дослідження, подібна неприязнь до сонних людей викликана еволюційним механізмом: наші інстинкти підказують нам, що у партнери потрібно вибирати людину здорову та енергійну.

Статті по темі:

Спати хочеться: 7 способів підбадьоритися після безсонної ночі

Белла Хадід розповіла, як бореться із безсонням

Спляча красуня: чому жінки повинні спати довше за чоловіків

Фото: Istockphoto

Статті на тему