UA
RU

Вчені заявили про можливість створення машини часу

Редагувати переклад

Те, що здавалося вигадкою, може стати реальністю.

Вчені заявили про можливість створення машини часу.

Створення машини часу – давня мрія людства. Всі ми, напевно, не раз уявляли себе на місці Марті Макфлая з культової стрічки Роберта Земекіса «Назад у майбутнє» або Колі Герасимова з радянської нетлінки «Гостья з майбутнього», яким вдалося вирушити у найнеймовірнішу подорож у своєму житті. Однак, схоже, що в майбутньому такі пригоди можуть стати реальністю.

Вчені зі США та Канади змогли довести можливість існування машини часу, створивши її математичну модель. Результати свого дослідження вони опублікували у журналі Classical and Quantum Gravity.

Люди думають про подорожі у часі як про щось фантастичне. Ми звикли вважати, що якщо ми цього не робимо, це неможливо. Однак математично це можливо, 

— каже фізик-теоретик та математик із університету Британської Колумбії Бен Тіппетт.

За словами фахівців, машина часу має рухатися вздовж кругової траєкторії, проходячи через простір-час. За формою вона може нагадувати «міхур» або «ящик», усередині якого перебувають пасажири, що вирушають у минуле чи майбутнє.

Читайте також: Чи то ще буде: 13 відкриттів майбутнього

Відповідно до теорії відносності Ейнштейна, у Всесвіті можливе існування замкнутих часуподібних кривих. Однак утворюватися вони можуть лише у випадку, якщо просторово-часовий континуум викривиться особливим чином, формуючи так звані кротові нори. Якщо рухатися вздовж цих кривих, можна подорожувати в часі, потім повертаючись у вихідну точку.

Свою модель машини часу фізики назвали TARDIS (Traversable Acausal Retrograde Domain in Spacetime) – так називається космічний апарат та машина часу у британському телесеріалі «Доктор Хто». Принцип дії апарату подібний до бульбашки Алькуб'єрре. На думку вчених, TARDIS повинна переміщатися замкненою кривою, щоб мандрівники в часі відчували постійне прискорення. При цьому зовнішній спостерігач побачить дві версії пасажирів «бульбашки»: на один час потече звично, на іншу — у зворотному напрямку.  

Тепер справа залишилася за «малою»: винайти матеріали, здатні створити потрібну кривизну простору-часу.

Статті по темі:

Машина часу: як зміняться подорожі у 2017 році

Зрушення по фазі: три нові серіали про час

Футурама: топ-6 трендів майбутнього

Фото: Gettyimages

Статті на тему