UA
  RU

  Вчені: соціальні мережі посилюють почуття самотності

  Редагувати переклад

  Захоплення соцмережами призводить до розвитку почуття соціальної ізольованості та заздрощів.

  Вчені: соціальні мережі посилюють почуття самотності.

  Соціальні мережі, створені для комунікації, посилюють людей відчуття самотності. Такого висновку дійшли американські психологи Піттсбурзького університету. 

  Вони провели опитування 1700 добровольців віком від 19 до 32 років, які регулярно користуються такими популярними соцмережами, як Facebook, Twitter, Instagram, Snapchat, LinkedIn and YouTube. Результати дослідження показали, що якщо людина проводить у соціальній мережі понад дві години щодня, ризик розвитку соціальної ізоляції у неї подвоюється. І що більше він проводить часу в соцмережі, то сильніше загострюється його почуття самотності. Крім того, ідеалізовані образи інших людей на сторінках соцмереж можуть викликати у людини руйнівне почуття заздрості.

  При цьому вчені поки що не можуть точно визначити, що є причиною, а що є наслідком: використання соціальних мереж або почуття соціальної ізоляції. Цілком можливо, що люди, які спочатку відчували себе соціально ізольованими, звернулися до соцмереж. Але можливе й те, що захоплення соціальними медіа призвело до почуття ізольованості. Психологи визнають, що одне не виключає іншого.

  Люди - соціальні створіння. Наша біологія така, що ми потребуємо реальної соціальної взаємодії, яка включає зоровий контакт, дотики та вербальне спілкування,

  — каже професор Брайан Прімак.

  Статті по темі:

  Любителі селфі - хто вони?

  Як стати впевненим у собі: інтерв'ю з психологом Михайлом Лабковським

  Чи варто виставляти у соцмережі фото з тренувань

  Фото: Gettyimages

  Статті на тему